Farma Naděje, čtyřnožci, kteří se (ne)musí jíst

Farma Naděje, čtyřnožci, kteří se (ne)musí jíst

Aktuální stav sbírky:

Vybraná částka:
113 791 Kč
Cílová částka:
200 000 Kč

Vyhlašujeme sbírku na Farmu Naděje Dobrovítov. Pro tuto sbírku je určen náš transparentní účet 2800485041/2010 a variabilní symbol 4321.

Datum vyhlášení28.06.2018
Předpokládaný termín ukončení31.12.2021
Zodpovědná organizace:Farma Naděje Dobrovítov

Farma Naděje Dobrovítov je jednou z iniciativ, která chce ukázat tzv. hospodářská zvířata v jiném prostředí než v jakém jsou pro nás „produkována“. Chce odhlédnout od anonymních chovů stovek, tisíců, miliónů, které jsou pro nás pouze čísla, položky a chce nám ukázat jednotlivce - jejich individuality, osobnosti a způsoby chování v takřka  přirozeném prostředí. Chce nám ukázat, že pokud se nechceme podílet na jejich utrpení, nemusíme.

Farma Naděje - cíle

 • Hlavním cílem projektu Farma Naděje je pomoc hospodářským zvířatům, zachráněným z nevyhovujících podmínek, která jinak často končí na jatkách. 
 • Formou přednášek (přímo na farmě nebo také ve školách a v rámci různých akcí) bude veřejnost seznamovat s problematikou chovu hospodářských zvířat a možností změny – přechodu na etický životní styl.
 • Osvěta v oblasti zacházení s hospodářskými zvířaty a dopadu konzumace živočišných produktů na zdraví a životní prostředí
 • Zprostředkování kontaktu lidí s hospodářskými zvířaty, aby měli možnost poznat je z jiné stránky – jako cítící a inteligentní tvory
 • Zvýšení povědomí o potřebách hospodářských zvířat
 • Podpora práv hospodářských zvířat na zlepšení jejich životních podmínek a prevence týrání (institucionální reformy)
 • Informování veřejnosti o možnostech rostlinného stravování a etického způsobu života

Útulky pro opuštěné psy, kočky či záchranné stanice pro volně žijící zvířata už dávno nejsou ničím neobvyklým. Azyly pro tzv. hospodářská zvířata ale v České republice oficiálně neexistují, a to chce Farma Naděje změnit. Hospodářská zvířata jsou totiž nejpočetnější skupinou zvířat chovaných v zajetí a také nejvíce ohroženou špatným zacházením, jak ze strany zaměstnanců ve velkochovech či na jatkách, tak špatnými životními podmínkami. V případě, že se podaří nějaké týrání odhalit, prokázat a zvíře odebrat, většinou jej není kam umístit, a tak je zvíře často odvezeno na jatka. 

Farma Naděje Dobrovítov (nyní Farma Štěstí) - aktuálně

Přijatým zvířatům chceme poskytnout bezpečný a láskyplný domov na farmě, případně jim najít domov tam, kde o ně bude postaráno bez rizika, že je někdo zabije pro maso či kůži“. Samozřejmě co by to bylo za farmu bez psa a kočky, proto jsou naše prostory k dispozici i týraným psům a kočkám. V tomto ohledu naše myšlenka souzní s NF Psí Naděje a Peswebem a "pouze" zahrnuje další živočišné druhy. Navíc se jedná o Ty, se kterými se mnohdy zachází tak, že bychom si to v případě našich domácích mazlíčků nedokázali ani představit.

Rádi bychom Vás moc požádali o příspěvek, abychom Farmu Naděje - Dobrovítov dostavěli.  V jejích prostorách (spolu se všemi zachráněnými zvířaty) bychom Vás pak rádi přivítali a ukázali Vám jinou cestu, než na kterou jsme všichni zvyklí. 

Co nám ještě zbývá:

 • Přestavění a dovybavení karantény, která bude sloužit pro nově příchozí, než se budou moci začlenit mezi ostatní zvířátka do skupiny na louku.
 • Zimní stáj ze slámy, kam by se vešla všechna zvířátka společně.
 • Výběhy pro prasátka s bahništěm a domky.
 • Nové přístřešky a odpočívadla, více prolejzaček hlavně pro kozy.

Jak to u nás vypadá.

