Zkušenost uživatele s plemenem

 Americký stafordšírský teriér
Dobrý hlídač Pro zkušené kynology Náročný na pohyb Pro držení doma Pro držení venku Pro fyzicky zdatné majitele
Vloženo: 27.01.2014

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Úžasná povaha. Miluje lidi, psy i děti..

Povahové a charakterové rysy

Úžasná povaha. Miluje lidi, psy i děti... Každého, koho potkáme, musí přivítat a seznámit se. Od dětí si nechá všechno líbit. Myslím že není problém ani u těch nejmenších. S pobytem o samotě nikdy neměla problém. Od malička je potřeba zvykat na samotu. Nikdy nic neničila a to ani vlastní hračky. Má posunutý práh bolesti, proto je potřeba přirozená autorita pána.

Prostředí

Myslím si, že tento pes potřebuje úzký kontakt s člověkem. Proto určitě do bytu nebo domku jedno kde, ale po boku člověka.

Pohyb a aktivity

Tento pes je vhodný dle mého názoru jak pro aktivní, tak méně aktivní lidi. Moje fenka ráda běhá, ale když není čas na dlouhé procházky, prospí i půl dne, nebo se zabaví hračkami. Nevyžaduje neustálou pozornost ani aktivitu. Toto plemeno je vhodné na takzvané "bull sporty"

Výchova a výcvik

Myslím si, že je vhodnější spíš pro zkušenější majitele.

Zdraví a péče

Já osobně jsem si koupila fenku bez průkazu původu a už bych to nikdy neudělala. Od malička pořád nějaký problém. Začalo to Demodexem a aktuálně největším problémem se stala Cervikální spondylóza, kvůli které má pravděpodobně naše fenka slabé zadní končetiny, napadá na ně, při chůzi si odírá zadní tlapky a při rychlém běhu často padá na "zadek". Čekají nás ještě vyšetření a snad bude možná i operace, která by jí pomohla zas normálně běhat. Je to všechno hodně finančně náročné a může se i stát, že operace nebude možná a stav se bude zhoršovat. Jinak bych ještě podotkla - pozor na Ataxii.

Další informace

PP, bez pp, množírny, útulky

Já osobně jsem si koupila fenku bez průkazu původu a už bych to nikdy neudělala. Od malička pořád nějaký problém. Začalo to Demodexem a aktuálně největším problémem se stala Cervikální spondylóza, kvůli které má pravděpodobně naše fenka slabé zadní končetiny, napadá na ně, při chůzi si odírá zadní tlapky a při rychlém běhu často padá na "zadek". Čekají nás ještě vyšetření a snad bude možná i operace, která by jí pomohla zas normálně běhat. Je to všechno hodně finančně náročné a může se i stát, že operace nebude možná a stav se bude zhoršovat. Co se týče chovatelky - po předání štěňátka jsem o ní už neslyšela. Nezajímá se a já jsem se rozhodla jí kontaktovat až budu mít výsledky testů.