Maličká Meggie čeká na šanci stát se konečně milovanou členkou smečky.

Publikováno: 20.4.2022
Autor: Pes nejvěrnější přítel, z.s.
Foto: Archiv Pes nejvěrnější přítel, z.s.

Meggie je úžasná bezzubá psí babička, která pochází z naprosto úděsných podmínek, kde žila ve velké smečce v neuvěřitelném bordelu na dvoře. Byla bez jakýchkoli hygienických návyků, znala jen chování „divoce“ žijící smečky. Bydlení v teple, spaní v pelíšku a vše krásné, co sebou nese úžasné prostředí domova si rychle osvojila a moc se jí líbí.

Zdravotní stav odpovídá věku, má doporučenu ledvinovou dietu. Hygienickým návykům se naučila velmi dobře, společnost dalších pejsků jí nevadí ani v nejmenším. Klidně může mít v novém domově dalšího psího kamaráda nebo kamarádku!

Když má náladu se mazlit, přijde to dát svému člověku naprosto jasně najevo. Miluje odpočinek na gauči vedle svého pána, ke kterému se s důvěrou tulí. Nemá ráda procházky, venku je nervózní a lekavá a procházka pro ni není radost, spíše ji přetrpí. Vyhovuje jí vyvenčení na dvorečku nebo na zahrádce. Proto pro ni je bydlení v domečku se zahrádkou podmínkou.

Megginka je takový živý alarm, který ohlásí každý pohyb a podezřelý zvuk v okolí. I to je důvod, proč je nutné, aby majitelé bydleli v domku. V paneláku či jiné bytovce by z takového hlídače sousedé asi moc nadšení nebyli. Samotu ale zvládá velmi dobře, nic neničí, stačí jí pohodlné místečko ke spaní a spokojeně čeká, až se páníček vrátí domů.

Je nezbytné, aby bydlela uvnitř se svojí rodinou. Pobytu venku, velké zimy a nekončících veder, kdy se neměla kde ohřát ani kde ochladit, si již za svůj předchozí život užila dost. Děti zná pouze z procházek. Živých a hlasitých se bojí, ostatní ignoruje. Uvítali bychom pro ni domov bez dětí nebo již staršími a klidnými dětmi, které vědí, jak se k pejskovi chovat. Na seznamovací návštěvy by bylo třeba přijet i s nimi, aby bylo možné posoudit její reakci na ně.

Do adopce půjde kastrovaná, čipovaná, odčervená a očkovaná po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Postup při adopci najdete ZDE

Jméno: Meggie
Věk: 10 a více let
Snášenlivost: psi, feny, kočky bez problémů, děti raději ne nebo pouze větší a klidné
Velikost: malá
Nachází se: Kostelec n. Černými Lesy
Kontakt: pí Slánská, tel. 608 203 720

Meggie má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Syndrom černého psa: Problém, kvůli kterému černá zvířata dožívají v útulcích

Romeo a Ťapka – spojuje je akutní adopce. Útulek Tábor nyní naléhavě hledá nové domovy pro své svěřence.

Úžasná společnice a parťačka Tequila hledá domov

Shaun - sportovec, který hledá nový domov

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...