Představujeme - ARCHA - Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec

Publikováno: 16.1.2016
Autor: Tereza Machová
Foto: Tereza Machová, archiv Archa

Náš projekt návštěv útulků v České republice pokračuje i v roce 2016, takže se můžete těšit na reporty z útulků v okolí Prahy, ale určitě zavítáme i do jiných krajů…
A kam jinam se jet v zimě podívat než na sever Čech. Proto jsem se rozhodla, jako první v roce 2016, navštívit psí útulek v Liberci, kde jsem byla dne 9.1.2016
…a dnes tedy představujeme Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec

Kdo nemáte auto, tak nezoufejte, z Prahy je do Liberce výborné autobusové spojení žlutými autobusy a ze zastávky Fügnerova, kde vás autobus vysadí, jen přesednete na autobus č. 14 a pojedete až do zastávky Zelná a odtud je to do útulku cca. 5minut pěšky. 

Historie psího útulku

Útulek byl založen jako městský útulek v roce 1999, v roce 2006 přešel pod ZOO Liberec. Současná maximální kapacita útulku je 50 psů a 25 koček. Od roku 2006 začala vznikat vedle útulku záchranná stanice pro handicapované živočichy, která se postupně rozšiřovala. Takže návštěvu útulku si můžete spojit i s návštěvou záchranné stanice, kde zblízka uvidíte různé druhy zvířat – káně, poštolku, výra, orla, sojku, kuny, veverky, srnky,… Prohlídka je doplněna také o velmi zajímavé povídání.

Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec - Archa

Jak můžete útulku pomoci

Samozřejmě i v Liberci ocení vaši materiální pomoc – darovat můžete konzervy, stelivo pro kočky, kvalitní a specializované granule (třeba pro seniory), antiparazitika, deky, vodítka, piškoty,…případně, pokud se do útulku chystáte a něco chcete dovézt, tak stačí jen zavolat a oni vám řeknou, co právě nejvíce potřebují.

Venčení pejsků

Venčení pejsků je v útulku možné od pondělí do neděle. V zimních měsících mají otevřeno každý den od 10:30 do 16hod. a v letních měsících od 10:30 do 17hod. Pokud přijedete jak nový venčitel, tak než dostanete pejska, tak si vás zaregistrují do databáze venčitelů a pak už nic nebrání tomu se jít s nějakým chlupáčem proběhnout. V okolí útulku je lesík, kam se dá zajít. Minimální doba venčení je 30min., při zapůjčení konkrétního pejska se o něm dozvíte všechny informace, ať víte, co vás čeká. Kdo by chtěl mladým a fyzicky zdatným pejskům udělat radost, tak je může vzít i na výlet – ideálním místem v Liberci je Ještěd, ale i nedaleké Jizerské Hory lákají ke skvělým výletům s chlupatým kamarádem. Jen pozor na jedno – pejska z útulku nikdy nepouštějte z vodítka, takže pro delší výlety doporučuji třeba dogtrekingové vybavení, vy máte volné ruce a pejsek si to také užije a neuteče vám. A třeba si na takovém výletě tak moc padnete do oka, že získáte nového člena rodiny.

V libereckém útulku Archa je možné venčit pejsky každý den. Potěšte svou návštěvou zavřené čtyřnohé kamarády a dopřejte jim pohyb venku.

Pokud stále ještě váháte, zda se jet podívat do útulku, je jedno do jakého, každý v okolí nějaký máme, tak neváhejte! Pokud si říkáte, ale mně jich bude líto, já to nezvládnu.. Tak věřte, že to zvládnete, protože to, s jakým skvělým pocitem se budete vracet domů, že jste udělali dobrý skutek, je k nezaplacení. Nikdo neříká, že si hned musíte pejska brát. Už jen to, že ho vyvenčíte a pohladíte ho, mu zpříjemní to čekání na pána, který na něj určitě někde čeká.. 

Kontakty:
ARCHA
Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec Ostašovská 570, 460 11 Liberec
Telefon: 485 106 412
E-mail: utulek@zooliberec.cz

V útulku Archa v Liberci ocení materiální pomoc – darovat můžete konzervy, stelivo pro kočky, kvalitní a specializované granule (třeba pro seniory), antiparazitika, deky, vodítka, piškoty…

Všechny aktuální informace naleznete na tomto webu:
http://archa.zooliberec.cz/cz/utulek
nebo na facebooku:
https://www.facebook.com/Centrum-pro-zvířata-v-nouzi-při-ZOO-Liberec-ARCHA-167896443277864/?ref=ts&fref=ts

Děkujeme všem za sdílení, podporu, příspěvky, čas,…

Tereza Machová, dobrovolnice Nadačního fondu PES V NOUZI

Kam dál: 

Představujeme občanské sdružení Home4Pets

Představujeme Dočasky.cz

Představujeme Tety v akci

Představujeme Městský psí útulek Broumov

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...