Farma Naděje, čtyřnožci, kteří se (ne)musí jíst

Farma Naděje, čtyřnožci, kteří se (ne)musí jíst

Aktuální stav sbírky:

Vybraná částka:
33 080 Kč
Cílová částka:
200 000 Kč

Vyhlašujeme sbírku na Farmu Naděje Dobrovítov. Pro tuto sbírku je určen náš transparentní účet 2800485041/2010 a variabilní symbol 4321.

Datum vyhlášení28.06.2018
Předpokládaný termín ukončení31.08.2018
Zodpovědná organizace:Farma Naděje Dobrovítov

Farma Naděje Dobrovítov je jednou z iniciativ, která chce ukázat tzv. hospodářská zvířata v jiném prostředí než v jakém jsou pro nás „produkována“. Chce odhlédnout od anonymních chovů stovek, tisíců, miliónů, které jsou pro nás pouze čísla, položky a chce nám ukázat jednotlivce - jejich individuality, osobnosti a způsoby chování v takřka  přirozeném prostředí. Chce nám ukázat, že pokud se nechceme podílet na jejich utrpení, nemusíme.


Farma Naděje - cíle

 • Hlavním cílem projektu Farma Naděje je pomoc hospodářským zvířatům, zachráněným z nevyhovujících podmínek, která jinak často končí na jatkách. 
 • Formou přednášek (přímo na farmě nebo také ve školách a v rámci různých akcí) bude veřejnost seznamovat s problematikou chovu hospodářských zvířat a možností změny – přechodu na etický životní styl.
 • Osvěta v oblasti zacházení s hospodářskými zvířaty a dopadu konzumace živočišných produktů na zdraví a životní prostředí
 • Zprostředkování kontaktu lidí s hospodářskými zvířaty, aby měli možnost poznat je z jiné stránky – jako cítící a inteligentní tvory
 • Zvýšení povědomí o potřebách hospodářských zvířat
 • Podpora práv hospodářských zvířat na zlepšení jejich životních podmínek a prevence týrání (institucionální reformy)
 • Informování veřejnosti o možnostech rostlinného stravování a etického způsobu života

Útulky pro opuštěné psy, kočky či záchranné stanice pro volně žijící zvířata už dávno nejsou ničím neobvyklým. Azyly pro tzv. hospodářská zvířata ale v České republice oficiálně neexistují, a to chce Farma Naděje změnit. Hospodářská zvířata jsou totiž nejpočetnější skupinou zvířat chovaných v zajetí a také nejvíce ohroženou špatným zacházením, jak ze strany zaměstnanců ve velkochovech či na jatkách, tak špatnými životními podmínkami. V případě, že se podaří nějaké týrání odhalit, prokázat a zvíře odebrat, většinou jej není kam umístit, a tak je zvíře často odvezeno na jatka. 

Farma Naděje Dobrovítov - aktuální osazenstvo„Těmto zvířatům chceme poskytnout bezpečný a láskyplný domov na farmě, případně jim najít domov tam, kde o ně bude postaráno bez rizika, že je někdo zabije pro maso či kůži“. Samozřejmě co by to bylo za farmu bez psa a kočky, proto jsou naše prostory k dispozici i týraným psům a kočkám. V tomto ohledu naše myšlenka souzní s NF Psí Naděje a Peswebem a "pouze" zahrnuje další živočišné druhy. Navíc se jedná o Ty, se kterými se mnohdy zachází tak, že bychom si to v případě našich domácích mazlíčků nedokázali ani představit.

Rádi bychom Vás moc požádali o příspěvek, abychom Farmu Naděje - Dobrovítov dostavěli.  V jejích prostorách (spolu se všemi zachráněnými zvířaty) bychom Vás pak rádi přivítali a ukázali Vám jinou cestu, než na kterou jsme všichni zvyklí. 

Co nám ještě zbývá:

 • Přestavění a dovybavení karantény, která bude sloužit pro nově příchozí, než se budou moci začlenit mezi ostatní zvířátka do skupiny na louku.
 • Zimní stáj ze slámy, kam by se vešla všechna zvířátka společně.
 • Výběhy pro prasátka s bahništěm a domky.
 • Nové přístřešky a odpočívadla, více prolejzaček hlavně pro kozy.

Jak to u nás vypadá.

