Jmenuji se Yondu a nikdy jsem neměl milující lidskou rodinu. Pomůžete mi ji najít?

Publikováno: 16.5.2024
Autor: Pes nejvěrnější přítel, z.s.
Foto: Archiv Pes nejvěrnější přítel, z.s.

Jmenuji se Yondu, ale říkají mi Jenda, jsem 7 letý psí kluk, který má za sebou nevlídný osud, ale přes to všechno mne nepoznamenal ve zlém. V polovině září loňského roku jsem byl s veškerým mým psím příbuzenstvem odebrán z nevhodných podmínek. V domě nás žilo asi 50 a je tedy jasné, že jsem byl výchovou nepolíbený a pořád hladový.

Jsem dobrák s velkým srdcem. Jsem zdravý, jen občas trpím na záněty oušek - mám je taky velký! :-) Chvilku trvá než si získáš moji důvěru, ale pak jsi TY můj jediný/á pán/panička! Jsem trochu majetnický a proto bych chtěl být ideálně jedináček, takový ten středobod tvého vesmíru. To bych si opravdu moc přál.

Na kočičky a ptáčky nereaguji. Ostatní pejsky podle nálady - někdo se mi líbí, někdo ne. Jsem dobrý hlídač a umím to dát hlasitě najevo, se mnou už se nikdy nebudeš bát jít ven. Hygienu zvládám na 130% a vím, kde můžu a kde ne. Nenapadne mě to ani v metru či obchodním centru někde na sloup a že tam to láká zvednout nožku!

Je pro mě vše nové, pomalu se učím sedni a přivolání a už mi to docela jde. Mám sílu, ale vodítko zvládám a respektuji. Umím perfektně povel: "na místo", kde nemám problém zůstat a dát ti taky prostor. Cesta MHD mi vůbec nevadí, miluju výlety autem a také psí hřiště, kde zvládnu téměř všechny překážky, samozřejmě za pamlsek. Můžu jít na dlouhou túru, ale i se rád rozvalím na gauči.

Pokud jsi trpělivý/á s pevnou výchovou a nekonečným množstvím mazlení a lásky, jsem pejsek pro Tebe. Rád uvítám zahradu, ale pokud jsi aktivní, tak ani v bytě nic nezničím. Nejsem rád sám, to pak štěkám a pláču. Ale jak píšu výše - postupně se vše učím a věřím, že až si budu jistý, že spolu zůstaneme, tak zvládneme i tohle. Pracovat se se mnou rozhodně dá a věřím, že konečně najdu trvalý domov a budeme parťáci ❤️

Yondu

Yondík půjde do adopce kastrovaný, očkovaný, čipovaný a odčervený. Podmínkou adopce je kladná předadopční kontrola a následné podepsání adopční smlouvy, na které se váže adopční poplatek. Postup adopce najdete na: http://www.pesnejvernejsipritel.cz/psi-k-adopci/ 

Jméno: Yondu
Věk: cca 7 let
Velikost: menší střední, 23 kg
Snášenlivost: po opatrném seznámení nemá s fenkami problém, k samcům a malým dětem raději ne.
Nachází se na Praze 12, telefonní číslo: 734 246 205

Yondu má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Černá - nadčasová a elegantní barva = prokletí velkých psů

Roník ztratil svou milovanou paničku. Pomůžeme mu najít novou rodinu?

Miloučká Missi - její čas plyne rychle, stihneme to?

Brawn dostal druhou šanci na život. Ke štěstí už mu chybí jen domov.

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...