Žolda vesnický pohodář hledá vhodnou zahradu nebo dvoreček.

Publikováno: 5.2.2020
Autor: Dobrovolníci útulku Bouchalka
Foto: Radek Havlíček

Žolda je neuvěřitelný krasavec, takový klasický vesnický kříženeček, ale podoba je tam rozhodně s welsh corgim :-) Je to takový ten pejsek, který býval za plotem v každé druhé vsi. Dnes je to ale již ohrožený druh! Čistokrevný kříženec se už jen tak nevidí ♥

Je již přes dva roky v útulku, přijat byl 6. května 2017 s odhadem narození v roce 2011, je mu nyní okolo osmi let. Tedy když bylo Žoldovi asi šest let, jeho rodina ho odložila do útulku. Byť byl jimi vychován tak, jak chtěli, najednou jim začalo vadit, že hlídal před nezvanými hosty.

Žolda je veselý a poslušný hafan, je to ale i velmi schopný hlídač. Lidskou společnost si pečlivě vybírá, ale když mu sednete, je to miloučký mazel. Já měla velké štěstí, musela jsem Žoldovi padnou do oka, na první procházce jsme se spolu mazlili, váleli v trávě a nemohla jsem uvěřit, že by tenhle milý plyšáček byl schopný na někoho bafnout. Za mě je to tedy velký mazlík, ale je jasné, že svůj domov si asi hlídat bude.

Ke svému pánovi je loajální, cizí lidi neřeší, pokud ho nechtějí hned v prvních minutách mazlit. Je vhodný spíše na zahradu k domečku, ale v bytě by to nejspíše také zvládl, jen by to trvalo déle. Dokonalý kámoš by byl pro staršího, ale aktivního člověka. Se kterým by chodili na procházky a Žolda by pečlivě hlídal, aby se na zahradu či do bytu nedostal nezvaný host.

Ovládá základní poslušnost, je to vesnický pohodář a rád věci neřeší a užívá se klídek a pohodu. Je třeba počítat s tím, že je to pejsek ze dvorku, který není zvyklý na péči jako v salónu, nějaké zvedání a tak. Proto s ním bude muset majitel opatrně trénovat cokoliv nového z hlediska manipulace, aby se Žolda nebál, co s ním chcete vyvádět. Je nevhodný k dětem, ostatní zvířata a pejsky si vybírá dle citu. Podobné je to i u lidí, kteří mu prostě musí padnout do oka.

Tak co myslíte? Jste v jádru dobrý člověk, který projde Žoldovým testem osobnosti? Pokud ano, tak volejte a přijďte se seznámit na procházku!

Žolda má svou kartu i zde na PesWebu

V případně zájmu o Žoldu pište na utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz

Kam dál: 

Božan (Billy) – bílý, božský bulteriér, který nikdy nepoznal pravý domov a již po druhé se mu stal domovem útulek v Jimlíně

Terryčkovi osud sebral úplně všechno, na čem mu záleželo. Najde ještě nový smysl života?

Goro - veselý pes, kterému ke štěstí už chybí jen rodina

HUGO BOSS ♤ OCHRÁNCE RODINY ♤ RYTÍŘ V LESKLÉ ZBROJI 

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...