Lojzík aneb jak z hromádky neštěstí se stal výborný psí společník, stále však bez domova

Publikováno: 10.1.2017
Autor: Útulek Jimlín
Foto: Archiv Útulek Jimlín

Lojza(č.4689 místo odchytu-Žatec) je v útulku v Jimlíně již od července 2015, jedná se o křížence teriéra, asi 5 let starého, v kohoutku 46 cm, váha 14 kg.

Lojzík je bohužel pejskem, který si zažil peklo ve svém psím životě. Lidská ruka na něj byla velmi hrubá a nemilosrdná. Hladovění, bití a týrání bylo denním utrpením tohoto psího kluka. Když se dostal do útulku, tak to byla hromádka neštěstí, zlomené srdce a obava, že se vrátí bití bylo důvodem, který mu říkal "kousej".

Od počátku byl velmi bojácný a nekomunikativní. Ocásek neustále stažený, tělo krčící se v rohu útulkovského kotce, štěkání na všechno a všechny. Postupem času si začal zvykat, že lidé, kteří za ním chodí do kotce mu neublíží, ale stále byl velmi obezřetný. Zvykl si na ošetřovatele, ke kterému velmi přilnul, ale na ostatní byl stále nevrlý. Venčení mimo kotec bylo nemožné, při každé snaze mu nasadit obojek se čertil, skákal a cenil zuby. Byl mu nasazen obojek, který mu byl ponechán, aby si na něj zvyknul.

První jeho krůčky mimo kotec byly velmi nejisté a bázlivé. Po několika měsících přemlouvání a zvykání si na věci jemu neznámé se Lojzík ocitnul venku, kde se mu otevřel svět. Pomalu si začal zvykat, že vyjít na procházku je hrozně "bájo" a začala se odvíjet nová etapa života, tohoto psího fešáka. Kotec sdílí s jiným pejskem, má je rád. Je z něj dobrý společník a hodil by se i do stávající smečky, nebo k dalšímu pejskovi. Je kastrovaný, takže ani psí holka by mu určitě nevadila, ba naopak.

Lojzík má moc rád procházky, kde může všechno prozkoumat a očichat. Při toulkách přírodou se přijde pomazlit nebo i pochovat. Když se cítí nejistý, tak se přitiskne a čeká co se bude dít. Umí některé povely (sedni a pac) a když vidí piškot, tak jde hned všechno lépe. Zpočátku může být nedůvěřivý, ale lidi začal mít rád, jen potřebuje čas, důvěru a lásku. Jeho parťákem by měl být klidný a empatický člověk, který by mu ukázal, že se již nemusí ničeho obávat.

Lojzík je ze všech pejsků v útulku nejdéle a moc by si zasloužil poprvé zjistit, jaké to je mít "své doma". Budeme jenom rádi pokud se rozhodnete mu dát šanci a přijedete se na něj podívat, vzít ho na procházku a dát mu ten nej domov. Bude rád za teplý domov v bytě či domě, kde už ho budou mít jenom rádi.

Pro více informací kontaktujte přímo útulek. Pejsek je čipovaný,očkovaný (základní vakcinace) a odčervený. Vydán bude pouze do dobrých rukou. Pro adopci si sebou vezměte platný občanský průkaz vodítko a obojek.

Stránky útulku najdete na internetu. Všichni jsou vítáni, těšíme se na Vás. Volejte od 8 do 18:00 www.utulek-jimlin.cz Tel.: 604451258 poplatek 600 Kč.

Lojzík má svojí kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Jednou tou cestou půjdeš sama…

Ztracení a nalezení psi aneb Jak Vám můžeme pomoci

O chrochtavém Dredíkovi - pravdivá pohádka bez konce

Roman touží po domově a čeká na něj v Naději pro čtyři packy. Dáte mu šanci?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...