Božan (Billy) – bílý, božský bulteriér, který nikdy nepoznal pravý domov a již po druhé se mu stal domovem útulek v Jimlíně

Publikováno: 29.1.2020
Autor: Útulek Jimlín
Foto: Archiv Útulek Jimlín

Do útulku v Jimlíně byl přijat jako nalezenec před několika lety. Jeho původní majitel byl dohledán, bohužel ho ale předal jiné osobě a ani jeden z nich již o Božana neměl zájem a tak se mu stal domovem kotec v útulku. Kvůli záležitosti s prokázanými majiteli nemohl být umístěn do trvalé péče a tak se mu hledalo alespoň dočasné umístění, jelikož kotec útulku velmi špatně snášel. Neměl dostatek vyžití a tesknil po společnosti.

Nakonec se na něho štěstí usmálo a našel dočasný domov v rodině s psí kámoškou. Postupem času se ukázalo, že společné soužití dvou pejsků dělá pěknou neplechu a Božan musel hledat domov dál. Podařilo se i po druhé a Božan nadšeně přijal nové páníčky. A ani zde to nebyl ten pravý domov a musel odcestovat zpět do útulku.

Po 3 letech domovem opět kotec útulku a opět teskní a touží po pořádném vyžití, procházkách a hrách. Božan je kastrovaný, krásný, sympatický a veselý bulterier, který byl narozen kolem roku 2012. Váží 25kg o výšce 47cm. K lidem je přátelský, ale je však potřeba obezřetnosti a seznámení se s ním, jelikož cizí lidi občas nemá rád. Slyší na své poslední domácí jméno Billy. Zvládá chůzi na vodítku, i když občas umí pěkně protáhnout. Základní povely zvládá, ale rychle je však zapomíná, je potřeba stále s ním pracovat a připomínat mu základní poslušnost, což mu za pamlsky jde velice snadně.

Je to hravý pejsek, který občas umí důkladně rozebrat a spolykat hračky, které mu již několikrát zadělaly na problém v žaludku. Proto je potřeba dávat pozor, s čím si hraje. Billy má osvojené základní hygienické návyky a zvládá dobře jízdu autem. Je to pes, který potřebuje mít kolem sebe hodně pozornosti a vyžití – procházky, hry… Nemá problém s městským ruchem, hromadnou dopravou ani parky. Vody se nebojí, ale nemá rád tekoucí vodu – chňape po ni. Nepohrdne žádným jídlem a vyhovuje mu být středem pozornosti.

Dokonalý domov by byl pro něho spíše jen s jedním člověkem, který by mu dal jasný řád a byl mu autoritou. Ideálně poukud budete již znalci plemene, oceníte Billyho se vším všudy ;) Pokud budete Billymu autoritou, zvládá i jakoukoliv manipulaci. Kvůli jeho dominanci není vhodný do rodiny s dětmi a dalšími zvířaty. Mimo své teritorium Billy snese jiné psy, převážně feny, doma je vhodný spíše jako jedináček - je dominantní, teritoriální a žárlivý. Pokud je doma jen se svým pánem umí velmi dobře reagovat na povely a řád domácnosti, pokud je v jeho domově někdo jiný, již tak pozorný není. Když žil v bytě, vybavení bytu neničil a i velmi dobře zvládal samotu.

Billy je pes, který má za sebou velmi krušný život, střídali se u něho majitelé a proto by nyní rád našel svého osudového pána už napořád. Měl opravdu smůlu a my pro něho hledáme štěstí v podobě milující pána, který by ho už nezklamal a byl mu oporou napořád. Božan je velmi milující pes a Vaši péči Vám vrátí svou láskou.

Billy má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Terryčkovi osud sebral úplně všechno, na čem mu záleželo. Najde ještě nový smysl života?

Příběh fenky ležící na zemi v krvavých šmouhách má šťastné pokračování. Tori, vítej u nás!

Darwin zůstal zase sám

Nadační fond Psí naděje: „Lidé se adopce psího seniora bojí, chceme jim pomoci"

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...