Farma Naděje Dobrovítov vzniká na pozemku o celkové rozloze 2,6 hektaru v obci Dobrovítov nedaleko měst Čáslav a Kutná Hora. Zde jsme vše začali budovat od základu na holé louce, tedy spíše poli. :) Na farmě, která zatím vypadá trošku jako staveniště, ale má, myslíme, krásnou duši, jsou zatím dva stálí lidští obyvatelé, kterým vypomáhají dobrovolníci.

Na videu vidíte dvě fenky - Tarušku a Pizinku. Tara byla nalezena jako malé sotva měsíční vystrašené klubíčko na zastávce. Pizzi zase s ošklivým úrazem přední nohy, o kterou bohužel přišla. Obě jsou nyní obrovské a nerozlučné kamarádky. Je až dojemné vidět je spolu, jak mají potřebu být vzájemně v neustálém kontaktu. Grace je mladá zástupkyně west highland skotu, která pomalu dorůstala do jateční hmotnosti a tak byla zachráněna před porážkou. Stejně jako 11ti letá stračena Jitka, která byla dlouhá léta oblíbenou obyvatelkou ZOO koutku, ovšem v půlce svého života měla být nahrazena mladším jedincem a prodána (nejpravděpodobněji na maso). Pak u nás máme 250kg prasničku Růženku, která sloužila budoucím veterinářům na univerzitě. Růženka měla jen betonové ustájení, takže si dokážete představit, jak reagovala, když se poprvé proběhla v našem výběhu. Dále tu máme dvě miniselátka Jamese a Anitu, králíčky, slepičky, kohoutka, kočičky, kozy, ovce, celkem je u nás již více než 30 jedinců a noví stále přibývají. Jen co dokončíme povinné náležitosti celé farmy, počítá s námi Krajská veterinární správa, která u nás bude moci umisťovat odebraná týranná zvířata. Na to, abychom všechna zvířata mohli ubytovat a postarat se o ně, a součastně vytvořili i příjemné odpočinkové místo pro návštěvníky, potřebujeme Vaši pomoc.

K této sbírce:

Obecně:

Další informace: 

Farma Štěstí (Naděje)- web

Farma Štěstí (Naděje) - Facebook

Srdcem všem - FB

Soucitně - web

Vegan Fighter - FB 

 

Proč dnes tolik lidí přechází na stravu bez živočišných produktů?     otevřít/zavřít

Děje se tak díky technologickému pokroku a neustálému růstu lidské populace. Zejména se jedná o souběh těchto tří faktorů:  

 • Díky rozvoji internetu a sociálních sítí je dnes mnohem více než kdykoliv předtím vidět na neveselý svět  živočišného průmyslu. Následný osobní nesouhlas a chuť nebýt odběratelem této "výroby" např.  dokládá, že podle Facebooku se již více než půl miliónů Čechů zajímá o veganství.
 • Mír a hospodářský rozkvět v srdci Evropy nabízí velmi rozmanité a různorodé neživočišné zdroje potravin takřka odkudkoliv. Díky internetu máme také na dosah nepřeberné množství chutných receptů a informací o složení jednotlivých potravin. Máme tedy k dispozici rozmanité zdroje potravin, se kterými dokážeme sestavit pestrý a plnohodnotný jídelníček. Živočišnou produkci tak umíme bez problémů nahradit jinými chutnými jídly. Přečtěte si například: Těchto 10 významných institucí schvaluje, že dobře sestavená jen rostlinná strava je bezpečná.
 • Díky neustálému zvyšování lidské populace je stále potřeba přijímat efektivnější způsoby výroby potravin, než je bezkonkurenčně nejnáročnější živočišná výroba. Chov hospodářských zvířat na maso, vejce a mléko produkuje 14,5 % světových emisí skleníkových plynů, čímž se stává druhým největším zdrojem emisí, větším než všechny dopravní prostředky dohromady. Věděli jste, že "výroba" 1kg masa je spojena s produkcí skleníkových plynů, konkrétně 3,7kg u kuřecího, 24 kg u vepřového, 1000kg u hovězího (zdroj).  Zároveň využívá přibližně 70 % zemědělské půdy a je jedním z hlavních příčin odlesňování, ztráty biodiversity a znečišťování vody?

Proč Farma Naděje? 

