Goro - veselý pes, kterému ke štěstí už chybí jen rodina

Publikováno: 1.12.2019
Autor: Útulek Tábor
Foto: Archiv Útulek Tábor

Goro je pejsek, na kterém byste na první pohled nepoznali jeho minulost. Tedy na jeho chování ne, na těle jsou jizvy zřetelné. Je veselý, šťastný, snaživý, trochu nevycválaný a trdlo, ale prostě fajn hafík. Takový neopracovaný diamant :-) S dobrým a pozitivním přístupem mu bude lépe, bude nadšený ze života, ale ozvy minulosti se mohou při vypjaté situace objevit, proto se nesmí na Gora hrubě a nespravedlivě.

Goro byl nepolíbený výchovou, ale už mu jde pěkně povel sedni, ke mně a na místo, dokonce umí dávat pacičky. Není to stoprocentní, ale piluje se a pokud se na něj jde bez nátlaku, učí se moc rád. Zvládá již nasazení náhubku, ale při manipulaci je někdy maličko strnulý - obzvláště pokud se člověk bojí a váhá. Poté je hrozně rád, když se vyjde na procházku, protože to ho baví - ideálně na stopovačce. Celý život byl zvyklý rvát za řetěz a snažil dostat se ze svého vězení, tedy se zatím těžce odnaučuje na vodítku tahat. Prostě to znal jinak a zatím na vodítku tahá, ale lepší se to. Když se jde z procházky je to samozřejmě mnohem, mnohem lepší než na startu. Tahání je pak méně a dá se pilovat chůze při prověšeném vodítku.

KOHO GORO HLEDÁ?

Vyrovnané a sebejisté lidi s vlídným srdcem. Základem je domov bez dětí, ke kterým ho pro jeho minulost doporučit nemůžeme. Jeho páníček musí být fyzicky zdatný a také psychicky a i zkušenostně. Tolerance, trpělivost, čas a pochopení budou nutné k soužití. K tomu je třeba jasně stanovit pravidla a režim fungování. Majitel by měl mít již zkušenosti se psy a chuť pracovat s pejskem, který si prošel něčím ošklivým. Goro třeba ztuhne, když se mu člověk moc dotýká jizev. Je to logické a člověk si na to jen musí dá pozor. Případně, že Goro váhá, je to na něm okamžitě vidět a stačí jen převést pozornost jinam. Nechat jizvy na pokoji, vyzvat k nějakému povelu a odměnit za provedení.

Goro se určitě hodí na zahradu k domu - celý život žil venku. Ze zahrady nemá tendence utíkat ani přelézat plot. S lidmi nemá problém a když jsou oni v pohodě, je i Goro a nechá se i rád podrbat od lidí, které nezná. Návštěvy bude pobízet k tomu, aby mu daly něco dobrého :-) Jakmile člověka zná, zvládá veškerou nutnou manipulaci. Při návštěvě veterinárního lékaře doporučujeme, aby měl pro jistotou vždy náhubek. Gorovi můžeme plně věřit, ale opatrnosti není nikdy dost.

Co se týče jiných zvířat, tak určitě bez nich - Goro vypadá spíš jako labrador, ale povahu má po setrovi a je to lovec. I venku by utekl za zvěří. Goro dokáže dobře vycházet se psy. V útulku nemá problémy ani na procházce. Trochu jiné je to však doma, ale velmi to záleží na okolnostech a povaze druhého psa. Pokud by to byl pohodář, který si nebude vyskakovat a zabírat Gorovi věci, mělo by to fungovat. Fenečky má rád, takže podobně velká fena by mu byla dobrou kamarádkou a berličkou. Pozor se však musí dát na to, že si Goro hlídá své jídlo - musí se krmit v klidu a odděleně. Dlouhá léta hladověl a zatím nepochopil, že mu už jídlo nebude odpíráno a nemusí se toho bát.

HISTORIE A PŮVOD:

Goro žil společně se svou matkou Barunkou uvázaný na řetězu u maringotky v lese, bez přístřešku či dostatku vody a jídla. Žil s lidmi bez zázemí, kteří byli silní alkoholici. O pejsky se nestarali dobře a ubližovali jim, proto je kompetentní orgány odebraly. V místě původního bydliště pejsků se již žádní další psi nenacházejí. Odebraní psi byli umístěni do spolku Pro psí duši z.s., kde byl Goro od 3. 6. 2019 a nyní byl 29. 9. 2019 umístěn do našeho útulku. Barunka byla v jejich péči, ale bohužel již kvůli nádoru na plicích zemřela. Goro na ní byl velmi fixovaný a těžce nese, že je bez ní.

Při přijetí do spolku byl Goro velmi podvyživený, chudokrevný a měl špatné ledviny a vážil sotva 24 kilogramů. Hodně vrčel, bál se a plazil se a počůrával si při snaze o kontakt. Je to pejsek, který se bál a stále bojí křiku a prudkých pohybů, protože mu bylo velmi ubližováno. Mimo jiné má Goro po těle i zjizvená místa, která již nezarostou srstí - byl opařen vroucí vodou.

V péči spolku se začal dávat dohromady, nabíral hmotnost, učil se manipulaci a povelům. Dnes zvládne chodit na procházky, nandavání náhubku i vyčesání. Bohužel však s nabytím jistoty, začaly problémy s jiným psem. Německým ovčákem, se kterým se přeli o vůdčí pozici a hlavně mamku Barunku, která si oblíbila i ovčáka Blacka a to Goro těžce nesl. Vše se stupňovalo až došlo k tomu, že Goro v afektu rvačky s konkurentem zranil člověka. Ukousl neúmyslně článek prstu pracovníkovi spolku, který se snažil rvačku zastavit. Upozorňujeme, že měl Goro při střetu na tlamě náhubek, ale je to velký pes a prst do náhubku omylem našel svou cestu. Spolek bohužel nemohl Gora bezpečně a dlouhodobě oddělit od Blacka (který je pro složitou povalu ve spolku na dožití, ale je mu teprve pět let) a tady byl po domluvě s KVS převezen do naší péče.

Výška a váha je orientační. Věk je odhadován veterinárním lékařem. Goro je ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům, očkovaný, kastrovaný a označený mikročipem. V případě zájmu o adopci nebo pravidelné venčení volejte - 773 791 322.

Goro má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Árnyho uvázali u brány útulku. Najde ještě pohodový domov?

Úžasný Dingo vyhlíží svou novou rodinu

Bob čeká na svého Anděla

HUGO BOSS ♤ OCHRÁNCE RODINY ♤ RYTÍŘ V LESKLÉ ZBROJI 

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...