HUGO veselý kámoš, spolehlivý hlídač - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 7 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Tábor - uvázán u útulku
Region: Jihočeský
Datum nálezu: 23.02.2017
Akt. umístění: Útulek pro nalezené psy v Táboře
Evidenční číslo: 16 D
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

POVAHA:
Hugo je pes pevných zásad, oddaný, věrný, odhodlaný, má rád pravidelný režim a řád. Venku už se naučil seznamovat s každým velmi rychle. Bez problémů začne rozdávat pusinky hodným slečnám a hezkým fenečkám, má prostě vkus :-). U psů a velkých chlapů je trochu opatrnější s důvěrnostmi, ale také hned přátelský a v dobré náladě. Už začal lidem znovu důvěřovat, je to prostě veselý a hravý mazel. Rád litá pro míčky, ale odevzdávání už se mu nechce :-), ale celkově hračky miluje (byť je rychle ničí). Vždy si oblíbí všechny fenečky v útulku a tedy by se hodil i k psí slečně. Nemá problémy ani s jinými psy v útulku, ani když ho provokují. Problém by mohl nastat při hlídání teritoria a hraček. To je tak trochu Hugova přednost i slabina. Je výborný hlídač, jak na věci, tak na prostor. Je pravda, že kdyby cizí člověk vešel Hugovi do kotce, nedopadl by asi dobře. Je to pes, který si svoje území ohlídá a cizince nepodporuje. Má rád vyrovnané lidi a klidný přístup. Ale také je pravda, že hodné lidi přijme rychle a je ochotný spolupracovat a při pozitivní motivaci reaguje skvěle. Pokud Huga seznamujeme s někým novým, má z počátku náhubek, ale zatím nikdy nebyl třeba. Hugo je mimo svůj kotec pohodový pes s hodně elánem a vrtivou energií.

JAKÝ DOMOV JE PRO HUGA VHODNÝ:
Hugo potřebuje vhodné vedení - pozitivní, rozumné, důsledné, ale rozhodně žádný nátlak a hrubé zacházení. Pokud budete vědět, co děláte, ocení silného vůdce a bude Vás následovat až na kraj světa. Nebudete se s ním muset bát, Vaši zahrádku či byt před vetřelci ohlídá, je velmi teritoriální. S tím musí nový majitel počítat, protože Hugo cizího člověka do bytu prostě nepustí. Také musí nový majitel jasně stanovit, že si Hugo pro sebe nesmí zabrat žádný prostor čistě pro sebe. Hodí se spíše k jednomu člověku, na zahradu (v zimě s přístupem do tepla), k člověku bez dětí a malých zvířat. Potřebuje pána, který ho bude milovat a budou si hrát, mazlit se, ale Hugo bude vědět, že člověk určuje pravidla.

POZNATKY OD VENČITELŮ:
Marcelka Bětíková, ošetřovatelka z útulku k Hugo našla po nějaké době cestu. Dnes se sním mazlí jako s plyšákem a Hugo spokojeně mlátí ocáskem. Takže bylo skvělé, když jsme dostali košík a vyrazili ven na první procházku a byla to bomba! Hugo je super, trochu mě zkoušel, co vydržím a místy táhl, ale žádný problém, ani náznak křivého pohledu či úmyslu. Hodně se bavil, vnímal, že je konečně venku a válel se v trávě jako malé štěně. Každou další procházkou nám to pak šlo lépe a bylo vidět, že se v mé přítomnosti naučil uvolnit a přijal mě plně do svého světa. Chodit na procházky může prakticky s každým, kdo má fyzickou sílu ho udržet. Je vždy moc rád, když ho někdo vytáhne ven. Hugo je prostě super pes a podle mě je těžké ho nemilovat. Jasně není to pes do rodiny s malými dětmi, ani pro začátečníky, ale není důvod, proč by neměl najít majitele a být šťastný.

PŮVOD A PŘÍBĚH:
Když byl uvázán u útulku, velmi se bál, byl dost nepřátelský, psychicky zlomený, nedůvěřivý a báli jsme se, že už to nespravíme. Začala nám chodit řada informací o jeho původním majiteli. Konkrétně to, že Hugo byl součástí rodiny, která se rozpadla. Žil dříve v bytě s malým dítětem a další fenkou, ale jednoho dne se jeho svět totálně zbořil. Majitelé se ve zlém rozešli a Huga nechtěl ani jeden. Bohužel muž, u kterého zůstal, si na něm vyléval zlost a ubližovat mu psychicky i fyzicky, až ho u útulku uvázal. Podařilo se nám zjistit jméno i adresu a případ jsme předali Krajské veterinární správě pro Jihočeský kraj. Bohužel se jim nepodařilo vlastnictví Huga muži prokázat a on vyvázl bez trestu. Proto se moc těšíme na zavedení povinného čipování a centrálního registru psů, aby se už nikdo nemohl vymlouvat, že daný pes není jeho a takhle s nimi zacházet. Zatím se můžeme spolehnout jen na to, že karma je zdarma, ta oplatí.

Hugo byl jednou v adopci. Bylo to asi po roce u nás, když už se vše srovnalo a byl do nového domova připravený, ale bohužel se po třech dnech vrátil. Nefungovalo to bohužel už od základu, ale Hugo neměl ani čas se v nové rodině přizpůsobit a zvyknout si na nové prostředí. V rodině si vybral svou hlavní lidskou parťačku a tu hlídal před všemi ostatními. Potvrdilo se tedy, že je to pes spíše pro jednoho majitele, který bude lépe chápat jeho potřeby a dokáže dodržovat pravidla. Dostal hned do startu špatné signály a tedy zabral v rodině pozici vůdce, protože vnímal, že tam chybí. Z toho pak pramenily další problémy. Hugo se bude muset u nového pána naopak snažit o všechny benefity a vědět, že člověk udává pravidla.

HLEDÁ DOMOV, VENČITELE NEBO DOČASKU:
Zájemci o adopci nebo o venčení Huga volejte do útulku (tel. 773 791 322) a chtějte paní Marcelu Bětíkovou, která Vám o Hugovi vše poví a pomůže Vám s prvními krůčky.

Hugo je u nás zvyklý a je moc rád, když se jde na procházku a je čas na drbání. Bohužel mu však nestíháme dávat tolik lásky a pozornosti, kolik by si zasloužil. Tedy chceme Hugovi zvýšit šanci na nový domov a hledáme pro něj případně i organizaci/spolek/dočasku, kde by mohl být v domácí péči. Nechceme pro něj jiný útulek a kotec, ale zařízení, kde by mohl být doma a zkušený člověk by s ním pracoval a připravoval ho na nový domov. Pokud by se našel zájemce zavolejte (773 791 322) nebo napište na náš email (utulek@tstabor.cz) a domluvíme se na podrobnostech.