Broumovsko hlásí nová vlčata. Setkání s touto šelmou by si měl člověk užít, radí zoolog

Publikováno: 3.8.2020
Autor: Karolína Salvetto
Foto: Archiv Prima mazlíček

V oblasti mezi Krkonošemi a Orlickými horami byla letos prokazatelně vyvedena další vlčí mláďata. Fotopasat zachytila tři. Setkání s touto šelmou ve volné přírodě by si měl člověk užít, radí zoolog.

Podle zoologa Petra Kafky evidují v oblasti Broumovska tři smečky, což odhadem může být asi 25 vlků. Lidi se jich ale obávat nemusí. „Mohou tou krajinou procházet, mohou vstupovat do lesa, vlk je zvíře, které má z člověka respekt a určitě nehrozí nějaký případ napadení,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Z návratu vlků a jejich rozmnožování nemají radost hospodáři, ale pokud jsou chovy dobře zabezpečené proti jejich útokům, nemusí se podle Kafky ničeho obávat. Při setkání s vlkem ve volné přírodě zoolog doporučuje si situaci užít. „Ta setkání nebývají tak častá,“ dodal.

„Vlk je zvíře zvídavé, takže vás může chvíli pozorovat z větší vzdálenosti, než vyhodnotí, že jste člověk. Pak zpravidla uteče a nic se neděje,“ popsal, jak by mohlo setkání s vlkem vypadat. Další nárůst počtu vlků v české přírodě se dá očekávat. „Dá se předpokládat obsazení nových oblastí. Připadají v úvahu například Orlické hory nebo Jeseníky,“ dodal Kafka.

První pozorování vlků v královohradeckém kraji trvá už téměř 6 let. Jejich rozmnožování v této oblasti trvá asi pět let.

Další články najdete na: 

Kam dál: 

Hry se psem

Zvířata se svojí slepotou netrápí

Jak se psem bez úhony do lesa

Senioři v útulcích

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...