Princezna Fíbí čeká na svého zachránce

Publikováno: 8.2.2018
Autor: PesWeb
Foto: Pavel Hurecký, archiv útulek Lazec

Je krásná až buldokářovo srdce zaplesá, její pohled je plný očekávání, jen zatím neví, co si přát. Postýlku s nebesy, kde by složila své ladné krátké nožky? Nadýchaný polštářek, kde ulevila by své těžké hlavě plné starostí? Šestichodové menu, kterým by poslala do svého bříška ty nejvybranější pochoutky? Samá voda. Fíbí sní o princi, který přijede a zachrání ji. Princ, který ocení její dokonalé anglické mravy ( o některých nepatrných muškách později ), její apetit, vystupování opravdové dámy, upřímný pevný pohled, krásu, věrnost až za hrob a v neposlední řadě se bude každý večer moci kochat pohledem na naprosté štěstí a spokojenost z chrochotajícího pelíšku či dokonce lože.

Fíbinka je cca 7letá anglická buldočí dáma. Její dosavadní život není žádnou procházkou růžovým sadem. Pochází zřejmě z množírny, pak ji pohodili a nechali osudu. Skončila v útulku, v kotci, sama. Po pár měsících přišla naděje na lepší život a s ní i odjezd domů. Konečně se dočkala a druhou polovinu života bude trávit milovaná a v teple, které moc potřebovala. Bohužel tahle pohádka zatím šťastný konec nemá.

Fíbí nikdo nikdy zřejmě nenaučil, neukázal a nedal ji možnost zvyknout si na jiná zvířata. Vadí jí psi, kočky, slepice. Adoptivnímu páníčkovi zřejmě chtěla připravit slepičí vývar a když jí v tom chtěl zabránit, otočila se po jeho noze, která ji od slepice odstrkovala… Ortel zní jasně, Fíbí už nechce.

A tak Fíbí, která se chová tak, jak ji naučil život sám, čeká, že zase půjde o dům dál. Adoptivní páníček ji u sebe nechá maximálně do března, ale jen proto, že Fíbí je od začátku zimy v teple a přechod do zimy, kterou by měla ve venkovním kotci, by pro ni byl náročný a absolutně nevhodný. Fíbí, aby neměla hledání domova snadnější, trpí inkontinencí, nicméně čistotnosti se již v útulku naučila.

Fíbí nikdo neučil, jak se má spořádaný pejsek chovat, nemůže za to, jaká je, není to její chyba. Užívá si přítomnost svého člověka, miluje teplo. Její buldočí kožíšek nahřívá celou zimu, co jen to jde.. aby nakonec opět zůstala sama a čekala, co s ní bude. Ona to ještě neví.. možná tuší.. určitě o to ale nechce přijít.

Mnoho času na hledání toho pravého domova pro tuhle krásku není. Když se nezadaří, bude muset zpátky do kotce. A v útulku s nálepkou „kousla“ pak upřímně moc šancí nemá.

A tak se vyhlašuje konkurz na buldočího milovníka, ideálně takového, aby byli buldoci jeho opravdová srdcovka a Fíbí byla pro něj kráska s nějakým tím stínkem na chování, se kterým si bude umět poradit – po anglicku :-) Fíbinka je milá, mazlivá, bude nesmírně ráda za možnost mít svoje Doma.

Nenechme ji vrátit se .. dejme ji šanci najít svůj domov rovnou.

Pokud vás (stejně jako nás) uchvátila Fíbinka, kontaktujte útulek Lazec u Příbrami, bude vám zprostředkováno seznámení :) 

Fíbinka má svou kartu i zde na PesWebu

Útulek Lazec 
www.utulekpribram.cz
Tel: 318629531
Mobil: 777705616

Kam dál: 

Hluchá Josepha hledá svou dočasnou rodinu

Dva psí kluci z ulice na cestě za štěstím

Jmenuje se Čert, ale je to anděl

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...