Romeo a Ťapka – spojuje je akutní adopce. Útulek Tábor nyní naléhavě hledá nové domovy pro své svěřence.

Publikováno: 8.4.2022
Autor: Útulek Tábor
Foto: Radek Havlíček

Některé věci potřebují svůj čas. Někdy stačí jen počkat, pejska naučit pár triků navíc a dokonalý domov se zanedlouho najde. Jenže co dělat, když čas je proti nám? Když nemůžeme čekat. Když nám jde o čas...

Ťapka je fenečka, která díky separační úzkosti v útulku dost strádá. Je hubená, unavená, a to vzhledem k vysokému věku není dobré. Ztracená kila nemůže nabrat, zažívání ji zlobí, stres oslabuje tělo. Prostě roky ne příliš ideální péče nedokážeme magicky vyléčit, když Ťapce chybí to hlavní, společnost.

Ťápa je fajn babča, co v klídku spinká v kanclu, vychází se psy a není náročná. Stačí trocha procházek, mazlení se svým člověkem a dostatek klidu na odpočinek. Potřebuje rychle najít domov, kde nebude muset být sama a bude moct s paničkou chodit do práce. Nově si k celonočnímu štěkání přidala ještě okusování končetin a proti tomu těžko vyzrajeme jinak než límcem, který ji opět nepřidá na psychické pohodě. Přitom by ji stačilo tak málo, aby nebyla sama, pak by byla šťastná.

Ťapka má svou kartu zde na PesWebu

Romeo je super pes, ale reaktivec který je v útulku nebezpečný sám sobě. Hodně se toho tu děje, stále ve střehu a při snaze napadnout Rejíčka, který na něj taky hnusně vyvádí, se Romeo snaží rozrazit kovové mříže hlavou. Bez nadsázky si ten janek myslí, že hlava je beranidlo a všechno naše léčení a hojení jde do kopru. Je jedno, že ho jen zahlédne na deset metrů. Jsou to prostě nepřátelé na život a na smrt, což nám dost komplikuje každodenní chod útulku.

Extrémní protipól tohohle trablu je fakt, že pokud okolo sebe má Romeo klid, je dokonalý. Úžasný běloušek, který čeká na místě a odpočívá, než přijde čas na procházku. Jen potřebuje ten klid, který mu teď bohužel prostorově nedokážeme dopřát, kluci se nedokáží nemíjet, a tak je každý den boj a hrůza z toho, že se vážně zraní.

Stejně jako Ťapka nepotřebuje zázraky, pouze domov, kde bude mít klidné místo k odpočinku, a bude jedináčkem.

Romeo má svou kartu zde na PesWebu

Jeho situaci by také vyřešila adopce Rejíčka

Rejovu kartu najdete zde

A abychom nezapomněli zmínit, jediný úplný božan, který nemá žádné problémy, je úžasný Shaun

Shaunovu kartu najdete zde

PROSÍME O MAXIMÁLNÍ SDÍLENÍ A POMOC. Moc doufáme, že se brzy dočkáme vhodných zájemců o adopce našich svěřenců a začne se jim naplno dařit.

V případě zájmu o adopci Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život zvířátku nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467.

Kam dál: 

Tazz - veliký dobrák tělem i duší hledá nový domov

Brixík měl nelehký start do života. Nyní čeká na pána, který hledá pana Psa!

Lumpíkovi zemřel páníček, najde novou spřízněnou duši?

Hledáte aktivního, věrného psího parťáka pro život? Možná čeká Dexter právě na Vás!

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...