Fíbí - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

11 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 11 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Příbram - na Červené
Region: Středočeský
Datum nálezu: 05.07.2017
Akt. umístění: Psí útulek Lazec

Podrobný popis

Aktualizace duben 2018 - Fíbí vrácena z adopce - momentálně v dočasné péči Srdeční záležitosti - informace zde: https://www.facebook.com/pg/srdecni.zalezitosti/photos/?tab=album&album_id=1627919777304678

 

FÍBÍ EV.Č. 104 - 5-6 letá fenka Anglického buldoka. Tato fenka přišla do útulku ve velmi zanedbaném stavu. Fíbinka nemusí kočičky ani ostatní pejsky je velmi dominantní. Z počátku měla problém i s hygienickými návyky, ale už je to lepší a lepší, je velmi učenlivá. K dětem ji nedoporučujeme.

Aktualizace únor 2018

Fíbinka je cca 5-6letá anglická buldočí dáma. Její dosavadní život není žádnou procházkou růžovým sadem. Pochází zřejmě z množírny, pak ji pohodili a nechali osudu. Skončila v útulku, v kotci, sama. Po pár měsících přišla naděje na lepší život a s ní i odjezd domů. Konečně se dočkala a druhou polovinu života bude trávit milovaná a v teple, které moc potřebovala. 
Bohužel tahle pohádka zatím šťastný konec nemá. Fíbí bohužel nikdo nikdy zřejmě nenaučil, neukázal a nedal ji možnost zvyknout si na jiná zvířata. Vadí jí psi, kočky, slepice. Adoptivnímu páníčkovi zřejmě chtěla připravit slepičí vývar a když jí v tom chtěl zabránit, otočila se po jeho noze, která ji od slepice odstrkovala… Ortel zní jasně, Fíbí už nechce. 
A tak Fíbí, která se chová tak, jak ji naučil život sám, čeká, že zase půjde o dům dál. Adoptivní páníček ji u sebe nechá maximálně do března, ale jen proto, že Fíbí je od začátku zimy v teple a přechod do zimy, kterou by měla ve venkovním kotci, by pro ni byl náročný a absolutně nevhodný. Fíbí, aby neměla hledání domova snadnější , trpí inkontinencí. 
Fíbí nikdo neučil, jak se má spořádaný pejsek chovat, nemůže za to, jaká je, není to její chyba. Užívá si přítomnost svého člověka, miluje teplo. Její buldočí kožíšek nahřívá celou zimu, co jen to jde.. aby nakonec opět zůstala sama a čekala, co s ní bude. Ona to ještě neví.. možná tuší.. určitě o to ale nechce přijít. 
Mnoho času na hledání toho pravého domova pro tuhle krásku není. Když se nezadaří, bude muset zpátky do kotce. A v útulku s nálepkou „kousla“ pak upřímně moc šancí nemá. A tak se vyhlašuje konkurz na buldočího milovníka, ideálně takového, aby byli buldoci jeho opravdová srdcovka a Fíbí byla pro něj kráska s nějakým tím stínkem na chování, se kterým si bude umět poradit – po anglicku  Fíbinka je milá, mazlivá, bude nesmírně ráda za možnost mít svoje Doma. 
Nenechme ji vrátit se .. dejme ji šanci najít svůj domov rovnou.