Fenka Sára by si zasloužila alespoň poslední část života prožít v milující rodině

Publikováno: 25.9.2020
Autor: Pes nejvěrnější přítel, z.s.
Foto: Veroniqé Veigner

Sára si v minulosti moc pěkného neprožila, před příchodem do spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. trávila čas v kotci, což se na ní velmi podepsalo. Měla extrémně atrofované svaly, čekala ji náročná operace, ale to je jen fyzicky stav, po psychické stránce to byla fena, která ztratila chuť žít, rezignovala na vše a jen čekala co s ní bude, přežívající zvíře, to byla Sára před příchodem do dočasné péče.

Teď vám však představíme tu Sáru, která hledá domov

Momentálně je Sára šťastný pes, hází zamilované pohledy, štěká radostí a když vrtí ocáskem, vrtí se celá. Sára je však velmi majetnická, nejraději by měla páníčka jen sama pro sebe, je to hlídač a když se na člověka zafixuje, neváhá si ho bránit. Je jen nerada sama, ale když už to musí být, je hodná, nic neničí a spořádaně čeká na příchod lidí domů. Zatím neumí moc řešit konflikty se psy, řešila je vždy výhružným útokem, proto se kloníme raději k tomu, aby byla v domácnosti jako jedináček, maximálně s klidným psem, na kterého by si ale musela postupně zvykat.

Sára špatně chodí a ačkoliv má energie na rozdávání, kvůli nemocným předním nohám potřebuje opravdu jen krátké procházky.

Článek a video o Sárince od Blesk tlapky najdete celý zde

Nejšťastnější bude u někoho, kdo bývá často doma a bude moci svůj čas trávit s ní, pracuje z domova, popřípadě je aktivní důchodce. Sára se má v dočasné péči báječně, nicméně není to ideální řešení pro Sáru i její dočasnou paničku. Vzhledem k vytíženosti slečny dočaskářky a pohybovému omezení Sárinky je nutné hledat Sáře často hlídání. Spokojenost na všech stranách bude, pokud se najde někdo, kdo není převážně aktivní mimo společný domov.

Jaký domov pro Sáru tedy hledáme?

Takový, kde ji budou milovat, budou se jí moci věnovat a hlavně budou chápat její potřeby. Ideální by byl domeček se zahrádkou, kde by se mohla Sára procházet, ale určitě vyžadujeme pobyt uvnitř domu s lidmi. Je potřeba počítat s celoživotním užíváním výživového doplňku stravy - Alavis Canabiflex.

Člověk, který Sáru adoptuje získá jedinečnou parťačku, která rozhodně umí dát svou lásku najevo.

Sára půjde do nového domova kastrovaná, čipovaná, očkovaná, po podpisu adopční smlouvy, ke které se váže adopční poplatek.

Věk cca 12 let
Snášenlivost : raději jako jedináček, maximálně ke klidnému psu, ne feny, kočky ráda nemá, děti vyloženě nevyhledává a z počátku je z nich nervózní, takže raději bez dětí
Nachází se : Krnsko u Mladé Boleslavi

Kontakt: FB Veroniqé Veigner, Tel: 775729804 (nejprve pište prosím SMS)

Sára má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Tarince se po devíti letech obrátil svět. Najde ještě novou rodinu?

Pozná Leila jak vypadá opravdový domov?

Kordulka, překrásná "autistická" fenečka vyhlíží milující rodinu

Pupík z množírny vyhlíží tu nejtrpělivější rodinu

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...