Brixík měl nelehký start do života. Nyní čeká na pána, který hledá pana Psa!

Publikováno: 21.1.2022
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Archiv Dočasky De De z.s.

"Řeknu vám, že můj start do života nebyl vůbec jednoduchej a šťastnej. Moje jméno je Brixík a teď jsou mi 3 měsíce. Bude ze mě určitě pěknej, statnej ovčák, měl jsem kliku, že jsem se dostal k tetě, protože jsem byl v pěkným maléru.

Jako mimino si mě koupil pán, jenže když mě donesl domů, nelíbil jsem se jeho domácí velké feně a ta mi pořádně zavařila. Chytla mě za hlavu tak strašně, že mi ji roztrhla na dvou místech a trhla, takže jsem měl dost ošklivý zranění. Léčil jsem se několik týdnů, musel jsem i do narkózy, ale moje hlava je už dneska zhojená. Jsem veselý hravý mládě, co potřebuje hodně lásky, zázemí a hlavně vychovávat a trenovat, jak se má správně chovat velkej pes. Hledám zodpovědný pány, co mě vše naučí a budou se mnou trpeliví a zároven důslední. Váš Brixík."

Brixík je štěně německého ovčáka, ze kterého bude velký pes. Jeho majitel si ho pořídil ke své velké feně, která však o jeho hravou a temperamentní povahu nestála a způsobila mu těžké poranění hlavy, kůže a podkoží, které mu kousnutím odtrhla od lebky. Brix byl pár týdnů v léčení, ale jeho hlava se zhojila naprosto perfektně, nyní už jen potřebuje zarůst srstí.

Je to velmi temperamentní a aktivní kluk, veselé akční a hravé štěně. Miluje lidi, i další pejsky, dokáže s nimi řádit celé hodiny a potřebuje opravdu velmi mnoho pozornosti, vyžití a aktivity. Ničeho se nebojí, bude z něj sebevědomý velký pes a proto mu hledáme opravdu velmi zodpovědné majitele, kteří mají zkušenosti s výchovou ovčáků. Brix je velký mazel, miluje hračky a pohyb, potřebuje zaměstnat hlavu i tělo a rozhodně nezanedbat žádnou socializaci, jak s lidmi, zvířaty nebo v nových situacích. Bude z něj skvělý pes, pokud ho dobře vychováte. Jistě bude nutný důsledný výcvik a nic u něj nezanedbat. Brix je neunavitelné torpédo, učí se základní povely, se psy vyjde skvěle, hygienu ještě piluje.

Hledáme mu velmi zodpovědné majitele, milující i důsledné, kteří na něj budou mít čas a budou se mu věnovat. Ideálně do domu se zahradou, kde bude členem lidské smečky, psí kámoš nebo kámoška jsou výhodou. Není určen na pobyt venku v boudě, kotci apod.

Brix je je 3x odčervený, 2x vakcinovaný, čipovaný. Podmínkou adopce je bezvýhradná kastrace v dospělosti, podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku. Dočasky De De z.s. Návštěva možná po dohodě s Radkou na tel 777 310 185, Praha západ.
Vážní zájemci pište info o sobě na mail: dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705

Brixík má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Smolař Jack znovu hledá domov

Hledají nové domovy, možná hledají právě Vás - Ejmi, Dora a Sam

Hledáte aktivního, věrného psího parťáka pro život? Možná čeká Dexter právě na Vás!

Dasty, psí pracant, který čeká na svoje Doma

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...