Fešák James hledá domov

Publikováno: 24.8.2021
Autor: Pes nejvěrnější přítel, z.s.
Foto: Archiv Pes nejvěrnější přítel, z.s.

Jmenuji se James💜 je mi 5 let a mým domovem byl do nedávna dvorek. Nebyl jsem tam sám, občas se tam přišla podívat nějaká sousedovic slepice, tak jsem ji prohnal. Kočky se u nás proto radši ani neukazovaly. Ale na moji obranu chci říct, že jsem tuhle všechnu neplechu dělal jenom proto, že jsem se nudil. Byl jsem pes na hlídání a ne na zábavu.

Můj pán byl už starší člověk a já jsem moc rychle vyrostl. Neměl na mě sílu, takže jsem nikdy neměl možnost jít na procházku a vidět svět tam venku za naším dvorkem. Prostě můj pán neměl chuť se mi věnovat. Já si vlastně ani nepamatuju, kdy mě naposledy pohladil. Nejhorší bylo, že on se mě vlastně trochu bál. Tak proto se mi spíš vyhýbal, nikdy mě nepochválil a jenom mě huboval. No a já jsem k němu neměl důvěru. Víte, my psi, když se bojíme, tak někdy, čistě ze strachu, kousneme… a tak se stalo, že já jsem svýho pána kousnul. Hrdej na to nejsem a kdyby to šlo vrátit, tak to udělám.

No, abych to dopověděl, skončil jsem na řetězu, a už ani tu slípku jsem neprohnal. Můj pán mě pravidelně krmil, to jo, ale dny se neuvěřitelně vlekly. Teď mám ale šanci na nový život, který jsem dosud nepoznal a jsem za to strašně vděčný. A já Ti slibuju, můj budoucí páníčku, že když mi dáš Tvoji pozornost, dám Ti já všechnu mou. A taky moje psí srdce, pravý a nefalšovaný. Tak přísahám. Čekám na Tebe. Tvůj James.”

James se do péče spolku Pes nejvěrnější přítel dostal na žádost původního majitele, který nezvládal jeho temperament. Hned na úvod by mělo zaznít, že tenhle fešák po celou dobu, co je v dočasné péči spolku, neměl jediný náznaka agrese, ale je opravdu nutné s ním pracovat a věnovat mu čas, jeho temperament to zkrátka vyžaduje.

Jak už odvyprávěl sám James, byl zavřený na menším dvorku a po nějakém čase byl bohužel jen na řetězu. Je to pejsek socializací nepolíbený, což se při přijetí do dočasné péče projevovalo několika způsoby: bál se na procházkách, tahal nebo se občas zapřel nohama a odmítal se pohnout z místa. Byl nedůvěřivý k cizím lidem a k cizím psům.

Jak už to ale bývá, když pes pozná, že existuje také jiný život, než ten, na který byl zvyklý, velmi rychle pookřeje. A přesně tak to bylo i u Jamese - jeho chování se po velmi krátké době začalo výrazně měnit. Procházky si teď opravdu užívá! Nejlépe mu to jde na stopovačce, dá se snadněji udržet a má prostor k tomu vyběhnout, vše očuchat a prostě si užívat všechny ty vůně krajiny tam venku. Na procházkách také bez problémů zvládá přítomnost jiných lidí, pejsků, i koní, vůbec si jich totiž nevšímá, i když by ho asi zajímali. A strašně moc miluje vodu a velmi rád plave. Cestování v autě je také bezproblémové.

K cizím lidem je James zatím stále nedůvěřivý, prostě mu to chvilku trvá, ale i tak už udělal ohromný pokrok. Doma poslouchá perfektně, venku je to trochu horší, ale chce to jen trpělivost. Když je doma sám, je zvyklý na venkovní kotec, ale když přijede jeho dočasná teta domů, je všude s ní, chová se vzorně, nic neničí a je čistotný. Není však zatím vyzkoušeno, jak by se choval, kdyby zůstal doma úplně sám.

James má tendenci zafixovat se na jednoho páníčka a tomu je bezmezně věrný. Jednoduše chce mít toho svého lidského parťáka jenom pro sebe, a proto by nejspíš nebyl vhodný k jiným pejskům, mohl by žárlit, a tím vyvolávat konflitky. Ostatní zvířátka v domácnosti také raději nejsou doporučována. 

Jakou rodinu James hledá?

James hledá pána, který se s ním vyblbne, umožní mu dostatek pohybu a dá mu kus toho svého lidského srdce. Uvítal by domek se zahradou, avšak s volným přístupem do domu. On je totiž moc rád v přítomnosti toho svého člověka a v kotci by mu bylo smutno. Vzhledem ke své velikosti a minulosti, kdy bohužel dvakrát kousnul původního majitele, není vhodný do rodiny s dětmi.

Jeho povaha vyžaduje velmi citlivý přístup a také potřebuje opravdu důslednou, avšak laskavou výchovu. Hledá se tedy zkušený páníček nebo panička, kteří to s pejsky umí.

James je krásný silný pes, výborný hlídač, ale také velký mazel. Svého pána bude milovat a bránit. Je to ale pes, který se v životě teprve učí důvěře, proto je třeba, aby ho případný zájemce nejprve vícekrát navštívil, aby měli oba šanci se dobře seznámit a mohli si spolu začít budovat vztah na principu vzájemné důvěry ještě předtím, než spolu odjedou do společného domova.

James do adopce půjde očkovaný, odčervený, kastrovaný, čipovaný a po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

James má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Tarince se po devíti letech obrátil svět. Najde ještě novou rodinu?

Pozná Leila jak vypadá opravdový domov?

Kordulka, překrásná "autistická" fenečka vyhlíží milující rodinu

Pupík z množírny vyhlíží tu nejtrpělivější rodinu

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...