Zkušenost uživatele s plemenem

 Rotvajler
Dobrý hlídač Pro zkušené kynology Pro držení doma Pro držení venku Pro fyzicky zdatné majitele
Vloženo: 08.07.2014
Uživatel: Ája
Plemeno: Rotvajler

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Jsou to výborní hlídači a chrání nás až do poslední chvíle, dali by za nás i život.

Povahové a charakterové rysy

Rita je mazlivá a přátelská, ale ne ke všem. Umí být taky pěkně agresivní. Většinu lidí z vesnice zná, ale i tak-je to takový postrach ulice, vždycky když někdo prochází hodně štěká. My s ní ale nemáme potíže. Je to strašně hodný pes-a pokud to není rom nebo někdo, z koho vycítí nebezpečí, je mírumilovná i k ostatním, nebo si jich nevšímá. Toto plemenu se hodí opravdu k průraznějším lidem, kteří psa dokáží vycvičit. Bez výcviku.. nevím jak by to bylo. K ostatním psům se chová dobře, na procházkách vůbec neštěká a je strašně poslušná. Po pravdě-děti moc nemusí, jen ty co zná od štěňátka nadevše miluje. No když si ho dítě umí s rodiči vychovat od štěněte, tak od 13 let. Ale pokud by jste si pořizovali dospělého pejska, aspoň tak 15 let. Pobyt o samotě jí není příjemný. Vyčkává na návrat páníčků. Štěký, vyje , naříká dost.

Prostředí

Je vhodné do domu, nejlépe s velkou zahradou. Do kotce na rozdíl od našeho minulého rotvajlera odmítá chodit, když už tak strašně naříká. Dovnitř se téměř nepouští, jen při velkých mrazech a hned před vchodem má boudu s pelíškem a potřebným vybavením do ročního období, které právě je. Doporučovala bych spíše na vesnici.

Pohyb a aktivity

Potřebuje neustálou aktivitu! Nejlepší jé velké, volné prostranství u vody, kde se může proběhnout. Na psí sporty se nehodí.

Výchova a výcvik

Pro začátečníky určitě ne!! Pokud je dobře vycvičeno, tak je samozřejmě i dobře ovladatelné. Pokud ne, mohou s ním být veliké potíže. Zařídit si dobrý cvičák.

Zdraví a péče

Zatím nic?, upravovat moc nemusíme, jen ji pravidelně češeme, odčervujeme-atd.

Další informace

Zlozvyky... tak to nevím, je to miláček :-) Ale zabijačka koček!!! Zatoulá se tam kočka a už to má spočítáno.

PP, bez pp, množírny, útulky

To přesně nevím. Pejsek byl velmi zdravý. S prodejem jsme byli nade všechno spokojeni. Prostředí bylo pro pejsky suprové!!