Nikým nechtěný a lidmi zklamaný Bax. Nečeká právě na vás?

Publikováno: 7.10.2020
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Jakub Petřik

"Mé jméno je Bax a jsem další z nekonečné řady těch, kteří nikam a nikomu nepatří. Je mi 1,5 roku a vážím 13 kilo, jsem patrně kříženec jezevčíka, ale barvy jsem zdědil spíš po někom větším. Ze záchytných kotců jsem putoval do dočasné péče a teta mi teď hledá novou rodinu. Když jsem přijel, byl jsem ostražitý a nikomu jsem moc nevěřil, trochu jsem se bál a tak jsem radši na všechny brblal. I na tetu, kterou teď hrozně miluju a stejně budu milovat i vás.

Musíte mi dát jen trochu času začít vám věřit, pak ze mě budete mít přísavku, co se neumí nabažit mazlení. Jsem aktivní a veselý pes, co má rád procházky, běhání po zahradě s psími kamaráy, na které si ale nejdřív musím zvyknout stejně jako na lidi. Rád bych našel trpělivou rodinku, kde na mě nebudou tlačit a nechají mě zvyknout si začít věřit, váš Baxík."

Baxík si moc přeje někam patřit a mít své pány, ale protože se k němu patrně nechovali dříve lidé hezky, zpočátku trochu bojuje s nedůvěrou ve vše nové, včetně lidí i psů. Nejdříve se dost bál a ze strachu i zavrčel nebo se pokoušel cvaknout, stačilo ale pár dní a začal věřit, že mu nikdo neublíží a stal se z něj velký mazel a vděčný úžasňák. Strašně stojí o pohlazení a mazlení, užívá si vaši pozornost a chce se s vámi stále dotýkat a tulit se. V noci spí rád v posteli opět ve vaší těsné blízkosti, vděčný za kontakt, který mu chyběl.

Zkrátka, jakmile si ho získáte, bude z něj aktivní a milující puberťák, co si konečně užívá správný psí život. Zprvu se velmi bál mužů a štěkal na ně, ted je to již lepší, s některými se dokonce vyžaduje mazlit, ale až po častějším a postupném seznámení. Se psy po seznámení vychází, v dočasné péči bydlí s několika fenkami, doma by i nějakou psí kámošku uvítal, ale klidně bude i sám rád jako jedináček, aby nemusel žárlit a dělit se o vaši lásku.

O samotě doma pláče, ale po chvíli je v klidu. Do bytu, kde bude často a dlouho sám, se nehodí, rád bude bydlet v domečku se zahrádkou, kde si bude moct zkoumat a očichávat terén.

Bax je odblešený, odčervený, čipovaný, kastrovaný a očkovaný. Do adopce půjde po předchozí návštěvě v dočasné péči, po dohodě s Katkou na tel : 724 514 397, Praha. Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705

Bax má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Sbírka na operaci srdce Danečka

Pozná Leila jak vypadá opravdový domov?

Kordulka, překrásná "autistická" fenečka vyhlíží milující rodinu

Woodymu se stal útulek na dlouhých 10let domovem, najde ještě svou novou opravdovou rodinu??

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...