Lord čeká na nový domov už 2,5 roku. Nečeká právě na Vás? - MÁ DOMOV!

Publikováno: 30.6.2021
Autor: Psí senioři v nouzi, z.s.
Foto: Archiv Psí senioři v nouzi, z.s.

Občas se stane, že se k nám dostane „pes smolař“. A takovým je právě Lord. Spousta různorodých fotek, videí, inzerce všude po internetu, dokonce i v televizi, a nic... Lord stále čeká.. Ano, není to malý pes, není čisté plemeno, možná budí zjevem respekt, ale to neznamená, že nemá srdce, že nemá nárok na lásku. Pod spolkem Psí senioři v nouzi máme Lorda již přes 4 měsíce. A jaký je jeho celý příběh?

Lord žil se spoustou lidí i dětí. Není to typický týraný pes a nežil nikde na řetězu, ale nebylo s ním zacházeno hezky. Vysvobozením, a možná nadějí na lepší budoucnost, pro něj bylo, že majitelé ho odvedli do útulku. Ale lepší budoucnost stále nepřicházela. Tento původně bytový pes strávil za mříží přes 2 roky. Pak se dostal k nám do dočasné péče...

Jaký Lord je?

Má 34 kg, 10 let. U něj ale platí, že věk je opravdu jen číslo - je to stále aktivní pes. Je přátelský, učenlivý, mazlivý a optimisticky naladěný. Rád se nechává hladit, chválit, vděčností líže ruce, a venku ho motivují pamlsky. Přizpůsobí se aktivitě člověka, a po procházce zvládne i odpočívat. Moc rád jí. Každé zašustění obalu ho zajímá. Chutná mu i ovoce a zelenina. Umí základní povely. Hygienické návyky dodržuje na 100%. V naší dočasné péči ani jednou neoznačkoval. O samotě může poplakávat. Ale i to se dá upravit - pokud si vybudujete vzájemnou důvěru, budete trpěliví, a Lord se naučí, že jste ho neopustili, ale vždy se vrátíte.

Na vodítku umí, i když ze začátku radostí táhne. Pomáhá výcvikový postroj. Jízdu autem si užívá, sedí a pozoruje dění venku. Manipulaci snáší. Nechá se vykoupat, utřít tlapky, nasadit košík. I na veterině byl hodný. Je kastrovaný, čipovaný a očkovaný. Krev i srdce má v pořádku, je bez zdravotních problémů.

Jaký domov hledá?

Domov hledá pouze uvnitř, v domku nebo bytě. Potřebuje pány, kteří mají zkušenosti, Lordovi nastaví „mantinely“ a budou je dodržovat. Pak bude skvělým parťákem pro vše, ať již pro procházky, výlety, včetně lenošení poté, tak se nebráníme ani adopci, kde by Lord pomáhal svému pánovi například hlídat objekt (za podmínky, že z něj nebude venkovní pes).

Feny má Lord většinou rád a psí samce si vybírá. Pod správným vedením je schopný tolerovat i takové, co mu dříve nebyli sympatičtí. K dětem ani kočkám vhodný není.

Telefon pro zájemce je 739 332 300, dočasná péče v Ústí nad Labem. Podepisuje se adopční smlouva a hradí poplatek (jako pokrytí části veterinárních nákladů).

Lord má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Sbírka pro útulek pro psy Zoo Hodonín

Matýsek je čistá psí duše, která vyhlíží svůj nový domov

Udatný Ceasar - Veni, vidi, vici.

Na Sárinku po smrti paničky nezbylo nikde místo. Nenašlo by se třeba u vás?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...