Neobyčejné přátelství: Autistické holčičce pomáhá při terapii kočka Thula

Publikováno: 30.4.2019
Autor: Verr
Foto: -

Společníkem malé holčičky s autismem Iris je terapeutická kočka jménem Thula. Mainská mývalí kočka je jedno z nejstarších amerických kočičích plemen, které je známo pro svou inteligenci, hravost a přítulnost. Se svou rodinou si často vytváří pevné pouto a velice dobře vychází s dětmi, což je pro malou Iris velmi důležité. Než se Thula stala součástí rodiny, bylo pro Iris nošení oblečení doslova noční můrou. Jakmile se však s malou kočičkou seznámila, rodina zaznamenala pozoruhodné změny a zlepšení jejího chování. Začala se znovu oblékat, lépe spát a dokonce i komunikovat.

Vzhledem k tomu, že jednou z nejoblíbenějších činností Iris je malování, stala se Thula její malou asistentkou, která při tvoření obrazů trpělivě sedí a pozoruje její práci, což holčičku velice uklidňuje. Když zrovna Iris nedrží v ruce štětec, hraje si tato neobyčejná dvojka na schovávanou, procházejí se venku, nebo spolu pořádají bublinkové koupele. Sehnat terapeutické zvíře jako společníka pro svou autistickou dceru nebylo pro maminku vůbec snadné a málem toto snažení vzdala. Proto je nesmírně ráda, jak velké a silné pouto mezi kočkou a Iris vzniklo.

„Thula snižuje Iris každodenní obavy ze života a udržuje ji v klidu. Díky ní také Iris zvládá základní fráze jako „Kočka sedí.“, čímž jí pomáhá začleňovat se do společnosti.“

Když je Iris v noci neklidná, Thula je s ní, aby ji mohla utěšit.

Iris a Thula jsou nerozlučná dvojka.

Thula je pro Iris více než jen terapeutická kočka. Je pro ni věrná a nejlepší kamarádka, která ji dodává inspiraci a sílu.

Thula se ráda zapojuje do všech aktivit, které Iris dělá nejraději.

Thula doprovází Iris na všech jejích dobrodružstvích.

Společně pořádají i bublinkové koupele.

PesWeb nabídka koček k adopci i pro Vaše neobyčejná přátelství :

Kam dál: 

Kočky k adopci

Útulkový PesWeb - kočky se dočkaly ;-)

Vložte si kočky a psi k adopci na svůj web

Sbírka na kočky se zubními problémy - azyl Gaia

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...