1. Plyšový útulek ve spolupráci s hasiči pomáhá útulkům

Publikováno: 24.10.2018
Autor: 1. Plyšový útulek
Foto: Archiv 1. Plyšový útulek

1. Plyšový útulek je projektem, který má za cíl pomáhat zvířecím útulkům. Jedním z jeho větších počinů jsou kalendáře, jejichž prodej pomůže už druhým rokem tam, kde je to třeba – v našich útulcích. V kalendářích se objeví mimo psů a koček bez domova profesionální hasiči.

Na vytvoření opravdu krásného kalendáře se podílelo 58 hasičů, 68 psů a 148 kočiček z útulků z celé České republiky, kteří hledají svoje Doma. Ke spojení hasiče, psa a kočky nedošlo náhodou, protože hasiči při své práci často zachraňují i zvířata, která se ocitla v nouzi nebo potížích - zachraňování mají zkrátka v krvi. V kalendáři nejsou jen pejskové a kočičky, kteří hledají domov ale i staří, které můžete podpořit virtuální adopcí a pomoci jim tak důstojně dožít v současném azylu.

Loňský ročník tisku kalendářů přinesl finanční pomoc 14 útulkům a spolkům a to v celkové výši 289 650,-Kč. Kalendáře pro rok 2019 jsou již v tisku a letos jejich prodej přinese pomoc 24 organizacím, které se starají o opuštěné psy a kočky.

Kalendář „HASIČI POMÁHAJÍ ÚTULKŮM“ na rok 2019 můžete objednat ZDE. Najdete variantu stolní "psí" nebo nástěnnou a to jak ve variantě „kočičí“, tak „psí“ ;-)

Záměrem 1. Plyšového útulku je ale také osvěta mezi lidmi. Plyšový útulek nabízí k adopci spoustu plyšových pejsků, kteří čekají třeba právě na ty rodiny, kde nemohou mít pejska živého. Plyšový pejsek odchází do rodiny na základě adopční smlouvy, což je zodpovědnost pro děti a veškeré finance z těchto adopcí jsou použity opět pro zvířata živá, která čekají v útulcích.

Smyslem projektu „Plyšový útulek“ je přiblížit dětem problematiku péče o zvířata a nejen jim.

Kam dál: 

Polámané zlatíčko Sára

Příběh nádherné Dony a jejích 11ti miminek

Když místo smrti přijde naděje

Nadační fond podporuje adopci psích seniorů. Kvůli náročnější péči často dožívají v útulcích

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...