Bertík

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 8 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Vítkov - Klokočov
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 22.04.2022
Akt. umístění: Záchytné kotce Vítkov

Podrobný popis

Bertík byl nalezen v Klokočově u Vítkova, okr. Opava, kdy běžel za autem nálezkyně od LDN do poloviny vesnice. Když zastavila, nastoupil do auta. Je hodný, bezproblémový. Nyní je umístěn v záchytném kotci. Čip nenalezen. Má hodně zadredovanou srst. (Foto ihned po odchytu). Odhadujeme věk cca 6-7 let. 

11.5.2022 - Bertík prošel veterinární kontrolou, je načipovaný, naočkovaný a odčervený. Nikdo jej nehledá. Ostříhali jsme mu dredy, rozčesali srst  - byl neskutečně trpělivý a držel. Má teď hlavičku mnohem lehčí :-)  Je to veselý a akční pejsek. Jen misku s jídlem si hlídá. Již nyní se mohou hlásit potencionální zájemci. Dnes jsme jej na vycházce seznámili s novou kamarádkou. Byl moc rád a chtěl si hrát. Je zřejmě čistotný - venčí se zásadně mimo kotec. Jen v případě, že se nedostane během dne ven, nic jiného mu nezbyde.  

28.7.2022 - Bertík už u nás zdomácněl. Ale to neznamená, že nehledá domov. Vítá nás vrtěním ocásku a veselým poskakováním, protože ví, že se jde ven.  Po každé vycházce si labužnicky užívá koupání v bazénku. Na vycházkách si přijde pro pohlazení. Mohl by klidně i k větším dětem. Při vyčesávání trpělivě drží. Na vodítku zatím tahá, ale neni divu - většinu dne tráví v kotci, tak si tu chvíli pohybu chce užít co nejvíce. Bertík může být i celoročně venku na dobře oploceném dvorku - v zateplené boudě. Rozhodně ne na řetěz.   

30.9.2022 Ns konci srpna byl adoptován k rodinnému domku. Jenže je to pes, který si chrání své území. V novém domově se zřejmě po 14 dnech pasoval na šéfa smečky a občas varovným povrkáváním začal vychovávat majitele. U nás se takto nejeví. Hlídá si pouze svůj prostor - misku s jídlem v kotci. Venku si bere pamlsky ochotně z ruky, je veselý, běhá, přiběhne na zavolání, užívá si hlazení, nechá se vyčesávat. Potřebuje člověka, který mu dokáže vysvětlit, že už není třeba nic řešit samostatně.