Bellinka - oříšková kráska s láskou v srdci

Publikováno: 1.11.2018
Autor: Útulek pro nalezené psy v Táboře
Foto: Radek Havlíček

Bellinka je veselá, hravá, přátelská a neuvěřitelně optimistická fenečka. Čeká jí kastrace, čistění zubů a odstranění boulí a bradavic (plánované na 5.11.). Držte moc palce, aby neměla větší zdravotní problémy, než je zvenku vidět a nepotvrdilo se nějaké nádorové onemocnění. Až bude Bella zotavená, budeme pro ní hledat SUPER zodpovědného, zkušeného a dokonalého majitele. Proč musí být nový domov, který jí vybereme ten poslední, dokonalý a trvalý?

To Vám snadno objasní její příběh. Bellu přivezla Městská policie Tábor s tím, že napadla přítelkyni majitele a její páníček si pro ni o víkendu přijde. Již to bylo zvláštní, protože se očividně jednalo o moc milou a hodnou fenečku, u které bylo těžké si představit, že by někomu ublížila. Příběh, který se nám nakonec odkryl, je dost komplikovaný.

Informace máme takové, že Bella si prošla:

  1. Životem u nějakého množitele - dle jejího stavu je jasné, že měla za život velké množství štěňat.
  2. Útulkem v Mostě - dne 17. 1. 2017 byla uvázaná u kostela s obrovským nádorem na levé přední noze, který v útulku odstranili. Adoptovaná byla 21. 3. 2017, ještě v srpnu byla v pořádku v novém domově a rodina hlásila, že je vše v pořádku (žila s jinými psy i dětmi). Pak ale vlivem stěhování došlo k situaci, že rodina začala hledat Belle nový domov a tím se spustila lavina dočasných/nových domovů. Adoptivní majitelé se tehdy neobrátili na útulek a rozhodli se domov najít sami.
  1. Krátce byla u paní v Karlových Varech (děkujeme Petru Prokešovi za informace - byl tehdy při odchytu Belly) a pak údajně i znovu v Roudnici nad Labem a Mostě. Nevíme, zda je v příběhu ještě nějaká mezera anebo je to takto vše.
  2. Poslední majitel v Táboře - měl Bellu doma dva dny a poté zavolala jeho přítelkyně, že jí Bella napadla a pro Bellu si již nikdo nepřišel. Jedná se o stejného člověka, který uvázal u útulku stafforda Huga, ale bohužel mu KVS tuto skutečnost neprokázala a nebyl za to potrestán. Odložení Bellinky do útulku je v řešení.

Pokud máte o Bellince jakékoliv informace, prosím, pište na email: utulek@tstabor.cz. Možná už asi nechceme vědět víc, protože je děsivé, co si jedna fena prožila díky nezodpovědnosti a krutosti lidí. Ale zase chceme pro nového majitele maximum informací, tedy pokud Bellinku znáte a víte něco o její historii, pište.

Momentálně řešíme žalostný stav Bellinky, která má vytahané komplet všechno, bradavice a boule po celém těle, chrup v hrozivém stavu, atrofované svalstvo na zadních nohách i špatný cit v končetinách. Dáme Bellinku zdravotně do pořádku a se postaráme o to, aby byla Bella už navždy šťastná a v opravdové rodině.

Zájem o adopci Bellinky mohou posílat psí životopisy na náš email - zajímá nás jaké máte zkušenosti se psy podobného plemene, jaké máte zázemí, velikost rodiny, další zvířata a plány s Bellinkou. Až bude Bella zotavená a k adopci, ozveme se vhodným zájemcům a domluvíme seznamovací návštěvu.

Bella má svou kartu i zde na PesWebu

Útulek pro nalezené psy v Táboře
Vápenná strouha, Tábor
utulek@tstabor.cz, 773 791 322
www.utulektabor.cz

Kam dál: 

Max - roční střapatý originál hledá důvěru v lidi

Příběh nádherné Dony a jejích 11ti miminek

Řízek - vánoční nadílka, která zatím stále nenašla své Doma

Nositel noblesního jména, který čeká na důstojné stáří - Baron

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...