Shaun - sportovec, který hledá nový domov

Publikováno: 14.2.2022
Autor: Útulek Tábor
Foto: Radek Havlíček

Shaun je mladý, odhadem pětiletý, kastrovaný kříženec ovčáckého typu. Je to kopice energie a touhy pracovat, něco dělat, cokoliv: jít na procházku, trénovat povely, jít běhat, na cvičák, aportovat míčky ...

Dovedeme si představit, že by se mu mohl líbit dogdancing, agility, canicross apod. Stejně jako dovede být aktivní, dovede ležet u Vašich nohou, odpočívat a mazlit se. Společnost člověka je nad zlato.

Shaun umí chodit spořádaně na vodítku, zvládá nošení náhubku, cestu vlakem, autem i autobusem. Shaun má skálopevně osvojeny hygienické návyky, nic neničí, není to žádné ztřeštěné štěňátko. Zvládá pobyt v kotci v zateplené boudě s dřevitou vlnou, stejně tak dokáže být odložen uvnitř domu či bytu v prostorné kleci.

Abychom na něj práskli i nějaká ta negativa, nemá rád jiné pejsky, nebyl v senzitivním období správně socializován a touží být zvířecí jedináček. Pod správným a jasným vedením dokáže vedle jiných psů však bez problému fungovat. Má silné lovecké pudy a je třeba počítat s procházkami na stopovačce či jiném bezpečném jištění. Shaun je genderově poněkud nekorektní a lépe funguje s ženami, pod jejich energií, pod jejich vedením.

ZDRAVOTNÍ STAV: Shaun je kompletně očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům, kastrovaný a označený mikročipem. Je připraven vyrazit domů.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Shaun má rád lidi a zábavu. Hledá aktivního páníčka, který chce běhat, výletit, dělat psí sporty, zaměstnávat psí tělo i hlavičku. Shaun se hodí do bytu stejně jako do domku se zabezpečenou zahradou. Shaun je pod správným vedením úžasný pejsek. Jak je uvedeno výše, hledá domov jako zvířecí jedináček. Pro svou energičnost se nehodí k malým dětem.

V případě zájmu o adopci Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život zvířátku nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467.

Shaun má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Tazz - veliký dobrák tělem i duší hledá nový domov

Brixík měl nelehký start do života. Nyní čeká na pána, který hledá pana Psa!

Lumpíkovi zemřel páníček, najde novou spřízněnou duši?

Hledáte aktivního, věrného psího parťáka pro život? Možná čeká Dexter právě na Vás!

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...