Po medvědích stopách

Publikováno: 26.8.2020
Autor: Tereza Kubinová
Zdroj: www.pesweb.cz
Foto: Tereza Kubinová

Se psem se dají podnikat různé výlety do přírody. Nejen že tím potěšíte svého čtyřnohého parťáka, ale uděláte něco i pro své vlastní zdraví a pohodu. Navíc zážitky z cestování se psem stojí zato.

V dnešním článku se podíváme do okolí Beskyd, které toho nabízí opravdu mnoho k vidění a nemusí se nutně jednat pouze o výšlapy na hory. Okolí kolem Lysé hory, nejvyšší královny Moravskoslezských Beskyd, nabízí mnoho pěkných a zajímavých procházek s krásnými místy.

Po medvědích stopách

Co takhle vyrazit se psem či psy omrknout místní úkazy? Když začneme podhorskými oblastmi právě pod Lysou horou, naleznete tady zvířecí stezky, které se ještě navíc odlišují pomocí barevného označení. Celkově můžete projít 6 zvířecích tras a všechny jsou dohromady nazvané Po medvědích tlapkách.

Na těchto stezkách se podíváte po nejkrásnějších bodech této oblasti. Skvělé je, že nemusíte jít vyloženě po jedné zvířecí trase. Různé kombinace vám vytvoří vaši unikátní trasu podle vlastních preferencí a možností. Spatříte tak přesně ta místa, ke kterým vás to nejvíce táhne a zajímají vás ze všech nejvíce. Dalším plusem na vlastním kombinování je, že si tak můžete udělat daleko více cest, než jen 6 určených a máte tak v kapse vymyšlené výlety na více dnů.

Když jsme tuto oblast navštívili my se svými chlupáči, vytvořili jsme si vlastní procházku. Chtěli jsme projít vesničku Ostravici a našim hlavním cílem byly ostravické peřeje. Jedná se o vodopádky a různé kaskády řeky Ostravice. Kolem řeky se dá projít poměrně daleko cestami zarostlými stromy a najdou se také místa, kde se můžete vy nebo chlupáči vykoupat. Celkově je Ostravice moc pěkná vesnička, kde se nachází kopečky, lesy a pozoruhodné procházky.

Smrk

Na příčce nejvyšších hor Moravskoslezských Beskyd patří druhé místo Smrku společně s Malým Smrkem. Jedná se o souseda vítěze této škály, Lysé hory, a dostanete se na něj po několika turistických trasách, jedna vede také z výše zmíněné Ostravice, ze které cesta od železniční stanice činí cca 8 km.

Měří 1 276 m n. m. a výšlap patří mezi ty trochu náročnější, ale dá se v pohodě zvládnout. Po trase z Ostravice bych nedoporučovala jít s kočárkem, protože některé úseky jsou hodně kamenité a spíše po nich lezete, než jdete. Ale psi vše s přehledem zvládají. Navíc si na některých místech můžete vychutnat výhledy na Lysou horu.

Nahoře se nenachází žádná horská chata, pouze čisté prostranství ohraničené stromy a s možností úžasných výhledů po okolí. Sice si tady nic nekoupíte, ale zase se nemotáte mezi obrovskými davy lidí. Pokud máte rádi západy slunce, na tomto místě se jimi pokocháte.

Lysá hora

Samozřejmě musím zmínit vrcholovou výherkyni Lysou horu. Se svou výškou 1 324 m n. m. nabízí více možností, odkud ji zdolat. Když už jsem všude zmiňovala Ostravici, i z té se na ni dostanete. Tady už se ale nedočkáte klidné a bezlidné procházky. V dnešní době se Lysá hora řadí mezi nejvíce navštěvovaná místa v tomto okolí, dokonce i ve všední dny.

Nahoře se nachází turistická chata, kde si můžete zaplnit žaludek něčím dobrým nebo schladit žízeň či uchovat si památku drobným upomínkovým předmětem. Z vrcholu krásně uvidíte východ i západ slunce.

Moc bych nedoporučovala mít pejsky na volno, pokud vám nechodí vyloženě u nohy, opravdu tudy chodí davy lidí. Já osobně mám radši Smrk.

Tereza Kubinová

Kam dál: 

Co říkají psi na mořskou vodu? Škodí jim, nebo prospívá?

Se psem na dovolenou

Podmínky pro cestování se zvířaty do zahraničí

Pes účastníkem dopravní nehody

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...