Sbírka pro psí seniory - vyhodnocení a další adopční výzva

Publikováno: 16.11.2018
Autor: Nadační fond Psí Naděje/PesWeb
Foto: Archiv Nadační fond Psí Naděje

Na začátku loňského roku spustil Nadační fond Psí Naděje projekt, který si klade za cíl pomoci starým pejskům v útulcích do nových domovů. Podstatou projektu je sbírka a díky ní následná pomoc adoptivním páníčkům psích seniorů s vyššími veterinárními náklady. Jak se projektu daří?

Díky dárcům bylo doposud vybráno pro staré pejsky přes 90 000,-Kč. Z této částky byly již uhrazeny mnohé náklady na jednorázové veterinární úkony nebo například dlouhodobá léčba. Dosud činí výdaje ze sbírky 59 464,-Kč. 

První, kdo pomoci sbírky využil, byl pan Bílý se svou fenečkou Mínou. Míně byl diagnostikován Cushingův syndrom, jehož léčba je dlouhodobě nákladná. S měsíčními vysokými výdaji za léky jim je tedy díky sbírce pomoženo.

Jedním z dalších je stařičký Jonášek, který v novém domově podstoupil operaci, při níž mu byl odstraněn nádor spolu s varlaty a byly mu vyčištěny zuby, nyní již užívá zaslouženého psího důchodu.

Od spuštění sbírky bylo pomoženo 4 rodinám, které nabídly svůj domov, péči, lásku a svá srdce těm, které nikdo nechtěl. Psím seniorům, kteří čekali na zázrak se splnil sen o životě mimo útulek a díky vám jim Nadační fond Psí Naděje mohl být po boku.

V současné chvíli je registrováno 10 adoptivních páníčků/rodin. Tyto rodiny na to nejsou samy, mají vedle sebe vás. Vás, kteří svou podporou napomáháte těm, kteří to nejvíce potřebují.

S nadcházející zimou přichází v útulcích období nejnáročnější právě pro stará zvířata. Mnohdy musí zimu trávit ve venkovních kotcích. Nebojte se darovat Domov starému pejskovi, nejste na to sami, jsme tu na to s Vámi …

Pokud chcete podpořit adopce psích seniorů a pomoci finančním příspěvkem do sbírky, informace naleznete zde: 

Starší a staří psi, kteří hledají Váš domov:

 

Kam dál: 

1. Plyšový útulek ve spolupráci s hasiči pomáhá útulkům

Kampaň MŮŽE SE TO STÁT I VÁM

Pomůže zvýšení trestů za týrání zvířat?

Nadační fond podporuje adopci psích seniorů. Kvůli náročnější péči často dožívají v útulcích

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...