Pokud pro Vás cesta masa, mléka a vajec začíná v chladících a mrazících pultech, pak nikdy nebudete mít dostatečnou motivaci svůj jídelníček změnit. Většina z nás nechce vidět a vědět co se děje se zvířaty před tím, než se dostanou na náš stůl. Nechceme vidět, jak jsou chována a zabíjena. Většinu z nás ale přitom živí živočišná výroba od malička.  Myslím, že právě proto dlužíme všem těm tvorům, kteří se narodili, cítili a prožili svůj život kdesi, abychom se alespoň jednou za život, poctivě podívali, jak je s nimi nakládáno před tím, než přijdou na náš stůl. A pak se znovu rozhodli, zda svými penězi chceme takřka denně platit někomu, aby se zvířaty takto zacházel a nebo zda začneme objevovat svět nových chutí, kde utrpení nemá místo. 

A to je cíl Farmy Naděje - ukázat jinou cestu, než na kterou jsme všichni zvyklí. To, kterou se pak vydáte, je na Vás.

Jedna ze zakladatelek Farmy Naděje dodává:

Měla jsem období, kdy jsem nebyla schopná vůbec fungovat. Dívala jsem se na videa dokumentující hrůzy velkochovů, jatek a laboratoří a stále se mi vracely obrazy, jak do zvířat kopou, jak s nimi mlátí o zem, jak je melou a podřezávají zaživa, jak je zaživa stahují z kůže, byla jsem jako paralyzovaná, totálně vyčerpaná. Věděla jsem, že takhle to dál nejde, že tímhle nikomu nepomůžu. Hledala jsem způsob, jak z toho ven, abych se jen neutápěla v beznaději, nenadávala na celý svět, ale něco s tím reálně udělala. A projekt Farmy Naděje mě vytáhl ze dna. Něco tvořit, dělat to plným srdcem, to jediné pomáhá. Člověku samému i jeho okolí.
Smyslem projektu je na osudech konkrétních zvířat ukázat drsnou realitu tzv. intenzivní živočišné výroby a ukázat lidem pestrou, zdravou, etickou a pro budoucnost udržitelnou alternativu k živočišné stravě. 

U kterých informací např. začít      otevřít/zavřít

 

Nebo finanční dary prosím posílejte s VS 4321 na účet NF Psí Naděje: 2800485041/2010.

Alternativně můžete přímo zaslat platbu s VS 4321 na účet NF Psí Naděje: 2800485041/2010 nebo PAYPAL na martina.ravak@gmail.com.

Pro platby ze zahraničí: IBAN CZ0620100000002800485041, BIC kód/SWIFT: FIOBCZPPXXX,  Adresa banky: Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, Praha 1.

