Don, pes, který měl být uspán aneb řešení nechtěných psích dědictví euthanasii

Publikováno: 10.2.2023
Autor: Psí senioři v nouzi, z.s.
Foto: Archiv Psí senioři v nouzi, z.s.

Náš spolek Psí senioři v nouzi pomáhá starým psům, které k nám do dočasné péče přijímáme z útulků nebo od majitelů. Od majitelů přijímáme psy většinou z důvodu, že se stali tzv. „nechtěným dědictvím“ = majitel zemřel a pozůstalí psa nechtějí...

Poslední dobou stále častěji volí pozůstalí jako řešení eutanazii. Občas se jedná pouze o výhružky, aby spolky jako my takové psy urgentně přijaly. Ale bohužel často to pozůstalí myslí vážně. Víme, že utratit zdravé a neagresivní zvíře je trestné, ale zároveň víme, že i toto se stává a že když se pozůstalí opravdu rozhodnou, dříve nebo později najdou takového veterináře, který psa uspí.

Právě takový je příběh například Donečka, německého ovčáka s průkazem původu, který u nás v dočasné péči čeká na domov. Jednoho dne nám zavolala zoufalá paní s prosbou o pomoc pro Dona, který má být následujícího dne utracen. Dona jsme tedy urgentně přijali. Přijel zprvu zlomený pejsek, který tesknil po svém pánovi. Ovšem žádné známky agrese ani závažných zdravotních problémů nejevil.

Absolvovali jsme s ním veškerou veterinu, včetně kastrace, a až na alergii na některé krmení a trošku slabší nohy, je Don opravdu zdravý. Má 11 let, 47 kg. Je to naprosto úžasný, věrný a mazlivý pes, který den ode dne rozkvétá, ovšem, jak vždy říkáme, on cítí, že u nás je jen přechodné stanoviště, nikoli trvalý domov.

Na vodítku umí, může chodit i bez něj. I přes jeho věk mu aktivita nechybí. Je poslušný, doma se chová na jedničku, hygienické návyky dodržuje, o samotě neničí. Za plotem hlídá, ale jinak je to „vlčák gaučák“. Veškerou manipulaci snese. Na feny a většinu psů je přátelský, ke kočkám vhodný není. Domov hledá pouze uvnitř, v bytě nebo v domku s minimem schodů.

I přes masivní inzerci po internetu, včetně sociálních sítí, se mu domov najít prozatím nepodařilo. Moc prosíme za tohoto skvělého psa, který si ještě zaslouží zažít lásku, jistotu, krásné stáří. A navíc, díky jeho adopci se nám uvolní místo pro dalšího pejska v urgentní nouzi. Don čeká v Chrástu u Prahy, okres Nymburk, tel. 776666258.

Doneček má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Sbírka na nalezenou Betynku se zlomenou nohou

Sbírka na ovčáka Holana

Super sporťák Jerry vás vytáhne s kondicí až na vrchol! Hledá se aktivní rodinka, které chybí akční psí parťák.

Syndrom černého psa: Problém, kvůli kterému černá zvířata dožívají v útulcích

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...