Sněhové stezky v Beskydech

Publikováno: 8.1.2021
Autor: Tereza Kubinová
Zdroj: www.pesweb.cz
Foto: Tereza Kubinová

Městům se letos sníh obloukem vyhýbá a vydrží tam maximálně pár dní. Ovšem do hor se rozhodl dorazit a šířit tu správnou zimní atmosféru. To jsme si s pejsky nemohli nechat ujít a museli jsme se na tu parádu jít kouknout. Blbnutí ve sněhu je totiž paráda a k zimě prostě patří. Tak si promasírujte tlapky a vyrazte s námi za sněhem v Beskydech!

Skvělé je, že když se v současné době vydáte do Beskyd napříč sněhu, nemusíte hned jen do těch nejvyšších bodů a míst. Sníh se drží i na lehčích trasách, takže i milovníky snadnějších procházek sněhová pokrývka potěší.

Sníh v Beskydech: Brr… To je ale zima!

Nezapomeňte, že když se drží sníh, je také zima. Takže se dobře oblečte, zabalte s sebou raději ještě nějakou vrstvu a nezapomeňte na své chlupáče. Samozřejmě záleží na plemeni, ale krátkosrstí domáčtí povaleči by na sobě měli mít nějakou fešnou bundu, abyste nenechali horám psí rampouchy na památku.

Kolem chaty Kamenitý až ke Kozubové

Super okruh, a to nejen v zimě je kolem chaty Kamenitý a chaty i rozhledny Kozubové. Vyjděte z obce Kosařiska po modré turistické značce. Od ní se nejprve dostanete k chatě Kamenitý a pak se budete muset vrátit a pokračovat k dalšímu bodu okruhu. Po žluté trase pak dojdete až ke Kozubové. Místy vás ale potká prudší kopeček, ale nic, co by se nedalo zvládnout. Navíc si užijete i krásné výhledy do okolní krajiny. Rozhledna i chaty jsou momentálně zavřené. Ovšem rozhledna je krásná i zvenku. Od Kozubové už budete scházet dolů zpět do obce Kosařiska, ale po jiné trase, takže nepůjdete stejnou cestou.

Lysá hora na sněhu

Královna Moravskoslezských Beskyd si také oblékla bílý hábit na zimu. To jsme si nemohli nechat ujít, takovou pohádkovou atmosféru! Bohužel my si nevybrali příliš zdárný den. Dole dost pršelo, když jsme stoupali, tak už sice sněžilo, ale foukal nepříjemný vítr. Nahoře jsme neměli žádný výhled do kouzelně zasněženého okolí, takže jsme si dali rychle čaj na zahřátí a utíkali zpět dolů. Kdybychom se na výlet vydali v jiný den, dočkali bychom se určitě kouzelného pohledu plného bílé pokrývky. Teda přelidnění bychom se nejspíše nevyhli. To je tam za každého počasí. 

Zasněžený Smrk

Jiný den už byl, co se týče počasí povedenější. Bylo nádherně, slunečno, tak jsme zvolili jinou vysokou horu Beskyd, abychom si užili nějaký ten pěkný výhled. Sbalili jsme si baťůžky, promasírovali tlapky a vyrazili jsme na druhého velikána, tedy Smrk.
Vyrazili jsme od vodní nádrže Šance. Procházka se zdála být zdárná a taky byla. Počasí sice úplně jasné nebylo, ovšem výhledy se povedly. Ale kolik lidí tam bylo! To jsme příliš nevychytali, ale nevadí, sněhu jsme si užili až až.

To je zatím z našeho letošního sněhového dobrodružství vše. Takže má rada zní: Když sníh nechce jít za vámi, musíte za ním dojet vy sami. A vezměte s sebou i psy! 😊

Kam dál: 

Putování po beskydských turistických chatách

Vyrážíme objevovat Jeseníky

Po krásách Českého ráje

Východ slunce na Pustevnách

Všechny články z této rubriky...