Filípek unikl poslední injekci a nyní čeká na tu nejhodnější paničku nebo páníčka

Publikováno: 6.8.2019
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Gabi Lioneska Uhrová

"Se svojí milovanou paničkou jsem si spokojeně vegetoval téměř 14 let. Pak mi najednou navěky odešla a já zůstal úplně sám. Objevil se syn, tak jsem pookřál, že odjedu s ním, ale plánoval mě odvézt na poslední injekci, tak jsem nouzově skončil u sousedů, kteří mi tak zachránili život.

Moc toho neumím, moc toho neslyším, asi ani nevidím všechno, ale stále jsem úžasný dědeček čipera, co nadevše zbožňuje svou paničku a kromě ní nikoho a nic jiného nepotřebuji. Duší jsem stále teriér, tudíž ostražitý k ostatním a cizím, ale malou hodnou psí kamarádku bych uvítal. Spinkám v posteli s tetou, po seznámení vycházím s jejím pejskem i kočičkami. Najdu moc rád na stará kolínka ještě kousek místa v náručí hodné laskavé paničky, zvládnu s ní cesty v psí taštičce, procházky na vodítku ovládám, večer můžem čučet na Superstar a společně se mít moc rádi, váš Filípek"

Filípek je 14ti letý maličký jorkšírek, hodný bezzubý dědulka, pro kterého je panička jeho Svět. Ve svém věku hůře slyší i vidí, ale to mu neubírá nic z jeho náklonnosti a oddanosti ke svým lidem a v životě ho nijak neomezuje. Doma je hodný a 100% čistotný, manipulaci zvládá, stříhání, koupání, veterinu, kapat uši či oči též. Ostatní pejsky i kočky ignoruje, zvykne si na ně, jen krmení si před ostatními hlídá, ale stačí ho jen posunout stranou a pohlídat, protože rád s jídlem pomůže i ostatním.

Ve svém věku nemá problémy s procházkami, cestování zvládá v tašce, uvítá už svůj klid a pohodové milující prostředí domova. Zpočátku se na cizí lidi, pokud by s ním dělali, co nechce, může ohnat, je to teriér senior, co vše ztratil po 14ti letech a tak má jistě nárok, být i nevrlý. Ovšem s laskavým a správným přístupem, s ním není žádný problém.

Filípek uvítá klidnější domácnost, bez dětí, ideálně paničku důchodkyni, v domku se zahrádkou. Rád jezdí na chatu a volnost na zahradě si užívá nejvíc, hlídá si pána a nemá zaječí úmysly. V bytě může první dny plakat o samotě, než si zvykne na váš režim, pak už ví, že se vrátíte. Hledáme pro něj milou milující a laskavou duši, se kterou stráví šťastný zbytek života.

Filip je odčervený, odblešený, čipovaný, má vytrhané zoubky z důvodu zoufalé paradentózy, přelečen ATB, anestezii zvládl bez problémů, krevní testy má normální, srdce v pořádku. Má nesestouplé jedno varle, které má celý život uloženo v břiše u ledviny, (sonem ověřeno, je normální) tudíž jsme ho již v tomto věku nechtěli operovat/kastrovat. Dostal chemickou kastraci ve formě čipu. (působí 6 - 12 měsíců) V případě adopce Filípkovi budeme doživotně hradit veterinární péči v Praze.

Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy do prověřeného domova. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705. Návštěva možná v Praze po dohodě s dočaskářkou Evou na tel : 731 203 565

Filípek má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Hledá se spřízněná duše pro úžasného Bakouška

Katty, dokonalá psí společnice, na kterou už nikdo neměl čas

Bob čeká na svého Anděla

Věř v něco, co je nemožné...

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...