29.06.2018 250 Kč VACHOVA BARBORA
29.06.2018 1 000 Kč MARKETA TRYKAROVA
29.06.2018 500 Kč Simona Filipová
01.07.2018 1 000 Kč Nikola Johanidesová
02.07.2018 250 Kč Jan Horák
02.07.2018 100 Kč Natálie Schejbalová
03.07.2018 1 000 Kč Tomáš Tauš
04.07.2018 2 000 Kč Bohuslava Rynešová
11.07.2018 500 Kč Martin K.
12.07.2018 500 Kč Lucie Padourkova
12.07.2018 100 Kč Hana Matochova
13.07.2018 300 Kč Verča
14.07.2018 8 500 Kč Tereza Musilova
16.07.2018 300 Kč INVALD SIMONA
17.07.2018 300 Kč Milová Aleksandra
17.07.2018 100 Kč SITOVÁ RADKA
20.07.2018 2 000 Kč SIGUTOVA VLASTA
21.07.2018 1 000 Kč Karel Struhy 
23.07.2018 500 Kč DOLEŽELOVÁ MARTINA
23.07.2018 1 000 Kč Veronika Schillerová
30.07.2018 200 Kč VACHOVA BARBORA
02.08.2018 500 Kč MLYNÁR MILAN
02.08.2018 30 Kč Erik Podrazil
05.08.2018 1 500 Kč Magdalena
06.08.2018 1 500 Kč Lenka Vávrová
08.08.2018 100 Kč ALENA KOCOURKOVÁ
15.08.2018 400 Kč Petra Lukešová
18.08.2018 1 000 Kč Lukáš Vnouček
20.08.2018 200 Kč Bc. Tereza Sulková
21.08.2018 100 Kč SITOVÁ RADKA
22.08.2018 300 Kč FRYDRYSKOVA DENISA
14.09.2018 100 Kč SITOVÁ RADKA
17.09.2018 1 000 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
17.09.2018 2 000 Kč KOUDELKOVÁ JANA
04.10.2018 600 Kč SARKA OCELIKOVA
21.10.2018 500 Kč Eva Burjánková
22.10.2018 1 000 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
22.10.2018 50 Kč HŘEBÍKOVÁ NIKOLA
22.10.2018 100 Kč SITOVÁ RADKA
31.10.2018 300 Kč Trhlíková Anna
01.11.2018 2 000 Kč STAJEROVA VLADIMIRA
04.11.2018 500 Kč Eva Majorosova
04.11.2018 200 Kč David
19.11.2018 200 Kč Martin Vacíř
19.11.2018 1 000 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
20.11.2018 100 Kč SITOVÁ RADKA
24.11.2018 200 Kč Eva Kaslová
26.11.2018 300 Kč ZDENKA JAMRICHOVA
30.11.2018 100 Kč VOTOČKOVÁ TEREZA
11.12.2018 500 Kč FULIEROVA MARIE
12.12.2018 500 Kč Ing. Kačenka Bláhová
13.12.2018 200 Kč Procházková Jana
16.12.2018 500 Kč Jana Petrov Křiváčková
17.12.2018 500 Kč MLYNÁR MILAN
17.12.2018 500 Kč Řepová Jana
17.12.2018 1 000 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
19.12.2018 500 Kč Zimčáková Pavlína
19.12.2018 650 Kč Lucie Zvěřová
19.12.2018 500 Kč Jana Míčková
20.12.2018 100 Kč SITOVÁ RADKA
20.12.2018 1 500 Kč Michal Hons
21.12.2018 570 Kč Monika Janíčková
24.12.2018 300 Kč Libor 
27.12.2018 1 300 Kč KORCAKOVA VERONIKA
27.12.2018 1 000 Kč Pokorný Pavel,Ing.
27.12.2018 300 Kč JÍRKOVÁ KATEŘINA
27.12.2018 110 Kč Václav Uher
28.12.2018 300 Kč SEDLÁČKOVÁ ALENA
28.12.2018 1 000 Kč PRIELOŽNÁ HANA
02.01.2019 1 000 Kč NEKOLNA EVA
02.01.2019 300 Kč PAVLIK LUKAS
03.01.2019 200 Kč Libuše Portová
07.01.2019 300 Kč Marika
15.01.2019 500 Kč Platba převodem
15.01.2019 1 000 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
17.01.2019 100 Kč SITOVÁ RADKA
20.01.2019 290 Kč Platba převodem
28.01.2019 300 Kč Andrea Ježková
29.01.2019 200 Kč Kateřina
31.01.2019 100 Kč Denisa
01.02.2019 100 Kč Adéla 
11.02.2019 200 Kč LOSANOVA HANA
12.02.2019 250 Kč Šatánková Šárka,Mgr.
15.02.2019 500 Kč Platba převodem
18.02.2019 100 Kč SITOVÁ RADKA
27.02.2019 500 Kč RUZENA VARGOVA
01.03.2019 1 000 Kč Jana Bodnárová
15.03.2019 500 Kč Platba převodem
15.03.2019 100 Kč SITOVÁ RADKA
31.03.2019 500 Kč hana maršíková
10.04.2019 500 Kč Šárka Binková
15.04.2019 500 Kč Platba převodem
15.04.2019 100 Kč SITOVÁ RADKA
23.04.2019 200 Kč MALÁ KATEŘINA
30.04.2019 1 000 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
15.05.2019 500 Kč Platba převodem
17.05.2019 100 Kč SITOVÁ RADKA
06.06.2019 300 Kč CIBULKOVA MARTINA
15.06.2019 500 Kč Platba převodem
