Jednou tou cestou půjdeš sama…

Publikováno: 14.9.2016
Autor: Tereza Ptáčková
Foto: Zvířecí útulek Vsetín

Neznámý pes. Dopis od neznámého autora. Listování knihou Osudu je někdy neúprosné, ale pokud chceme znát příběh celý, nezbývá než otáčet stránky dál a dál…

Dobrý den, křížená fenka boxeravašeho útulku, kterou jste pojmenovali Arna, slyší na jméno Bela, bude jí na podzim 8 let, nikdy nebyla týraná, ani jí jinak nikdy nebylo ubližováno. Celých 8 let měla jednoho majitele, který si ji bohužel z vážných důvodů nemohl nechat a nenašel nového majitele, proto to takhle dopadlo. Nikdy nebyla připuštěna. Prosím, najděte jí hodného nového pána…Děkuji moc

Ztracená fenka boxera. Co se stalo, že ten, do nějž vložila svou důvěru, tu najednou není?

A tak Arna pobíhala po městě. Najednou ztracená, bez pána, bez vůdce smečky. Co se stalo, že ten, do nějž vložila svou důvěru, tu najednou není? Proč nenašel nikoho, komu by ji svěřil? Dívala se vyděšeně kolem sebe. Nenašly se ani jedny oči, do kterých by mohla upřít svůj něžný pohled. Vystrašená a nejistá se ocitá v neznámém prostředí útulku.

Už dávno dospělá fenka, elegantní kříženka boxera mající jejich přirozenou důstojnost. Jen její čumák prozrazuje, že v krvi jí koluje i krev jiného plemene. Ačkoliv svou siluetou dává cítit jistou majestátnost, Arna má duši jemnou a citlivou. Bystrýma očima se dívá kolem sebe, a i když v nich přetrvává záblesk strachu a nejistoty, její pohled dává znát, že chce mít pána, kterému bude moct věřit a kterého bude oddaně následovat. Nikdo ji předem nevaroval, že její smečka nebude věčná a že se bude muset doslova postarat sama o sebe. Ta změna pro ni nastala ze dne na den. Co otřáslo jejím světem, zůstává tajemstvím. Vůči neznámým lidem je opatrná a osměluje se jen pomalu. Kdo si však už získal její důvěru, poznal v ní obrovského mazla.

Už dávno dospělá fenka, elegantní kříženka boxera mající jejich přirozenou důstojnost.

Už nikdy nechce zůstat sama. K tomu, kdo si ji získá, přilne celým srdcem. A od něj bude vyžadovat totéž. Bude si s ním hrát, bude s ním chodit na procházky, ale především s ním bude chtít trávit svůj čas. Protože pro psa je důležité vhodné krmení, je pro něj důležitý pohyb, ale to, co je pro něj ze všeho nejdůležitější, je kontakt se „smečkou“. A pro Arnu to platí dvojnásob. Její smečka selhala (ať už vlastní vinou nebo ne) a ona potřebuje zjistit, že to v jejím životě bylo pouze „nedopatření“, že s láskou a pochopením mohou věci fungovat.

Arna -fenka Boxera - Už nikdy nechce zůstat sama. K tomu, kdo si ji získá, přilne celým srdcem.

Hledáte kamarádku s obrovským srdcem? 

Arna – Bela čeká ve Zvířecím útulku na Vsetíně 

Jasenická 528, 75501 Vsetín
Tel. 737 216 076
utulek-vsetin@tsvsetin.cz

Kam dál: 

Viktor zmizel před dvěma lety. Majitelka se nevzdává. Pomozte! 

Sbírka na ochrnutého Rosse

Jak jsme výletovali se Psem v nouzi

Nejčastěji kladené otázky

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...