16ti letá Bettynka hledá láskyplný domov

Publikováno: 20.8.2020
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Archiv Dočasky De De z.s.

"Když je vám 16 let a jste pes, tak nějak doufáte, že se svojí paničkou už v klidu dožijete společně. Ovšem moje panička odešla dřív, než já a já musela cestovat k tetě a teď čekám na malý zázrak, zda si někdo vezme mojí postarší maličkost domů a připraví mi ještě krásné chvilky v novém domově.

Jmenuji se Bettynka a je mi 16 let, ovšem nejsem vůbec žádná chromá babča, ale přiměřeně aktivní pejsek, kterého baví procházky a venku se cítím šťastná. Mám trochu "svůj" svět, jako každá stará bytost, přes den vyspávám a v noci mám často "pochodové" cvičení a jen tak si ťapu po pokoji, sem tam. To víte, moc mi to už nepálí, jako dřív, ale stále jsem ještě holčička, kterou život baví.

Nejsem nějaký obr mazel a zpočátku ani moc kontaktní k lidem, brzy si ale přijdu i pro pohlazení, ovšem zvedání a braní do náruče, moc ráda nemám, stejně tak nějakou větší manipulaci, nebo ošetřování na veterině, se mi moc nelíbí. Pokud mě ostatní pejsci neotravují, tak mi nevadí a nevšímám si jich, ale nejspokojenější budu, když po mě nebudete nic moc chtít. Čekám na vás v Praze a těším se, že mi ještě někdo pomůže domů, vaše Betty."

Betynka je 16 ti letá kříženka Shitzu a možná jorkšíra. Přijela k nám po smrti majitelky a z přesunu byla pochopitelně docela rozladěná. Změna v tak pokročilém věku jí nedělala dobře, ale po dvou týdnech je z ní celkem spokojená holka. Betty vyloženě nevyhledává těsný kontakt s člověkem, žije si trochu ve "svém" světě, ale není nijak náročná. Na vodítku ven jde moc ráda a procházky si užívá, je čistotná a nemá žádné vetší zdravotní problémy.

Musí si trochu zvyknout ne nové prostředí a potom se sama přijde i pomazlit, ale nechce, abyste ji brali do náruče, nebo zvedali. Není bojácná, spíše trochu "netýkavka" přes den spí v pelíšku a v noci si dá "pochoďák" napříč pokojem, jako staří lidé, kteří nemohou spát.

Betynka by uvítala milující a tolerantní majitele, kteří po ní nebudou nic chtít, ideálně v domku se zahrádkou, kde si bude moci šmejdit po zahrádce venku. Na pejsky poprvé vyjede, ale v dočasce je v menší smečce pejsků již úplně v pohodě a nevšímá si jich, pokud ji neotravují. Je to hodná holka, která zůstala na stará kolena na ocet a vyrovnává se s tím po svém, ale vede si opravdu skvěle a stále se lepší.

Chcete-li skutečně udelat dobrý skutek a pomoci tam, kde je třeba, dopřejte Betynce klidný a nerušený zbytek života, u vás doma. Betty je odčervená, čipovaná, očkovaná pravidelně celý život, kastrovaná, s ošetřenými zoubky, má normální krevní testy a netrpí žádnou chorobou, kromě senility a běžné artrózy, nemá žádnou dietu.

Podmínkou adopce je podpis Adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku 500 kč, předchozí návštěva v dočasné péči v Praze, po dohodě s Ivetou.
V případě vážného zájmu volejte na telefonní číslo 602 259 705 , info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz

Betty má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Pupík z množírny vyhlíží tu nejtrpělivější rodinu

Maxík se pilně připravuje na nový domov a z utrápeného psíka se stává úžasným společníkem. Nečeká právě na vás?

Ťapinka si vybojovala šanci na život. Místo smrti čeká na novou rodinu.

Woodymu se stal útulek na dlouhých 10let domovem, najde ještě svou novou opravdovou rodinu??

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...