Adoptovat vycvičeného psa? Ano, i to je možné!

Publikováno: 8.9.2022
Autor: Psí klikaři
Foto: Archiv Psí klikaři
U Psích klikařů připravují pejsky na adopci profesionální trenéři a každý tak od nich odchází s důkladnou průpravou pro nový život.
Nečekejte ale IGP3, sportovní výkony jsou až na posledním místě. Když tady mluvíme o výcviku, přednost dostává ten nejvyšší a nejhodnotnější stupeň - šťastný pes, který je schopný fungovat v normálním světě. Podmínkou adopce je zejména chuť učit se, jak správně se psem spolupracovat.

Manhattan

Many, Maňošek, Medvídek...Tak trochu si žije ve svém světě, ale je velmi přátelský a kontaktní. Na psy reaguje víceméně dobře, ale trochu po svém - jako slon v porcelánu. Je čistotný, tichý, zvyklý na přepravku a odpočinek v ní. Many je velký lovec a má sílu, s tím je potřeba se naučit pracovat. Novému páníčkovi se přizpůsobí - když se lenoší, tak se lenoší, když se sportuje, tak se maká!

Hledáme pro něj domov bez dalších zvířat, kde by mohl lenošit i pracovat, to všechno v těsném kontaktu s novým páníčkem, je to velký mazel.

Many má svou kartu i zde na PesWebu

Fred 

Fred je úžasný parťák, aktivní, poslušný, má zvládnuté cviky základní poslušnosti a je to velký mazel. Je přizpůsobivý, živý, lehce ovladatelný a má velkou chuť do jakékoliv spolupráce. Určitě bude potřebovat adekvátní zaměstnání - sportovní aktivity, práci, vhodně vedený výcvik, no zrátka jako každý pes, jen počítáno na jeho velikost a temperament.

Fred je naklikaný a umí se učit! 

Fred má svou kartu i zde na PesWebu

Tyto fenečky mají před sebou ještě kus práce, ale jsou také k adopci a čekají už nyní na své nové rodiny: 

Sabinka 

Hledáte psa do nepohody? Psího přítele, který vás bude milovat celou svou duší až za hrob a ještě mnohem dál? Pak hledáte právě Sabinu.

Sabina je cca 3 letá psí kráska střední velikosti a velmi přátelské povahy k lidem. Největší radost jí dělá kontakt s člověkem a možnost spolupráce. Sabina se moc ráda učí, vyhlíží jako pilná studentka každou nadcházející tréninkovou hodinu, aby mohla ukázat, jak moc je šikovná a že si chválu opravdu zaslouží. Je to takový malý psí Hujer ;)

Sabča není zvyklá na ruch města a některé situace ji zatím trochu lekají, nicméně rychle si na vše nové zvyká a s trpělivým páníčkem zvládne i takové situace bez potíží. Neumí zatím chodit na vodítku (tahá).

Není vhodná k jiným fenám ani psům a s ostatními zvířaty její kontakt vyzkoušen nebyl.

Sabina hledá rodinu, která žije aktivním životem a do které zapadne svým zdravým temperamentem. Hodlá rozdávat všem členům domácnosti pořádnou porci lásky a náklonnosti. Hledá domácnost, kde bude jediným pejskem a kde na ni budou mít dostatek času, kde se s ní budou ochotní doučit vše, co správný vychovaný pes umí.

Sabinka má svou kartu i zde na PesWebu

Bessina

Bessinka je mladá fenka. Zatím je k cizím lidem velmi rezervovaná a udržuje si bezpečný odstup. K těm, které ale pozná a kterým začne důvěřovat, je milá. Hledá trpělivé páníčky, kteří jí poskytnou dostatek času, aby si na vše nové zvykla. Ideálním domovem by pro Bessi byl domeček se zahrádkou. 

Bessi má svou kartu i zde na PesWebu

Ťapina

Ťapka je cca 7 letá přátelská fenka. Je velmi vitální, mazlivá, vyhledává fyzický kontakt, feny nemusí, psy si vybírá, ostatní domácí zvířata neřeší. Dobře hlídá, je zvyklá v kotci i na přepravku, ale gauč by se jí určitě taky zamlouval.

Vhodná pro aktivní seniory, kteří si ještě rádi budou užívat její dobré nálady a temperamentu, ideálně k domku se zahrádkou s přístupem dovnitř.

Ťapka má svou kartu i zde na PesWebu

Pokud máte zájem o některého z těchto pejsků, napište o sobě pár základních informací na mail info@psiklikari.cz.

Webináře, které Psí klikaři pořádají, najdete zde

Kam dál: 

Sbírka na přetržený křížový vaz Tuli

Černý smolař Tobík vyhlíží nový domov.

Davídek je psí anděl, který hledá svého člověka

Žeryk hledá domov, kde se už nikdy nebude muset ničeho bát

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...