V Ostravě se psem

Publikováno: 4.9.2020
Autor: Tereza Kubinová
Zdroj: www.pesweb.cz
Foto: Tereza Kubinová

Spousta lidí v dnešní době žije ve městech i se svými čtyřnohými chlupatými parťáky. Samozřejmě na tom není nic špatného, nikde není psáno a dáno, že by měl být pes pouze na baráku se zahradou. Ovšem ne každý žijící ve městě má možnost stále jezdit někam do přírody se svým psím parťákem, pro kterého je přírodní prostředí určitě lepší a prospěšnější, než ruch města či velkoměsta. To ale neznamená, že se ve městech nedá najít kousek přírody. Dnes vám ukážu, jaká místa můžete navštívit se psem v Ostravě.

Halda Ema

Jedná se o uměle vytvořený kopec, který vznikl díky rubání uhlí v této oblasti. Vytvořily ji nepotřebné zbytky z této činnosti. Kromě toho se jedná o stále doutnající „sopku“, protože materiál pod povrchem stále hoří. Na některých místech uvidíte vystupující kouř.

V jejím okolí se nachází lesní prostředí, po které si s pejskem můžete udělat pěknou procházku. Nahoře se pokocháte výhledem na Ostravu a projdete se po načervenalé zemi. Navíc si zde můžete vychutnat krásný západ slunce. Najdete ji kousek od ostravské zoologické zahrady, kde bohužel s pejsky nemůžete. Dostanete se na ni rovnou z tří různých turistických stezek.

Landek Park

Další skvělé místo na procházky je Landek Park, což je místo bývalého těžebního areálu. Najdete v něm největší Hornické muzeum v České republice, kde ale s doprovodem psa nesmíte. Můžete si ale projít venkovní areál bez jakéhokoliv vstupu či zákazu psů. Uvidíte různé zajímavé stroje, které se používaly, nebo třeba důlní vlak. Kromě toho tady bylo objevené archeologické sídlo lovců mamutů, a také s tímto tématem si zde vyhráli. Expozici se sochami mamuta a lovců určitě nepřehlédnete.

Výlet přináší také něco pěkného pejskům, Celý kopec tohoto místa pokrývá les, který si můžete projít a dozvědět se něco zajímavého z naučných tabulí. Z přírodovědného oboru ale i geologického, v celém tomto okolí se nachází tuším kolem 40 úhelných slojů vystupujících na povrch. Dojdete k malé rozhledničce a pokud je vás více a prostřídáte se v hlídání pejsků, tak se můžete pokochat výhledem na Ostravu.

Pokud se psem jezdíte na kole, můžete využít sdílená kola a projet se po krásné cyklostezce okolo řeky zpět do areálu Landeku.

Myslím, že každé město má své krásy i z přírodního hlediska. Ať už je to les, nebo nějaký park či louka, v dnešní době už najdete mnoho psích dvorků a parků, kde jsou různé překážky a výběhy speciálně určené pro pejsky. Pokud městem protéká řeka, bývají také moc pěkné procházky právě v okolí vody. Blízký rybník či přehrada v letních parných dnech schladí nejen vás, ale i vašeho parťáka.

Konkrétně Ostravou protéká řeka a můžete si tak vychutnat romantické procházky kolem ní. Navíc nedaleko města najdete mnoho dalších krásných a klidných míst, kde s pejskem utečete z městského ruchu a užijete si společný relax. Můžu doporučit procházku kolem Heřmanického rybníka nebo po louce v Proskovicích a Košatce.

Tereza Kubinová

Kam dál: 

Po medvědích stopách

Dovolená se psem: Jak na to, aby byla bezpečná pro všechny zúčastněné?

Jak na kinetózu

Co říkají psi na mořskou vodu? Škodí jim, nebo prospívá?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...