Zkušenost uživatele s plemenem

 Anglický kokršpaněl
Pro začátečníky Náročný na pohyb Vyžaduje péči o srst Pro držení doma Pro držení venku
Vloženo: 22.01.2014
Uživatel: Kittinka

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Vyrůstala jsem s nimi od dětství

Povahové a charakterové rysy

Jsou to zlatíčka, veselí, mají rádi společnost, rádi se mazlí. Milují koupání, ale ne doma ve vaně:). Jsou ale hodně živí a potřebují hodně pohybu a hraní. Taky je potřebná pravidelná úprava srsti, s tím by měl majitel počítat. Jsou velice přátelští, obecně mají rádi lidi. S ostatními psy vycházejí myslím bez problému, jsou zvědaví, ale náš poslední pejsek má trochu problémy se psy na vodítku, snaží se jim ukázat převahu, protože ví že jsou omezení. S dětmi problém nemají, naopak. Mají rádi společnost, ale sami také vydrží.

Prostředí

Tento pejsek zvládne jakékoliv prostředí, když je o něj dobře postaráno. Náš je celoročně venku a nemá s tím problém, jen v nejhorších mrazech ho bereme na noc do prádelny.

Pohyb a aktivity

Určitě je vhodný pro aktivní lidi, kteří mu budou poskytovat dostatek pohybu. Ideální je několik procházek denně, a když už jedna, tak dlouhá. Nemám zkušenosti s psími sporty, ale jsou velice chytří, myslím že pochopí jakoukoliv činnost a budou za ni vděční.

Výchova a výcvik

Myslím, že plemeno zvládne i začátečník. Pejsek je ovladatelný dobře, ale rychle pozná nedůslednost ve výchově a rád ji využívá :)

Zdraví a péče

Péče o srst je hodně důležitá, pravidelné stříhání a vyčesávání je nutnost. Občas mají problémy s dlouhýma ušima - záněty. Kokři jsou taky neskuteční žrouti, budou jíst dokud budou mít co, takže páníček musí hlídat porce a dostatek pohybu, pejsek sám neví kdy má dost, žral by do prasknutí, takže je zde riziko přibrání na váze.

Další informace

Jsou to skvělí společníci, jediným zlozvykem je dělat si z páníčka dobrý den, jsou velice inteligentní a rádi využívají každou skulinku aby nemuseli poslechnout.

PP, bez pp, množírny, útulky