Farma Naděje Dobrovítov vzniká na pozemku o celkové rozloze 2,6 hektaru v obci Dobrovítov nedaleko měst Čáslav a Kutná Hora. Zde jsme vše začali budovat od základu na holé louce, tedy spíše poli. :) Na farmě, která zatím vypadá trošku jako staveniště, ale má, myslíme, krásnou duši, jsou zatím dva stálí lidští obyvatelé, kterým vypomáhají dobrovolníci.

Na videu vidíte dvě fenky - Tarušku a Pizinku. Tara byla nalezena jako malé sotva měsíční vystrašené klubíčko na zastávce. Pizzi zase s ošklivým úrazem přední nohy, o kterou bohužel přišla. Obě jsou nyní obrovské a nerozlučné kamarádky. Je až dojemné vidět je spolu, jak mají potřebu být vzájemně v neustálém kontaktu. Grace je mladá zástupkyně west highland skotu, která pomalu dorůstala do jateční hmotnosti a tak byla zachráněna před porážkou. Stejně jako 11ti letá stračena Jitka, která byla dlouhá léta oblíbenou obyvatelkou ZOO koutku, ovšem v půlce svého života měla být nahrazena mladším jedincem a prodána (nejpravděpodobněji na maso). Pak u nás máme 250kg prasničku Růženku, která sloužila budoucím veterinářům na univerzitě. Růženka měla jen betonové ustájení, takže si dokážete představit, jak reagovala, když se poprvé proběhla v našem výběhu. Dále tu máme dvě miniselátka Jamese a Anitu, králíčky, slepičky, kohoutka, kočičky, kozy, ovce, celkem je u nás již více než 30 jedinců a noví stále přibývají. Jen co dokončíme povinné náležitosti celé farmy, počítá s námi Krajská veterinární správa, která u nás bude moci umisťovat odebraná týranná zvířata. Na to, abychom všechna zvířata mohli ubytovat a postarat se o ně, a součastně vytvořili i příjemné odpočinkové místo pro návštěvníky, potřebujeme Vaši pomoc.

K této sbírce:

Obecně:

Další informace: 

Farma Naděje- web

Farma Naděje - Facebook

Srdcem všem - FB

Soucitně - web

Vegan Fighter - FB 

 

Proč dnes tolik lidí přechází na stravu bez živočišných produktů?     otevřít/zavřít

Děje se tak díky technologickému pokroku a neustálému růstu lidské populace. Zejména se jedná o souběh těchto tří faktorů:  

 • Díky rozvoji internetu a sociálních sítí je dnes mnohem více než kdykoliv předtím vidět na neveselý svět  živočišného průmyslu. Následný osobní nesouhlas a chuť nebýt odběratelem této "výroby" např.  dokládá, že podle Facebooku se již více než půl miliónů Čechů zajímá o veganství.
 • Mír a hospodářský rozkvět v srdci Evropy nabízí velmi rozmanité a různorodé neživočišné zdroje potravin takřka odkudkoliv. Díky internetu máme také na dosah nepřeberné množství chutných receptů a informací o složení jednotlivých potravin. Máme tedy k dispozici rozmanité zdroje potravin, se kterými dokážeme sestavit pestrý a plnohodnotný jídelníček. Živočišnou produkci tak umíme bez problémů nahradit jinými chutnými jídly. Přečtěte si například: Těchto 10 významných institucí schvaluje, že dobře sestavená jen rostlinná strava je bezpečná.
 • Díky neustálému zvyšování lidské populace je stále potřeba přijímat efektivnější způsoby výroby potravin, než je bezkonkurenčně nejnáročnější živočišná výroba. Chov hospodářských zvířat na maso, vejce a mléko produkuje 14,5 % světových emisí skleníkových plynů, čímž se stává druhým největším zdrojem emisí, větším než všechny dopravní prostředky dohromady. Věděli jste, že "výroba" 1kg masa je spojena s produkcí skleníkových plynů, konkrétně 3,7kg u kuřecího, 24 kg u vepřového, 1000kg u hovězího (zdroj).  Zároveň využívá přibližně 70 % zemědělské půdy a je jedním z hlavních příčin odlesňování, ztráty biodiversity a znečišťování vody?

Proč Farma Naděje? 

Pokud pro Vás cesta masa, mléka a vajec začíná v chladících a mrazících pultech, pak nikdy nebudete mít dostatečnou motivaci svůj jídelníček změnit. Většina z nás nechce vidět a vědět co se děje se zvířaty před tím, než se dostanou na náš stůl. Nechceme vidět, jak jsou chována a zabíjena. Většinu z nás ale přitom živí živočišná výroba od malička.  Myslím, že právě proto dlužíme všem těm tvorům, kteří se narodili, cítili a prožili svůj život kdesi, abychom se alespoň jednou za život, poctivě podívali, jak je s nimi nakládáno před tím, než přijdou na náš stůl. A pak se znovu rozhodli, zda svými penězi chceme takřka denně platit někomu, aby se zvířaty takto zacházel a nebo zda začneme objevovat svět nových chutí, kde utrpení nemá místo. 

