Cipísek je připraven být tím nejlepším psím společníkem!

Publikováno: 14.10.2022
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Archiv Dočasky De De z.s.

"Moje jméno je Čip, ale tety mi říkají Cipísek. Měl jsem svoji paničku, ale dohnalo ji stáří a nemoc a já, na svoje stará kolínka, jsem zůstal sám a odvezli mě do Dočasek k tetám.

Je mi 11 let a vážím necelých 5kg, přijel jsem zanedbaný, neopečovávaný a více než rok mi u zadečku rostl velký nádor, který nikdo neřešil. Paní doktorka na klinice mi z ošklivého, krvácejícího zadku s velkou bambulí udělala exkluzivní prdelku, nemám žádné potíže a žije se mi o mnoho líp!

Jsem velký mazel a moc hodný kluk, lidi miluju a svou paničku, která se mnou bude chodit procházkovat a doma lenošit u televize, budu s láskou zbožňovat.

O cizí pejsky doma nestojím, jsem trochu žárliveček a tak budu rozhodně doma nejradši jedináček. Venku si pejsků nevšímám, ale doma bych rád paničku jen pro sebe. Rád chodím ven, jsem čistotný a tak tu čekám, až se i na mě usměje štěstí, vždyt nebýt tety, málem mi skončil život poslední injekcí.
Váš Cipísek."

Cipísek, Čip, je kříženec Silky/jork teriera, který zůstal osamocen po odchodu majitelky. Je to velmi hodný psí senior, má rád lidi, je společenský a mazlivý a jistě bude ještě rád a dlouho dělat společnost nějakým hodným lidem.

Doma je vzorný, čistotný, vydrží sám, nic neničí a neštěká, rád chodí ven a zajímá ho čmuchat si venku, co je nového. S pejsky venku vychází dobře, nicméně doma se projevuje ve smečce jako malý Napoleonek a s chutí srovná do latě ostatní pejsky vetší než on sám. Svoje páníčky by měl rád jen pro sebe a zbytek smečky má tendence usurpovat. Bude nejspokojenější se svými lidmi. Může bydlet v bytě i v domku se zahrádkou, kde se rád proběhne.

V předchozím domově neměl bohužel nutnou veterinární péči, takže přijel s rok rostoucím nádorem analních žlázek, který byl o velikosti jablka, praskal a krvácel a velmi ho musel bolet a obtěžovat při vyprazdňování. U nás podstoupil operaci, má prdelku jak ze škatulky a je zcela bez obtíží. Zjištěn mu byt také neřešený srdeční šelest, který je ale bez příznaků a obtíže žádné nemá. Užívá lék Vetmedin, který mu včetně pravidelných kardio kontrol nadále budeme hradit na pražské klinice Ivet v rámci doživotní veterinární péče.

Má odstraněný zubní kámen, je odčerven, čipován, kastrován, s normálními krevními testy, vakcinace nyní po náročné operaci není doporučena. Nachází se v Praze a návštěva možná po dohodě v dočasné péči u paní Květy. Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku. Info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705. 

Cipísek má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Super sporťák Jerry vás vytáhne s kondicí až na vrchol! Hledá se aktivní rodinka, které chybí akční psí parťák.

Adoptovat vycvičeného psa? Ano, i to je možné!

Černý smolař Tobík vyhlíží nový domov.

Syndrom černého psa: Problém, kvůli kterému černá zvířata dožívají v útulcích

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...