Příběh fenky ležící na zemi v krvavých šmouhách má šťastné pokračování. Tori, vítej u nás!

Publikováno: 22.12.2019
Autor: Olga Minaříková
Foto: Archiv Dočasky De De

Fotky fenky z Kladna, ležící na podlaze v krvavých čmouhách a popisek zmiňující opilého majitele a bití, obletěly v minulém týdnu facebook a zanechaly otazníky, co je s fenkou dál.

A já vám dnes mohu s radostí sdělit, že fenka je v pořádku!

Tori, vítej v Dočaskách De De

Po incidentu se díky panu Kocmanovi a slečně Nikole, kterým patří velké díky, dostala do bezpečí a v sobotu byla přijata k nám do Dočasek De De.
Tori je 15ti letá babička a kříženka bull plemene, hůře chodí a je podvyživená. Ihned s námi absolvovala veterinární ošetření, které díky bohu neprokázalo žádné vážnější zranění.

Má zubní kámen a zákal očí, je hluchá a skoro slepá a má ulámané zuby. Je téměř bez svalů, s atrofií celého těla a zvláště po ránu je třeba ji pomoci vstát. Vyšetření ukázalo nález na slezině a málo červených krvinek, což budeme nadále sledovat.

Pohodlný gauč je základem správné rekonvalescence.

Právě teď se válí na gauči v péči jedné z našich nejlepších dočaskářek Terezky, která hlásí samé dobré zprávy:

Tori se projevuje jako velmi aktivní babička, má neuveřitelnou chuť žit, chodit venku, mít volnost a sníst všechno, co kde vidí. Tedy spíš cítí, protože toho už moc nevidí. Do misky s jídlem se vždy vrhne s neuvěřitelnou radosti.

Spí hodně tvrdě a je vidět, jak nabírá sílu. Prospí půlku dne, ale tu druhou je opravdu aktivní. Žádná plazící se babička. Pořád vrtí ocasem a čeká, co dostane za dobrotu. Na lidi nezanevřela a občas si přijde pro pohlazení. O hraní toho moc neví, ale jakmile mám nějakou dobrotu, vyskočí jako mladice a běží.

A tak tě Tori vítáme a jako všem ti musíme říci oblíbenou větu. Teď už bude všechno dobrý!

Pomáhat je Prima 

Kam dál: 

Ovčák Uran našel pohřešovaného muže po třech dnech. Jaká je práce psovoda?

Psí venčení pro lidskou pohodu

Životní a zdravotní pojištění domácích mazlíčků: vyhozené peníze, nebo nezbytnost?

Jsem tvůj Pes. A rád bych ti něco pověděl.

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...