Brok - střapatý kámoš, kterého si přehazovali jako horký brambor

Publikováno: 20.3.2018
Autor: Útulek pro nalezené psy v Táboře
Foto: Archiv Útulek pro nalezené psy v Táboře

Vřeteno osudu může být někdy opravdu zamotané a složité. V případě Broka je velkou záhadou, proč jen to má v životě zatím tak těžké. Je to zcela suprový kluk s elánem a chutí do pohybu. Bohužel asi jako půlroční štěně přišel o svou rodinu. Nevíme proč, ani kde do té doby žil, víme jen to, že se ocitl na ulici. Tam ho našli fajn lidi, ale na Broka byli moc pomalí a nebyla s nimi sranda. Pak odjel na výlet, ze kterého se nevrátil a zůstal u jiných lidí. Měli sice zahradu, ale taky s nimi nebyla zábava, kterou by si Brok tolik přál. Inu už si chudák připadá jako horký brambor, protože už si zase musí balit raneček. Brok je hodný k dětem, je to krásně originální pes. Rád aportuje, a pokud se mu věnujete, je učenlivý. Co víc si přát? 

Aktivní? S chutí do psích sportů? Do výcviku?

Broka si jeho druzí páníčci pořídili zhruba před rokem jako půlročního nalezence. Oba majitelé byli již důchodci, kteří žili v panelovém domě a Brok s nimi. V dobrém úmyslu pořídit si pejska, se ho ujali. Dnes je Brokovi přibližně 1,5 roku a je z něj statný a hodný kříženec středně velkého vzrůstu, který je velice hravý, veselý a temperamentní.

Bohužel asi před třičtvrtě rokem utrpěla jeho panička zlomeninu dvou obratlů. Nyní se stále léčí s poškozením páteře a tak nejsou ona ani jeho páníček (který se musí starat o chod domácnosti i nemocnou manželku), schopni dát Brokovi vše, co potřebuje. Hledali pro něj tedy spíše mladší páníčky, kteří by měli více času chodit s ním ven (popř. běhat což miluje).

Brok našel nový domov u Strakonic v rodině, která pro něj měla přichystanou zahradu a více vyžití. Ani oni ale na jeho temperament nestačí a proto hledají jiné v pořadí již čtvrté majitele. Brok jim utíká ze zahrady a nedaří se jim naučit ho, aby se držel doma. Ano, měl málo času na přizpůsobení a těžko ho za tu dobu mohl někdo toto naučit, ale nedá se nic dělat. Brok za to nemůže, je to prostě akčňák a potřebuje takové majitele, kteří s ním budou trénovat a učit ho.

Brokův příběh jasně ukazuje, jak moc je správný výběr psa důležitý. Všichni zúčastnění si přáli pejska, ale ani jedni nedokázali bohužel posoudit, co mohou nabídnout a co Brok potřebuje. Pejska si ujali s dobrým úmyslem, ale to často opravdu nestačí. Aktivní pes nepatří k neaktivním lidem.

Pokud milujete gauč, pohodičku a pomalé procházky. Je třeba k sobě vybrat psa, kterému bude takové životní tempo vyhovovat. Psa klidného a ideálně staršího věku, který bude za takové pohodlí vděčný.

Pokud máte rádi akci, hru, běh a toužíte ze života dostat vše, co nabízí, tak to pak volejte! Protože takové lidi touží Broček poznat.

Brok není umístěn v žádném útulku, ale v rodině u Strakonic, která mu hledá vhodný domov. Bližší informace vám dá pan Kalinovský na tel. +420 737 933 408 nebo emailu kacenka.kal@seznam.cz

Brok má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Princezna Fíbí čeká na svého zachránce

Hluchá Josepha hledá svou dočasnou rodinu

Když strachu musí ustoupit dlouholeté psí přátelství

Hluchá Josepha hledá svou dočasnou rodinu

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...