Angel hledá svého anděla a nový domov

Publikováno: 2.2.2016
Autor: Tereza Machová, Tety v akci
Foto: Tety v akci

Každý z nás má toho svého strážného anděla, který při něm stojí a když je potřeba, tak nás podrží, pomůže, zachrání…a my mu pak děkujeme…
Ale co takový pes, myslíte, že i on má svého anděla? Ano, má! Tento anděl na sebe bere vždy podobu člověka, který je v pravý čas na tom pravém místě, aby podržel, pomohl a zachránil…a právě takového anděla potřebuje a nyní opět hledá pes jménem Angel…náhoda nebo osud? Kdo ví…

Angelargentinská doga, 6 let

Argentinská doga Angel - hledá domov.

Své jméno má právem, protože je to absolutně nekonfliktní pes klidné a milé povahy, který žil společně s dalšími psy a kočkami. Povely neumí, ale rád a rychle se učí, na vodítku netahá. Má moc rád kartáčování a piškoty.

Takoví andělé v lidském těle jsou Monika Hájková a Evelína Brádáčová, dvě obyčejné holky, které jsou součástí projektu Tety v akci. Osud tomu chtěl, aby se Angel dostal právě do péče tety Evelíny. Stalo se tak náhodou, kdy se mezi lidmi, kteří psím duším pomáhají, vědělo, že Angelova majitelka zemřela a on nemá domov a putuje po různých náhradních domovech, ale žádný nebyl ten pravý. Samozřejmě jak se tety něco takového dozvědí, tak hned jednají. Teta Monika se jela začátkem května 2015 na Angela podívat a všimla si, že má potíže s chůzí, obtížně vstává, vyvrací se mu kolena, zakopává o tlapky… neváhala ani minutu a rozhodla se, že si tety v akci vezmou Angela do své péče, a tak se stalo 15.5.2015

Argentinskou dogu Angela čekal rentgen, kde bylo zjištěno, že trpí dysplazií obou kyčelních kloubů v tak velkém rozsahu, že byl ještě div, že vůbec chodil.

Angela čekal rentgen, kde bylo zjištěno, že trpí dysplazií obou kyčelních kloubů v tak velkém rozsahu, že byl ještě div, že vůbec chodil. Kvůli této vadě si Angel musel ve svém životě vytrpět hodně bolesti, protože pro psa je běhání, skákání a jakýkoliv pohyb přírozený a hýbe se rád a když to pak nejde a ještě to bolí…ale tety už Angela trápit nenechají!

MVDr. Kamil Schwetter, kterému patří také velký dík, tedy naplánoval výměnu kyčelních kloubů. První operace se uskutečnila dne 3.6.2015 a vyměněn byl levý kyčelní kloub. Vše proběhlo v naprostém pořádku a Angelova rekovalescence probíhá bez problémů a on je stále veselý a samý úsměv a užívá si, že každý krok je pro něj už jen poloviční bolest.

Operace mohla být provedena jen díky příspěvkům od dárců, kterým nebyl osud Angela lhostejný. Tímto bychom jim rádi poděkovali za to, že nám pomáhájí pomáhat.

MVDr. Kamil Schwetter, provedl vyměněnu levého kyčelního kloubu argentinské dogy - Angela.

Angela čeká ještě operace pravého kyčelního kloubu, aby jeho chůzi už neprovázela bolest, ale aby pro něj každý krok byl radost. Je to ještě mladý pes, který si tuto šanci zaslouží a my mu ji společně chceme dát. Operace bude hrazena opět ze sbírky u Nadačního fondu Psí Naděje.

Angel je úžasný pes, nicméně chtěl by dočasnou tetu jen pro sebe, což bohužel není možné. Teta Evelína má ještě další zachráněná zvířátka, o která pečuje, a tak Angel hledá někoho, pro koho bude jediný a bude na něj mít dostatek času.

A jak to vidí sám Angel?

Velmi rád bych měl zahradu, na které bych se mohl proběhnout. Nový páníček by na mě měl mít dostatek času, upřednostňuji někoho v čerstvém důchodu, protože se prostě pořád chci mazlit a nerad se nudím. S jídlem jsem trochu syčák, mám velmi rád kuře, granulky prostě baštit nebudu. Utloukl bych se i po obyčejném rohlíku. Celý život jsem se cpal vším možným, jen ne granulemi a měnit to prostě nehodlám, jsem velký paličák. Taky jsem tak trochu ukecaný, ne že bych štěkal, to mě uslyšíte jen hodně výjimečně, ale rád zpívám a mumlám. Proto bych raději ten domeček, aby můj koncert nikoho neobtěžoval, zpívám si i z radosti. Miluju lidi a mazlení, jsem rád středem pozornosti, nerad se nudím, to potom ochutnávám věci kolem. Ale věřte mi, že věrnějšího a umazlenějšího parťáka budete hledat marně ;)

Pomůžete argentinské doze Angelovi najít jeho anděla? Hledá se dočasný, ideálně trvalý domov.

Pomůžete Angelovi najít jeho anděla? Hledá se dočasný, ideálně trvalý domov. 

V případě, že vám Angel padl do oka a chtěli byste mu nabídnout svůj domov a náruč, kontaktujte Tety v akci

Tereza Machová a Tety v akci 
http://tetyvakci.cz/

Kam dál: 

Něžný obr aneb Neuvažujete o adopci malého „skorokoníka“?

Sbírka na Daga od bezdomovců se zlomenou nohou

Představujeme - ARCHA - Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec

Odchyt vyděšené psí maminky a jejích štěňátek

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...