FILÍPEK - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

16 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 16 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Se svojí milovanou paničkou jsem si spokojeně vegetoval téměř 14 let. Pak mi najednou navěky odešla a já zůstal úplně sám. Objevil se syn, tak jsem pookřál, že odjedu s ním, ale plánoval mě odvézt na poslední injekci, tak jsem nouzově skončil u sousedů, kteří mi tak zachránili život. Moc toho neumím, moc toho neslyším, asi ani nevidím všechno, ale stále jsem úžasný dědeček čipera, co nadevše zbožňuje svou paničku a kromě ní, nikoho a nic jiného nepotřebuji. Duší jsem stále terier, tudíž ostražitý k ostatním a cizím, malou hodnou psí kamarádku bych uvítal. Spinkám v posteli s tetou, po seznámení vycházím s jejím pejskem i kočičkami. Najdu moc rád na stará kolínka ještě kousek místa v náručí hodné laskavé paničky, zvládnu s ní cesty v psí taštičce, procházky na vodítku ovládám, večer můžem čučet na Superstar a společně se mít moc rádi, váš Filípek"

Filípek je 14ti letý maličký jorkšírek, hodný bezzubý dědulka, pro kterého je panička jeho Svět. Ve svém věku hůře slyší i vidí, ale to mu neubírá nic z jeho náklonnosti a oddanosti ke svým lidem a v životě ho nijak neomezuje. Doma je hodný a 100% čistotný, manipulaci zvládá, stříhání, koupání, veterinu, kapat uši či oči též. Ostatní pejsky i kočky ignoruje, zvykne si na ně, jen krmení si hlídá před ostatními, ale stačí ho jen posunout stranou a pohlídat, protože rád s jídlem pomůže i ostatním.
Filípek je velice hodný a milý mazlivý chlapeček, miluje svou paničku a rád s ní spí v posteli. Nic víc k životu nepotřebuje, pouze její přítomnost a to je pro něj ráj. Ve svém věku nemá problémy s procházkami, cestování zvládá v tašce, uvítá už svůj klid a pohodové milující prostředí domova. Zpočátku se na cizí lidi, pokud by s ním dělali, co nechce, může ohnat, je to terier senior, co vše ztratil po 14ti letech a tak má jistě nárok, být i nevrlý. Ovšem s laskavým a správným přístupem, s ním není žádný problém.
Filípek uvítá klidnější domácnost, bez dětí, ideálně paničku důchodkyni, v domku se zahrádkou. Rád jezdí na chatu a volnost na zahradě si užívá nejvíc, hlídá si pána a nemá zaječí úmysly. V bytě může první dny plakat o samotě, než si zvykne na váš režim, pak už ví, že se vrátíte. Hledáme pro něj milou milující a laskavou duši, se kterou stráví šťastný zbytek života.
Filp je odčervený, odblešený, čipovaný, má vytrhané zoubky z důvodu zoufalé paradentozy, přelečen ATB, anestezii zvládl bez problémů, krevní testy má normální, srdce v pořádku. Má nesestouplé jedno varle, které má celý život uloženo v břiše u ledviny, (sonem ověřeno, je normální) tudíž jsme ho již v tomto věku nechtěli operovat/kastrovat. Dostal chemickou kastraci ve formě čipu. (působí 6 - 12 měsíců)
V případě adopce Filípkovi budeme doživotně hradit veterinární péči v Praze.
Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy do prověřeného domova. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705. Návštěva možná v Praze po dohodě s dočaskářkou Evou na tel : 731 203 565

Za fotky děkujeme Gabi Lioneska Uhrová