Něžný obr aneb Neuvažujete o adopci malého „skorokoníka“?

Publikováno: 13.9.2015
Autor: Bull azyl
Foto: Martina Svobodová

Ahoj moje budoucí paničko a páníčku,
před časem se na peswebu představil můj soused na vedlejší větvi Mates a dneska bych si dovolil štěknout pár informací z kuloárů JÁ, drobátko přerostlý kříženec pitbula, zdatný to jinoch, krasavec vysoké inteligence a neodolatelný svůdce, známý pod uměleckým pseudonymem MARLEY!

Kříženec pitbula v útulkuJeště vloni jsem měl vlastního páníčka, jenže pak (a dodneška jsem nepochopil proč?!?) se na mě z ničeho nic vykvajznul a šoupnul mě na krk svojí mamince. Asi si říkáte, že jsem skončil na rozdíl od spousty jiných kolegů ještě dobře, taky to mohla bejt krátká šňůra a strom v lese a já si toho taky patřičně vážil. Jenže uznejte sami, 3 letý, nevyběhaný poloviční píťa… druhá půlka mé osobnosti (a současně větší část z mé váhy) bude někde u molossů a starší dáma. To je vážně blbá kombinace – horší už je snad jen dát dítěti na hraní atomovku. Prostě já bych běhal a dováděl a náhradní panička na mě neměla ani páru, ani nerva. A tak jsem se začátkem podzimu ocitnul v Bull azylu.

Řeknu Vám, že teda přechod z domova do studeného venkovního odchovu nebyl vůbec nic příjemného. Jenže já byl ze všeho tak zmatenej a vyplašenej (no a taky drobet přinasratej), že domů si mě nikdo z dobrovolníků vzít nemohl. Trochu nám to trvalo, ale nakonec jsem pochopil, že tihle blázni, co se o mně a pár dalších psích kámošů starají, to s náma myslí dobře a dneska už si fakt rozumíme. Dokonce už chodím na procházky i s tetou Klárkou, ze které si dělají srandu, že by při našem rozdílu váhy a velikosti mohla tvrdit, že nevenčí psa, ale skorokoně (psssst….nevíte někdo, co to ten „skorokoň“ vlastně je?!? jestli bych se jako neměl urazit, alespoň malinko… pro formu).

No, abych to zkrátil a pustil ke slovu taky ostatní…dneska jsem už zpacifikovanej, ovladatelnej pes. Teda zas jako že bych poslechl každého, to tvrdit nemůžu. Prostě můj vysněný páníček by měl mít nějaké zkušenosti buď s piťáky nebo s molossy, být trpělivý a mít pro mě připravené místo v srdci. Mám rád ráznost, a podrbání za ušima, důslednost, a podrbání za ušima, jednoznačné povely, a nějaký ten piškot, a jasně daná pravidla, to pak vyšlapuju líp, než švýcarské hodinky (za nějaký ten piškot a podrbání za ušima samozřejmě). A že nekecám, to se můžete zeptat „potrhlý“. Teď jsem zrovna byl na procházce s jednou takovou, co nám občas přiveze něco na zub. Lidi to bylo blaho, čapla mě teda hned nakrátko u obojku, jsem teda nejdřív nevěděl, co se jako bude dít. Ale pak ze mě uplně spadnul balvan - vědět, že se mnou jde ven někdo, kdo ví, že má vedle sebe Psa, všecko vyřeší za mě, kdo se mě nebojí a bude dávat pozor za nás oba … krásně jsme se prošli…vůbec jsem na prověšeném vodítku netahal, jen jsme si užívali procházku. Říkala mi, že jsem něžný obřík a taky trošku troubítko a zmatlík a také, že mám v sobě víc z povahy z toho bernardýna, než z pitbulíka. Jedinou vadou na kráse procházky bylo, že na mě ostatní spoluazylanti děsně řvali, když jsme se s potrhlou vraceli – pro jistotu jsem to pálil rovnou do kotce, ale bylo mi z toho moc ouzko, chtěl bych odsud pryč.

Kříženec pitbulteriéra v útulkuBudu ideálním psím jedináčkem a parťákem pro turistické vycházky, čundry v lesích, tahání dříví na pečení buřtů, příležitostný gaučing, když bude hrát nějakej dobrej mančaft ... jo a abych nezapomněl! Věci neničim (si umim vážit dobrýho bydla) a s hračkama si nemusíte dělat škodu - akorát kdybyste si našli čas na přetahování o uzel, to bych oceňoval.

S dětma docela vycházím, ale s ohledem na mou velikost, bych byl raději, kdyby ta lidská štěňata už chodila alespoň do první třídy, abych pořád nemusel koukat pod nohy a neděsili jste se, že jim slintám do kočárku … bych byl vážně nerad za nějaké nedorozumění.

Už jsem v azylu pomalu rok a za tu dobu se na mně nikdo ani nezeptal. Ale já to nevzdávám, vím, že tam někde jste a že si pro mě přijedete. A já pro Vás udělám z lásky všechno na světě, protože se nejmenuju Marley nadarmo.

Haf a koukejte si pro mě přijít brzo!
Váš Marley

Marley čeká na svého nového páníčka v Bull azylu Čáslav. V případě zájmu kontaktujte Kláru Kaudlovou na tel.: 704 045 961

Další informace o Marlym ZDE

Kam dál: 

Matty alias Matýsek

Záchrana zraněného starého toulavého psa z těžkého života na ulicích 

Když se stará táta

Utýrán téměř k smrti a ponechán osudu... Inspirující záchrana malého Jordana

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...