A to je cíl Farmy Naděje - ukázat jinou cestu, než na kterou jsme všichni zvyklí. To, kterou se pak vydáte, je na Vás.

Jedna ze zakladatelek Farmy Naděje dodává:

Měla jsem období, kdy jsem nebyla schopná vůbec fungovat. Dívala jsem se na videa dokumentující hrůzy velkochovů, jatek a laboratoří a stále se mi vracely obrazy, jak do zvířat kopou, jak s nimi mlátí o zem, jak je melou a podřezávají zaživa, jak je zaživa stahují z kůže, byla jsem jako paralyzovaná, totálně vyčerpaná. Věděla jsem, že takhle to dál nejde, že tímhle nikomu nepomůžu. Hledala jsem způsob, jak z toho ven, abych se jen neutápěla v beznaději, nenadávala na celý svět, ale něco s tím reálně udělala. A projekt Farmy Naděje mě vytáhl ze dna. Něco tvořit, dělat to plným srdcem, to jediné pomáhá. Člověku samému i jeho okolí.
Smyslem projektu je na osudech konkrétních zvířat ukázat drsnou realitu tzv. intenzivní živočišné výroby a ukázat lidem pestrou, zdravou, etickou a pro budoucnost udržitelnou alternativu k živočišné stravě. 

U kterých informací např. začít      otevřít/zavřít

 

Nebo finanční dary prosím posílejte s VS 4321 na účet NF Psí Naděje: 2800485041/2010.

Alternativně můžete přímo zaslat platbu s VS 4321 na účet NF Psí Naděje: 2800485041/2010 nebo PAYPAL na martina.ravak@gmail.com.

Pro platby ze zahraničí: IBAN CZ0620100000002800485041, BIC kód/SWIFT: FIOBCZPPXXX,  Adresa banky: Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, Praha 1.

29.06.2018 250 Kč VACHOVA BARBORA
29.06.2018 1 000 Kč MARKETA TRYKAROVA
29.06.2018 500 Kč Simona Filipová
01.07.2018 1 000 Kč Nikola Johanidesová
02.07.2018 250 Kč Jan Horák
02.07.2018 100 Kč Natálie Schejbalová
03.07.2018 1 000 Kč Tomáš Tauš
04.07.2018 2 000 Kč Bohuslava Rynešová
11.07.2018 500 Kč Martin K.
12.07.2018 500 Kč Lucie Padourkova
12.07.2018 100 Kč Hana Matochova
13.07.2018 300 Kč Verča
14.07.2018 8 500 Kč Tereza Musilova
16.07.2018 300 Kč INVALD SIMONA
17.07.2018 300 Kč Milová Aleksandra
17.07.2018 100 Kč SITOVÁ RADKA
20.07.2018 2 000 Kč SIGUTOVA VLASTA
21.07.2018 1 000 Kč Karel Struhy 
23.07.2018 500 Kč DOLEŽELOVÁ MARTINA
23.07.2018 1 000 Kč Veronika Schillerová
30.07.2018 200 Kč VACHOVA BARBORA
02.08.2018 500 Kč MLYNÁR MILAN
02.08.2018 30 Kč Erik Podrazil
05.08.2018 1 500 Kč Magdalena
06.08.2018 1 500 Kč Lenka Vávrová
08.08.2018 100 Kč ALENA KOCOURKOVÁ
15.08.2018 400 Kč Petra Lukešová
18.08.2018 1 000 Kč Lukáš Vnouček
20.08.2018 200 Kč Bc. Tereza Sulková
21.08.2018 100 Kč SITOVÁ RADKA
22.08.2018 300 Kč FRYDRYSKOVA DENISA
14.09.2018 100 Kč SITOVÁ RADKA
17.09.2018 1 000 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
17.09.2018 2 000 Kč KOUDELKOVÁ JANA
04.10.2018 600 Kč SARKA OCELIKOVA
21.10.2018 500 Kč Eva Burjánková
22.10.2018 1 000 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
22.10.2018 50 Kč HŘEBÍKOVÁ NIKOLA
22.10.2018 100 Kč SITOVÁ RADKA

 

Kam dál: Probíhající sbírky