Hugo - pes, kterého nelze nemilovat

Publikováno: 2.10.2017
Autor: Útulek pro nalezené psy v Táboře
Foto: Archiv Útulek pro nalezené psy v Táboře

Hugo si žil svůj psí život a řeklo by se, že měl vše, co si pes může přát. Vše se ale obrátilo na ruby koncem letošního února. Konec života s rodinou, ke které patřil. Přivázán u útulku čekal, co bude dál. Po psychickém a fyzickém strádání u páníčka, na kterého po rozpadu rodiny „zbyl“, nezbylo Hugovi už vůbec nic..

Hugo je pětiletý pes Amerického stafordšírského teriéra (bez PP). Když byl dne 23. 2. 2017 uvázán u útulku v Táboře, začala přicházet i řada informací o jeho původním majiteli. Hugo býval součástí rodiny, která se rozpadla. Žil dříve v bytě s malým dítětem a další fenkou, ale jednoho dne se jeho svět totálně zbořil. Majitelé se rozvedli a Huga nechtěl ani jeden z nich. Muž, u kterého zůstal, si na něm vyléval zlost a ubližovat mu psychicky i fyzicky. Nakonec Huga uvázal a odešel.

Podařilo se nám zjistit jméno i adresu a případ jsme předali Krajské veterinární správě pro Jihočeský kraj. Bohužel se jim nepodařilo vlastnictví Huga muži prokázat a on vyvázl bez trestu. Věříme a těšíme se na zlepšení situace po zavedení povinného čipování a centrálního registru psů, aby se už nikdo nemohl vymlouvat, že daný pes není jeho a takto s nimi zacházet.

Hugo se po počáteční nedůvěře v nás začal rozkoukávat a strach z lidí pomalu ustoupil. Fenečky má moc rád a v novém domově by psí kamarádku uvítal. K samcům se příliš nehodí, byť na ně nereaguje špatně, neví si rady s projevy jejich dominance. Kluci by si museli takzvaně sednout, ideálně by musel být druhý pes hodně vyrovnaný a submisivní, aby soužití fungovalo. Sám nemá problémy s jinými psy v útulku, ani když ho provokují.

Pokud s ním komunikujete po dobrém a pozitivně, je vnímavý a snaží se. Pokud zkusíte nátlak, napodobí Vaše chování. Není bez příčiny útočný, ale varuje, když se mu situace nelíbí. Hugo potřebuje správnou socializaci a vhodné vedení - pozitivní, rozumné, důsledné, ale rozhodně žádný nátlak a hrubé zacházení! Pokud se leknete při malém zavrčení, lekne se taky. Pokud budete klidní a budete vědět, co děláte, ocení silného vůdce a bude Vás následovat až na kraj světa. Nebudete se s ním muset bát, Vaši zahrádku či byt před vetřelci ohlídá. Není to pes do rodiny s malými dětmi, ani pro úplné začátečníky, ale není důvod, proč by neměl najít majitele a být šťastný.

Vyprávění venčitelů:
„Marcelka Bětíková, ošetřovatelka z útulku k němu našla cestu a mazlí se s ním jako s plyšákem a Hugo spokojeně mlátí ocáskem. Takže jsme před časem dostali košík a vyrazili ven a byla to bomba! Hugo je super trochu mě zkoušel, co vydržím a místy táhl, ale žádný problém, ani náznak křivého pohledu či úmyslu. Hodně se bavil, vnímal, že je konečně venku a válel se v trávě jako malé štěně.“

Hugísek s námi prožil konec zimy, ale tehdy už vítězilo jaro a každý den bylo tepleji a tepleji. Nyní tomu bude naopak, vlezlý podzim a pak přijde tuhá zima. Byť má zateplenou boudu, bude to pro něj venku moc těžké. Z nudy a přebytku energie trhá deky i matrace a obleček u něj nepřipadá v úvahu. Potřebuje na zimu do pohodlí a tepla bytu. Prosím pomozte nám!

Zájemci o adopci nebo o pravidelné venčení Huga volejte do útulku (tel. 773 791 322) a chtějte paní Bětíkovou, která Vám o Hugovi vše poví a pomůže Vám s prvními krůčky.

Hugo má svojí kartu zde na PesWebu

Útulek pro nalezené psy v Táboře
Vápenná strouha, Tábor 
utulek@tstabor.cz, 773 791 322
www.utulektabor.cz
Pokud nemůžete adoptovat pejska, ale chcete jim pomoci, koupí těchto kalendářů pomůžete právě pejskům v útulku Tábor a buldočkům v péči sdružení Buldočí naděje - K zakoupení ZDE

Kam dál: 

Sbírka na George s přetrženými vazy na zadních nohách

Buldočí gentleman Max nabízí své srdce

Psí optimista Scooby o životě v plenkách a hledání svého Doma

Hledám hvězdného superhrdinu! Značka: Spěchá!

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...