CIPÍSEK

Pohlaví

Pes

Věk

11 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 11 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Moje jméno je Čip, ale tety mi říkají Cipísek. Měl jsem svoji paničku, ale dohnalo ji stáří a nemoc a já, na svoje stará kolínka, jsem zůstal sám a odvezli mě do Dočasek k tetám.
Je mi 11 let a vážím necelých 5 kilo, přijel jsem zanedbaný, neopečovávaný a více než rok mi u zadečku rostl velký nádor, který nikdo neřešil.
Paní doktorka na klinice mi ošklivého, krvácejícího zadku s velkou bambulí, udělala exkluzivní prdelku, nemám žádné potíže a žije se mi o mnoho líp.
Jsem velký mazel a moc hodný kluk, lidi miluju a svou paničku, která se mnou bude chodit procházkovat a doma lenošit u televize, budu s láskou zbožňovat.
O cizí pejsky doma nestojím, jsem trochu žárliveček a tak budu rozhodně doma nejradši jedináček. Venku si pejsků nevšímám, ale doma bych rád paničku jen pro sebe. Rád chodím ven, jsem čistotný a tak tu čekám, až se i na mě usměje štěstí, vždyt nebýt tety, málem jsem mi skončil život poslední injekcí.
Váš Cipísek."

Cipísek, Čip, je 11 ti letý kříženec Silky / jork teriera, který zůstal osamocen po odchodu majitelky. Je to velmi hodný psí senior, má rád lidi, je společenský a mazlivý, jistě bude ještě rád a dlouho dělat společnost, nějakým hodným lidem.
Doma je vzorný, čistotný, vydrží sám, nic neničí a neštěká, rád chodí ven a zajímá ho čmuchat si venku, co je nového.
S pejsky venku vychází dobře, nicméně doma se projevuje ve smečce, jako malý Napoleonek a s chutí srovná do latě ostatní pejsky, vetší než on sám. Svoje páníčky by měl rád jen pro sebe, i když je u nás v dočasce s dalšími pejsky, jistě je vhodný jako jedináček, zbytek smečky má tendence usurpovat.
Bude nejspokojenější se svými lidmi, může bydlet v bytě i v domku se zahrádkou, kde se rád proběhne.

V předchozím domově neměl bohužel nutnou veterinární péči, takže přijel s rok, rostoucím nádorem analních žlázek, který byl o velikosti jablka, praskal a krvácel a velmi ho musel bolet a obtěžovat při vyprazdňování. U nás podstoupil operaci, má prdelku jak ze škatulky a je zcela bez obtíží. Zjištěn mu byt také neřešený srdeční šelest, bez příznaků, obtíže žádné nemá, užívá lék Vetmedin, který mu, včetně pravidelných kardio kontrol nadále budeme hradit na pražské klinice Ivet, v rámci doživotní veterinární péče.
Má odstraněný zubní kámen, je odčerven, čipován, kastrován, s normálními krevními testy, vakcinace nyní po náročné operaci, nedoporučena.
Nachází se v Praze, návštěva možná po dohodě v dočasné péči u paní Květy. Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705. Děkujeme za fotky https://www.facebook.com/nikol.strosova

a https://www.facebook.com/profile.php?id=100076796396999