To špatné už si Ezop užil, teď už snad bude jen lépe, najde nový domov?

Publikováno: 23.7.2018
Autor: Liga na ochranu zvířat Čr organizace Olomouc
Zdroj: www.olomouckyutulek.cz/
Foto: Archiv Liga na ochranu zvířat Čr organizace Olomouc

Ezop je super hafan, kontaktní, mazlivý a na svůj věk má energie doslova na rozdávání. Pravděpodobně si v útulku kompenzuje poslední éru svého života, která nebyla moc šťastná. Zjistili jsme pravděpodobně totiž část Ezopovy minulosti.

Kdysi byl Ezop klasický šťastný domácí miláček. Spával v posteli, chodil na procházky, prostě pohoda. Kdoví, zda kvůli narození dalšího dítěte, pořízení druhého psa, či začínajícím zdravotním problémům byl odsunut na poslední kolej. Ezopovým domovem se stala malá rozpadlá bouda, u které byl uvázaný na řetězu v jednom dvorním traktu domu, kde majitelé bydleli ve sklepním bytě. Úplně v rohu, tak aby na něj nebylo skoro vůbec vidět a tak o něm spousta lidí nevěděla a ti, co o něm věděli, se jej báli. Byl krmen přímo z okna bytu, a to bůhví čím, byl olezlý a smrděl na sto honů.

Možná dobře, že skončil v našem útulku. Přišel v hrozném stavu, byl pohublý s kožními problémy způsobenými těžkou potravní alergií, teklo mu z očí a měl zánět v uších.

V útulku se musí občas vykoupat speciálním šampónem, léčbu uší už má dávno úspěšně za sebou a je krmen hypoalergenními granulemi. Horší je to u něj se zrakem. Dostal doživotně naordinované kapky a vzhledem k tomu, že chvilku nepostojí, je občas dost těžké mu do očí nakapat. Můžete vidět ZDE.

Každopádně k němu musíme říct, že je to super pes, stále veselý, miluje procházky, hračky a když má ve vedlejším výběhu fenku, tak se naparuje jako páv a zvedá nohu při čůrání tak vysoko, div, že nepřepadne. Doufáme, že i přes své zdravotní problémy najde super domov, ve kterém bude právoplatným členem rodiny a už nikdy nebude na poslední koleji.

Pokud byste chtěli Ezopovi přilepšit, tak je krmen granulemi Brit Care Grain-Free Adult Salmon & Potato, které mu jako jedny z mála sedí a dostává pamlsky Brit Let ´s Bite Cod'n'Salmon. Přispět mu můžete také na náš účet 670100 – 2201140076/6210, variabilní symbol 5316, zpráva pro příjemce Ezop. Děkujeme.

V případě zájmu o Ezopa kontaktujte paní Hanu Dědochovou
Útulek pro psy LOZ ČR Olomouc
Neředín726(areál letiště)
779 00 Olomouc-Neředín
tel. +420583210759
http//www.olomouckyutulek.cz/
facebookové stránky

Kam dál: 

Bery – poznamenán lidskou krutostí, ale přesto věrný dobrák 

Drákulu ve stáří opustilo štěstí

Jonášek zůstal na stáří úplně sám

Dočká se Bady po dlouhých pěti letech za mřížemi svého vysněného Doma?

Nositel noblesního jména, který čeká na důstojné stáří - Baron

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...