Buldočí gentleman Max nabízí své srdce

Publikováno: 24.8.2017
Autor: o.s. Buldočí naděje
Foto: Archiv o.s. Buldočí naděje

Max je desetiletý buldočí gentleman, balíček všeho, co buldočí povaha nabízí – oddaný mazel, bavič okolí, ale i náladová, tvrdohlavá palice.

Příběh Maxe začal před čtyřmi roky, kdy si jej v množírně levných bazošových štěňátek vyzvedla jeho panička. Max, do té doby anonymní šestiletý pes bez jakýchkoliv zkušeností s okolním světem a jen jedinou povinností – dělat štěňata, se stal psem bytovým a společně s rodinou začal pracovat na své lepší psí budoucnosti. Za čtyři roky, co Max žil víceméně spokojený psí život, se ale spousta věcí změnila.

Rodina se rozrostla nejen o další psí členy, ale také o ty lidské, Max se musel dělit o pozornost a o své teritorium. Jeho majitelé bohužel nezvládli Maxovu potřebu hlídat si zdroje, stupňovaly se konflikty s další domácí fenkou. K situaci nepřidalo ani to, že Max po částečném ochrnutí zadních nohou špatně ovládá vyměšování a navíc si touto taktikou začal vynucovat pozornost. Pro rodinu bylo tohle vše přespříliš a Max se dostal do naší péče.

Max není v žádném případě agresor. Je schopný fungovat ve velké a rozmanité smečce, není to žádný alfa samec. Naopak, je to velmi nesebevědomý pes, který touží po tom, patřit jednomu pánovi. Svého pána bude milovat, bude za ním chodit všude jako ocásek a bude si ho hlídat, k čemuž je potřeba nastavit jasná pravidla. Pokud má Max dané hranice a ví, co je žádoucí a co naopak ne, je to skvělý pes ochotný splnit Vám, co Vám na očích bude vidět. Kdyby mu to jeho vratké nohy dovolily, udělal by i stojku.

Max hledá novou rodinu, kde by mohl mít lidi jen pro sebe, případně se o ně dělit se sebevědomým, flegmatickým psem. Bude potřebovat, aby ho lidé navedli na správnou cestu hodného psa, který ví, že vše, co potřebuje (misku, pelíšek a lidskou pozornost) má jisté a nemusí o ně bojovat. Maxik už není žádný sportovec, má svůj věk a po prodělaném ochrnutí vratké zadní nohy. Chůze po zahradě nebo krátké procházky kolem domu mu nedělají problém, hygiena není 100%, občas se Max zapomene a pustí to, kde nemá. I v tomhle ohledu ale udělal velké pokroky.

Fešák Max je v péči OS Buldočí naděje, všechny další důležité informace včetně kontaktu na jeho adopční asistentku najdete v jeho albu na facebookových stránkách.


Maxík má svou kartu zde na PesWebu

Kam dál: 

Sbírka na George s přetrženými vazy na zadních nohách

Psí optimista Scooby o životě v plenkách a hledání svého Doma

Hledám hvězdného superhrdinu! Značka: Spěchá!

Za nalezení psa nabízí Ústečanka 15 tisíc

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...