Flash zatím nedostal od života slušnou šanci

Publikováno: 15.11.2017
Autor: Útulek Jimlín
Foto: Archiv Útulek Jimlín

Dovolte nám uzmout kousek Vašeho času a představit Vám našeho Flashe. Flash není ani štěně, ani mladík, ani malý roztomilý gaučák, dokonce ani bezproblémový pes vhodný pro každého, za to všechno on ale nemůže. Kdosi a kdysi ho měl a nechoval se k němu tak jak bylo třeba... a tak je Flash nyní u nás... 

Do útulku v Jimlíně byl dovezen po odchytu v březnu roku 2017 z Bíliny. Byl mrzutý, nechtěl nikoho a nic kromě pamlsků a jídla. Při manipulaci neustále chňapal po vodítku a vyvést ho z kotce bylo nad lidské síly. Jeho jednání naznačovalo, že v minulosti musel být někde uvázán na řetězu, čemuž odpovídá i stav jeho polámaných zubů.

Flash dostal ten největší venkovní kotec v útulku, aby nebyl navíc stresován ještě i stísněným prostorem, avšak o to náročnější pro nás byla samotná práce ho z kotce vyvést. Neustále pobíhal a nechtěl se uklidnit. Když se konečně nechal připnout, nastala druhá fáze, vyškubnout se, přetrhnout vodítko nebo přetahovaná. Přetahovaná však taková, že slabší jedinci svůj záměr vždy vzdali. Venčení s ním bylo velice namáhavé a stresující, jak pro něj, tak pro venčitele.

Nechtěli jsme to však vzdát a vymýšleli další a další možnosti, zkoušeli snad všechny druhy vodítek, přivolání a způsobů, jak ho přesvědčit, aby se uklidnil. Nevzdávali jsme to, protože jsme věděli, že člověk pro něj hrozbou není, k lidem byl vždy přátelský a nezanevřel na ně, nesnažil se atakovat člověka, ale jen to vodítko, to byl samotný problém.

Časem začalo přicházet zlepšení. Pravidelné procházky s paní Ondryášovou a panem Kraumannem, kteří k nám jezdí pravidelně venčit, přinesly vytoužený pokrok. Dnes Flash vrtí ocasem, čeká u vstupu do kotce a ví, že se půjde na procházku. Vodítko je ale zatím stále jeho velký problém a proto do kotce vstupujeme bez něj, pouze s náhubkem.

Flash se náhubku od začátku nebál a přijal ho velmi rychle. Když vidí náhubek, má radost. Vodítko připínáme až před kotcem, odkud Flash radostně peláší na procházku a okolních pejsků v kotcích si ani nevšimne. Velmi rychle a spolehlivě reaguje na zavolání nebo zapískání, to se ihned přiběhne pomazlit.

Flash je temperamentní pes, který potřebuje neustále zaměstnávat. Vyzkoušeli jsme také venčení se smečkou psů našich dobrovolníků. Flash si ostatních psů téměř nevšímal. Předpokládáme, že by nemusel mít do budoucna problém s větší psí holkou, což budeme nyní zkoušet.

Když se soustředí, zvládá i základní povely sedni a lehni. Procházky s ním jsou nyní radostnější a budeme se snažit s ním nadále pracovat. Flash je u nás v útulku ale velmi stresovaný. Prostředí vnímá negativně a z původní váhy 36kg nám zhubl na 29kg. Provedli jsme hematologické a biochemické vyšetření krve a koprologické vyšetření stolice a vše je v pořádku. Na vině je psychika.

Nevzdáváme to a stále doufáme, že se co nejdříve najde pro Flashe vhodný domov.

Flash má svou kartu na PesWebu

Flash je kříženec belgického ovčáka malinois, kterému je odhadem mezi 6-7 lety. Potřebuje stabilního, zkušeného a vyrovnaného pána, se kterým si bude rozumět. Video Flashe můžete zhlédnout ZDE. Navštívit ho můžete v útulku Jimlín u Loun.

Pro více informací kontaktujte přímo útulek. Pejsek je čipovaný,očkovaný a odčervený. Vydán bude pouze do dobrých rukou! Pro adopci si s sebou vezměte platný občanský průkaz vodítko a obojek. Poplatek za adopci je 300,- Kč. Stránky útulku najdete ZDE. Všichni jsou vítáni, těšíme se na Vás. Volejte od 8 do 18:00 www.utulek-jimlin.cz Tel.: 604451258

Kam dál: 

Hugo - pes, kterého nelze nemilovat

Zuzanka - hopsající mopsík

S jedním křídlem nemůžeš zpět do Nebe

Za nalezení psa nabízí Ústečanka 15 tisíc

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...