Den zvířat

Publikováno: 30.8.2019
Autor: Běhejme a pomáhejme útulkům
Foto: Archiv Běhejme a pomáhejme útulkům

Pokud sledujete projekt „Běhejme a pomáhejme útulkům“, víte, že pomáhá psům a kočkám z útulků. Nejdříve to byla pomoc útulkům ve městech, kam si přijeli zaběhat. Jako další následovala akce se Slevomatem. V tomto programu byly vybrány malé útulky a spolky, které vedou lidé se srdcem na dlani, kteří po práci zachraňují zvířata a nemají čas na sociální sítě, marketing atd.

Dle zpětné vazby, kterou projekt Běhejme a pomáhejme útulkům má, finanční podpora pomohla nejen uhradit účty, ale hlavně dodala ošetřovatelům a dočaskářům energii do další a mnohdy tolik vyčerpávající práce.

Petr Sokolík /autor projektu/ vždy cítil a vnímal, že nejen psi a kočky potřebují pomoc, stejně tak cítí emoce jako strach, bolest a milují a touží po lásce. Proto přišel s dalším projektem, který tentokráte bude mít za cíl pomoci všem.

Den zvířat bude akcí nejen pro psí a kočičí útulky, ale i pro zařízení, která pomáhají například týraným koním, hospodářským zvířatům atd.

Jak bude akce probíhat a kdy?

Akce bude probíhat každoročně v termínu od 01.09. do 4.10., kdy je Mezinárodní den zvířat. Dlouho a pečlivě se vybíralo celkem 60 útulků a azylových farem. Základními kritérii pro zařazení do projektu byla transparentnost, aktivní snaha o umísťování zvířat (v případě útulků), kladné reference a zároveň, aby vybraný útulek nebyl ve správě města.

A právě v tomto období se spolky, které pečují o zvířata, spojí a společně osloví své příznivce a širokou veřejnost o zaslání příspěvku ve výši 50,- Kč na sbírkový účet projektu Běhejme a pomáhejme útulkům - 2901198295/2010 pod VS 50.

Shromážděné finance se rozdělí mezi všechny spolky rovným dílem. Do akce se zapojují útulky se silnou fanouškovskou základnou, ale i spolky, které sleduje třeba i jen pár desítek lidí. „Silný spolek“ pomůže tedy tomu „slabšímu“.

K projektu se přidají i známé tváře, aby akci propagovaly svojí fotkou s hastagem #DENZVÍŘAT na sociálních sítích. Celá akce má svoji vlastní webovou stránku www.denzvirat.cz, Facebook www.facebook.com/DENZVIRAT a Instagram @denzvirat, kde se fotografie budou zveřejňovat.

Pojďte se přidat ;) Udělejte si bláznivou fotku s cedulí #DENZVÍŘAT, pošlete 50 Kč na zvířata bez domova na zmíněný sbírkový účet a dejte si fotku na Instagram nebo Facebook. Vaše fotka může oslovit další vaše kamarády a půjdou do toho také ;-)

Snem Petra je vytvořit pro zvířata podobnou sbírku jako je "Tříkrálová sbírka", kterou lidé podporují, věří jí a nebojí se o svůj příspěvek. Stejně tak se nemusíte bát u této organizace. Běhejme a pomáhejme útulkům pomáhá zvířatům již 6 let. Za tuto dobu se vybralo již 1,8 milionu korun, které pomohly celkem 45 útulkům a spolkům.

Běhejme a pomáhejme útulkům chtějí i tímto bojovat například proti pouličním podvodníkům s kasičkami, chtějí založit tradici, která 100 % pomáhá všem zvířatům.

Pojďme společně udělat lepší svět pro zvířata bez domova.

Kam dál: 

Den pro zvíře 2019

Když se smíchá příjemné s užitečným - Den pro zvíře 2019

Projekt SVS pro předškoláky bude letos pokračovat

Běhejme a pomáhejme útulkům - další sezóna právě začíná!

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...