Matýsek je čistá psí duše, která vyhlíží svůj nový domov

Publikováno: 20.6.2021
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Gábi Lioneska Uhrová

"Byl jsem roztomilé štěňátko, každý si mě zamiloval a rozplýval se nade mnou, ale znáte to, najednou přestane být čas, přijdou nějaké děti, stěhování, rozchody a na velkýho kluka, jako jsem já, už nějak nezbyl prostor a chuť se mnou pracovat.

Zůstal jsem na starosti starší paní v malém bytě, kde se mi nikdo moc nevěnoval, můj pán zmizel a já propadl smutku. Začal jsem si vykusovat tlapku a čekal, co se mnou bude dál...

Když jsem přijel k tetě, začal mi nový život, spoustu nových věcí, lidí a zážitků, pomalu se učím seznamovat se s cizími lidmi a prostředím a také, jak se chovat v různých situacích. Jsem mírný, klidný, hodný pes, svoje páníčky miluju a věrně následuju, za ně bych i dýchal. Hledám pro sebe trvalé zázemí, lásku svých lidí, kteří mi dají čas si zvyknout a pro ně budu brzy oddaný psí přítel s velkým srdcem."

Matýsek je 2,5 letý kříženec labradora a pastevce. Odložila ho k nám rodina, která se rozpadla a na Matese nezbyl prostor a čas. Má mírnou, klidnou až majestátnou povahu, jakmile si zvykne na svého pána, miluje ho a ctí. Doma je vzorný a vychovaný, čistotný, respektuje své místo. Nebyl dobře socializovaný s cizími lidmi a v cizím prostředí, proto se zpočátku v takových situacích necítí komfortně. Velmi rychle se ale učí a zvyká si na vše nové, je moc šikovný a bystrý.

Potřebuje klidného, vyrovnaného páníčka, který bude respektovat jeho potřeby a prostor a především mu dodá pocit bezpečí a klidu. Dokáže ho uklidnit v situacích, kdy neví, jak se chovat a cítí obavu a nejistotu. S takovým člověkem je Mates velmi rychle obrovský kámoš, rád se mazlí, miluje blízký kontakt a dokáže být veselý i hravý. Jakmile si zvykne na nové prostředí i situace, setkávání s novými lidmi, je z něj mazel a vítač.

Se psy se musí postupně seznámit, fenky má moc rád, snese se s kastrovanými psy, obecně s psími kluky do střední velikosti vyjde, s většími má snahu se popasovat, ale při správném vedení je po chvílí přátelský. Ve společnosti dětí se necítí dobře, proto se k nim nehodí, s kočkami se snese, uvítal by možnost zahrady, odkud zaujatě sleduje své "panství".

Pro Matýska hledáme zodpovědné, klidné vyrovnané majitele, kteří na něj nebudou tlačit a dají mu čas a prostor, zvyknout si a získat důvěru. Bude mu vyhovovat klidnější prostředí, milující páníčci, kteří ho zahrnou láskou, pozorností, dají mu stabilní zázemí, oporu a jistotu a zároveň mu dají pravidla, která budou dodržovat. Matýsek je něžná, citlivá dušička, potřebuje laskavý přístup své lidské autority, kterou bude bezmezně milovat. Ideálně do domu se zahradou, s bydlením pouze doma, kde je zvyklý a spokojený.

Mates je odblešený, odčervený, čipovaný, bude kompletně vakcinovaný, kastrovaný. Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku, po předchozí návštěvě. Návštěva možná po dohodě s Lucií na tel : 776 742 770, v dočasné péči v Praze, info o vás pište na mail : LucieBohata@seznam.cz, nebo dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705.

Kam dál: 

Arny – obřík s jemnou duší

Místo odchodu na věčné časy čeká teď Monty na svou druhou šanci

Buzz - jemná duše v hoře svalů

Vlkodaví princezna Jawa hledá rodinku na druhý pokus - už napořád!

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...