Černý smolař Tobík vyhlíží nový domov.

Publikováno: 31.8.2022
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Archiv Dočasky De De z.s.

"Letos v létě mi byly přesně 4 roky a přesto, že jsem už dvakrát měl své Doma, stojím teď opět na začátku a doufám, že mám šanci najít konečně to pravé Psí Ořechové.

Jmenuji se Tobík a jsem typický vesnický voříšek, krásný, černý, středně velký psí kluk. První rok svého života jsem strávil na řetězu u boudy, abych neutíkal. Naštěstí to netrvalo déle a u svého druhého páníčka jsem poznal teplý pelíšek v domečku se zahrádkou, ale také spoustu volnosti a žil jsem spíše bohémským životem.

Páníček ale navždy odešel z tohoto světa a já zůstal zase sám na zahradě. Díky všímavým lidem jsem ted u dočasné tety, kde čekám na třetí, doufám, i poslední trvalé milující majitele.

Jsem mladý, veselý a velice hravý, prostě přátelský psí kluk! Miluju lidi, moc rád se mazlím a užívám si pozornosti. Moje srdce více tíhne k mužům a tak je jasné, kdo bude u vás doma můj Bůh.

Miluju pohyb, dovádění a hračky. Určitě budu vděčný za možnost zahrady a také pohodového psího kámoše nebo kamarádky, kteří by se mnou dováděli a řádili. Váš Tobík."

Tobík je středně velký kříženec podobný labradorovi, ale mnohem menší a drobnější. Je to 4 letý a 19ti kilový fešák s milou, přátelskou a veselou povahou. Tobík je aktivní, velmi šikovný a hravý. S pejsky vychází bez problémů, v dočasné péči je s fenkami i psím klukem. Byl zvyklý bydlet v domě se zahradou, takže socializace ve městě uplně neproběhla, nicméně trénuje a jistě i tu časem dožene. Venku ho vše zajímá a vše musí prozkoumat, na vodítku zatím zpočátku tahá, ale učí se poslušnosti a povelům.

Doma je Tobík moc hodný, nejraději spí v posteli po boku svého pána. Jednoznačně preferuje muže, na které byl převážně zvyklý. K lidem obecně je ale přátelský, mazlivý a kontaktní.

Tobíkovi bude vyhovovat bydlení v domě se zabezpečenou zahradou u aktivních lidí, kteří se mu budou věnovat, dopřejí mu dostatek vyžití venku, pohybu a také budou i nadále trénovat poslušnost, povely a učit Tobíka co se smí a co ne. Nehodí se ale ke kočkám, drůbeži a dalším drobným domácím zvířátkům, které má tendence lovit. Větší rozumné hodné děti, by mu jistě nevadily.

Tobík samotu zatím nezvládá. Z obavy, že opět zůstane sám, doma pláče a proto se nehodí do bytu, kde by zůstával o samotě. Bude šťastný za možnost stálého kontaktu se svým pánem. Může s vámi cestovat, jízdu autem zvládá bez problémů a další socializace a poznání nových míst a prostředí mu jistě jen prospěje.

Je to úžasný pejsek, který si zaslouží trvalý a stabilní domov. Zaslouží si velkou lásku a pozornost svých lidiček. Tobík není v žádném případě venkovní pejsek, miluje gauč, těsný kontakt s člověkem a pohodlí domova.

Tobík je odblešený, odčervený, čipovaný, kastrovaný, očkovaný. Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku, předchozí návštěva v dočasné péči ve Vraném nad Vltavou po dohodě s Irenou na tel: 603 426 832. Info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705.

Tobík má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Davídek je psí anděl, který hledá svého člověka

Žeryk hledá domov, kde se už nikdy nebude muset ničeho bát

Maličká Meggie čeká na šanci stát se konečně milovanou členkou smečky.

Syndrom černého psa: Problém, kvůli kterému černá zvířata dožívají v útulcích

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...