17.06.2019 100 Kč SITOVÁ RADKA
17.06.2019 1 000 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
09.07.2019 1 000 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
15.07.2019 500 Kč Platba převodem
22.07.2019 100 Kč SITOVÁ RADKA
24.07.2019 500 Kč Iva Höflerová
09.08.2019 1 000 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
15.08.2019 500 Kč Platba převodem
16.08.2019 100 Kč SITOVÁ RADKA
18.08.2019 200 Kč Michaela Sliacká
30.08.2019 500 Kč Michaela Stryková
05.09.2019 300 Kč Tereza Čeplová 
06.09.2019 200 Kč Tereza Bohatá
15.09.2019 500 Kč Platba převodem
16.09.2019 1 000 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
19.09.2019 100 Kč SITOVÁ RADKA
03.10.2019 200 Kč VACHOVA BARBORA
07.10.2019 500 Kč PETRA VESELA
07.10.2019 1 000 Kč Tomáš Tauš
14.10.2019 1 000 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
14.10.2019 100 Kč SITOVÁ RADKA
15.10.2019 500 Kč Platba převodem
18.10.2019 2 000 Kč SLIVKOVA JANA
09.11.2019 200 Kč Daniela
11.11.2019 300 Kč HAVLOVÁ ŽANETA
12.11.2019 1 000 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
15.11.2019 500 Kč Platba převodem
18.11.2019 100 Kč SITOVÁ RADKA
22.11.2019 500 Kč Dagmar Loudová
02.12.2019 100 Kč VÁVRA PAVEL
02.12.2019 1 000 Kč Tomáš Tauš
05.12.2019 300 Kč Pavlína Tvardková
06.12.2019 500 Kč Ing. Kačenka Bláhová
09.12.2019 4 000 Kč BASTAROVA DAGMAR
11.12.2019 1 000 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
12.12.2019 200 Kč Jitka Bláhová 
13.12.2019 100 Kč SITOVÁ RADKA
15.12.2019 500 Kč Platba převodem
19.12.2019 500 Kč Krucká Markéta
23.12.2019 100 Kč PETR CARBOL
24.12.2019 400 Kč Tereza
27.12.2019 1 000 Kč Volencová Věra
30.12.2019 1 111 Kč Hruška František
07.01.2020 100 Kč Marek Žalman
09.01.2020 500 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
12.01.2020 500 Kč Zdenek
15.01.2020 500 Kč Platba převodem
15.01.2020 1 000 Kč KLIMESOVA KATERINA
17.01.2020 100 Kč SITOVÁ RADKA
23.01.2020 500 Kč Tereza Mlejnková
05.02.2020 1 000 Kč SVABOVA SARKA
06.02.2020 100 Kč Marek Žalman
13.02.2020 150 Kč Hana
15.02.2020 500 Kč Platba převodem
17.02.2020 100 Kč SITOVÁ RADKA
17.02.2020 500 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
18.02.2020 1 000 Kč Tomáš Tauš
24.02.2020 250 Kč VACHOVA BARBORA
08.03.2020 100 Kč Marek Žalman
09.03.2020 1 000 Kč Novotná Václava
10.03.2020 600 Kč MLYNÁR MILAN
15.03.2020 500 Kč Platba převodem
15.03.2020 500 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
24.03.2020 100 Kč SITOVÁ RADKA
05.04.2020 100 Kč Marek Žalman
06.04.2020 210 Kč PALÁNOVÁ HANA
09.04.2020 500 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
15.04.2020 500 Kč Platba převodem
15.04.2020 100 Kč SITOVÁ RADKA
15.04.2020 200 Kč Lenka Dostálová 
20.04.2020 3 000 Kč Zuzana
30.04.2020 500 Kč Tereza Adamusová
13.05.2020 100 Kč Marek Žalman
13.05.2020 500 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
15.05.2020 500 Kč Platba převodem
10.06.2020 120 Kč Marek Žalman
12.06.2020 1 000 Kč HAVLICEK PETR
15.06.2020 500 Kč Platba převodem
25.06.2020 500 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
26.06.2020 3 750 Kč Jan Kosnar
09.07.2020 300 Kč Alice Hladíková
10.07.2020 500 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
15.07.2020 500 Kč Platba převodem
16.07.2020 100 Kč SITOVÁ RADKA
01.08.2020 500 Kč Jaroslava Bartoňková
13.08.2020 100 Kč SITOVÁ RADKA
15.08.2020 500 Kč Platba převodem
28.08.2020 350 Kč HAVLOVÁ ŽANETA
06.09.2020 500 Kč HONZÍKOVÁ IRENA
08.09.2020 500 Kč Jaroslava Bartoňková

Faktura za drevo na stavbu zimnich pristresku

 

Kam dál: Probíhající sbírky