Úžasný mazel a společník Puči hledá domov

Publikováno: 24.2.2022
Autor: Pes nejvěrnější přítel, z.s.
Foto: Archiv Pes nejvěrnější přítel, z.s.

Puči je krásný čtyřletý fešák, kterého si osvojili z útulku starší lidé. Jejich záměrem bylo, aby dělal společnost jejich staršímu pejskovi. Bohužel pejsek zemřel a Puči se v ten moment stal nechtěným. Splnil svůj účel a teď po úmrtí svého čtyřnohého kamaráda musel jít o dům dál.

Naštěstí se na něj usmálo štěstí a skončil u skvělé dočasné tety spolku Pes nejvěrnější přítel, z.s, na kterou se velmi zafixoval a od které se nehne ani na krok. Momentálně bydlí v domku se zahradou, kde mu společnost dělají slepice a kočičky, které prohání. Pokud zůstane doma sám, tak nic neničí, ale vyje, kňučí a samotu zvládá celkově špatně jak uvnitř domu, tak i venku. Trpí separační úzkostí. Na zvládání samoty s tetou usilovně pracuje.  /Jak na separační úzkost? Najdete v našem článku: Separační úzkost u psa./

V jiných směrech je Puči dokonalým společníkem. Miluje jak lenošení ve společnosti dočasné tety, tak procházky. Na vycházce má potřebu kontrolovat, jestli ho panička následuje, v případě, že se zastaví, je v tu ránu u ní. Na vodítku ze začátku tahá, ale po chvíli se uklidní a vzorně si vykračuje. Venku i přes různé pachy, dobře reaguje na přivolání. Rád aportuje míček a rád si s ním hraje. Ostatní hračky mu nic neříkají, ani ho nezajímají. Jízdu autem a základní povely pro něj nejsou žádný problém. Hygienu má zmáknutou na jedničku. Zdravotní problémy nemá žádné.

Je to skvělý společník, velký mazel a flegmatik. Pokud se mu ale něco nelíbí, hned na to upozorní vrčením. Proto by byl vhodný ke klidnějším dětem, které vědí jak se k pejskům chovat. Na cizí lidi, převážně na muže, ze začátku štěká, ale po patřičném seznámení je s nimi kamarád. Určitě by mu bylo dobře i ve společnosti fenky, která by mu dělala společnost. Rozhodně by uvítal bydlení v domečku se zahradou, kde by měl přístup domů hlavně na spaní a mazlení.

Video o Pučim najdete ZDE

Do adopce půjde odčervený, očkovaný, čipovaný a kastrovaný, po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Jméno: Puči
Věk: 4 roky
Velikost: střední (30 kg)
Rasa: X se zlatým retrívrem
Snášenlivost: fenky, děti (malé děti do 6 let pod dozorem) a drůbež nejsou problém. Psi a kočky ne.
Nachází se: Plzeň-jih
Kontakt: FB Anet Mikuskova, nebo telefonní číslo: 603792187

Puči má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Hledáte aktivního, věrného psího parťáka pro život? Možná čeká Dexter právě na Vás!

Dasty, psí pracant, který čeká na svoje Doma

Charitativní kalendáře na rok 2022

Hledají nové domovy, možná hledají právě Vás - Ejmi, Dora a Sam

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...